Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   причина поради която да се преместя от булсат на мтел? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34913)

myname70 27-09-2014 00:22

причина поради която да се преместя от булсат на мтел?
 
Привет, има ли причина да се преместя от булсат пълен пакет и хбо го , на мтел? Някой има ли идея? Подобен въпрос си задават сигурно всички абонати на булсат. ...

AGT 27-09-2014 01:34

Няма.

косама 27-09-2014 05:02

Голяма грешка

oktay89 27-09-2014 09:13

Има! - 4 са наброй - БНТ ХД, BTV Action HD, RingBG HD, Nova Sport HD.
Петата причина се нарича мултифийд с 13,19 и/или 23 градуса.

Brian 27-09-2014 09:15

Е да ама с тюрксат не става мултифийд ;;573

Чък Норис 27-09-2014 09:19

Това, че има HD накрая след името, не означава, че наистина са HD. Справка - Fashion TV HD ;)

mad_07 27-09-2014 10:34

Цитирай:

Първоначално написано от myname70 (Мнение337610)
Привет, има ли причина да се преместя от булсат пълен пакет и хбо го , на мтел? Някой има ли идея? Подобен въпрос си задават сигурно всички абонати на булсат. ...

Стой си на Була и не се занимавай със глупости ;;650

oktay89 27-09-2014 10:35

Никой не ги сравнява с хд-тара на bbc/Sky. Сравняваме бтв екшън при була и бтв екшън хд при друг оператор. Не можеш да убедиш някой че няма разлика

njor 27-09-2014 10:42

И ти как ги сравни?
Аз като гледам каква боза е още на студийния стрийм ...

sky2 27-09-2014 10:57

Цитирай:

Първоначално написано от myname70 (Мнение337610)
Привет, има ли причина да се преместя от булсат пълен пакет и хбо го , на мтел? Някой има ли идея? Подобен въпрос си задават сигурно всички абонати на булсат. ...

Да, ето три причини:
http://dtv-bg.com/showpost.php?p=337498&postcount=438
:)

евросат 27-09-2014 11:27

Според мен, Мтел също ще пуснат спортните канали за Примера и Ф1. Иначе ще им е трудно да привлекат много абонати.

miros123 27-09-2014 12:18

Не очаквах да се виждат толкова зле каналите им. Да бяха пуснали sd версиите вместо hd, в този формат на картината в който предават всичко, много по-добре щяха да се виждат. Жалко наистина. Не ми се коментира качеството на кис и керанг. И тези квадрати са на телевизор 32" :;804

ВалчоП 27-09-2014 12:21

Цитирай:

Първоначално написано от miros123 (Мнение337641)
Не очаквах да се виждат толкова зле каналите им. Да бяха пуснали sd версиите вместо hd, в този формат на картината в който предават всичко, много по-добре щяха да се виждат. Жалко наистина. Не ми се коментира качеството на кис и керанг. И тези квадрати са на телевизор 32" :;804

Нали било от сорса, те иначе правели всичко както трябва, нали са пичове...

miros123 27-09-2014 12:37

Иначе приемничето им е ледено, добре че са му сложили светодиод да разбереш, че е включен ;;573 . Не разбирам от сорсове, но качеството на satellitebg от астрата беше в пъти над това. Ние да палим свещ була да изтрелят спътник, че този форум ще се напълни с теми всеки да си хвали кабелната.

д.е.м.т 27-09-2014 12:40

Телевизионен справочник.
Запис на предавания, който може да се прави чрез включване на външна памет (преносима памет тип "flash" или външен твърд диск) в USB порт на цифровия приемник.
Възпроизвеждане на мултимедийно съдържание (видео и снимки) чрез включване на външна памет (преносима памет тип "flash" или външен твърд диск) в USB порта на цифровия приемник.
Родителски контрол – възможност за заключване на определени канали с парола.
Настройка на дистанционното на цифровия приемник, така че да работи с телевизора и да се използва само едно дистанционно управление за по-голямо удобство.

прокопи 27-09-2014 13:02

лично аз причина не виждам... поне за мен
80% от времето в което гледам ТВ е спорт

липсата на Eurosport и Eurosport 2 както и липсата на испанското е прекалено много за мен :)

Виктор 27-09-2014 13:50

Цитирай:

Първоначално написано от д.е.м.т (Мнение337646)
Телевизионен справочник.
Запис на предавания, който може да се прави чрез включване на външна памет (преносима памет тип "flash" или външен твърд диск) в USB порт на цифровия приемник.
Възпроизвеждане на мултимедийно съдържание (видео и снимки) чрез включване на външна памет (преносима памет тип "flash" или външен твърд диск) в USB порта на цифровия приемник.
Родителски контрол – възможност за заключване на определени канали с парола.
Настройка на дистанционното на цифровия приемник, така че да работи с телевизора и да се използва само едно дистанционно управление за по-голямо удобство.

Пак си неподготвен, това го може и приемника на БСК с изключение на мултимедийното съдържание, но за това има компютри, които могат всичко!;;573

д.е.м.т 27-09-2014 14:51

е зхд записва ли :)

Кермит 27-09-2014 15:01

Мале колко прозззззз

БониБо 27-09-2014 15:06

Хайде някой ако може да направи някакви скрийншотчета или видео на каналите да видим как изглеждат... все пак е нещо ново от тях...

прокопи 27-09-2014 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от БониБо (Мнение337671)
Хайде някой ако може да направи някакви скрийншотчета или видео на каналите да видим как изглеждат... все пак е нещо ново от тях...


отиваш в магазин технополис и лично виждаш какво е качеството

myname70 28-09-2014 00:07

Е, ясно че няма да се местя от булсата :) да не говорим че съм и с шеринг и отварям на практика всичко което може да се отваря . Чудех се по принцип на какво разчитат мтел... поне да бяха по - евтини от була. .. а то 30 лв ....трябва някой да не е в час да се мести при тях

Цец0 28-09-2014 00:26

Боже, Боже, колко мъка има по този свят, Боже! ;;basi;;basi;;basi

д.е.м.т 28-09-2014 10:15

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение337793)
Боже, Боже, колко мъка има по този свят, Боже! ;;basi;;basi;;basi

Значи знаеш каква е аудиторията тук.
Ясно ,е че няма как да пуснат карти без модул.
Така че всички сме " ...котката като не стигала млякото,казвала не е хубаво"
п.п Евала на мтел че има форум.

dzumba 28-09-2014 10:27

Не съм те видял,да пишеш в техния форум!Вместо да ми пишеш на мене лични,напиши на Злати!
Какво ти пречи,да си купиш млякото в тяхната опаковка?И да кажеш хубаво ли е?

Цитирай:

Първоначално написано от myname70 (Мнение337792)
да не говорим че съм и с шеринг и отварям на практика всичко което може да се отваря

Блазе ти,как правите тия работи?

д.е.м.т 28-09-2014 10:38

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение337809)
Не съм те видял,да пишеш в техния форум!Вместо да ми пишеш на мене лични,напиши на Злати!
Какво ти пречи,да си купиш млякото в тяхната опаковка?И да кажеш хубаво ли е?



Блазе ти,как правите тия работи?

дзумба ,казами че са купили нещо извънземно " конакс контиго ",направо и скай минават на него и навсякъде 6те бъде черен екран

ВалчоП 28-09-2014 22:19

Ей го това извънземно чудо: :clickme

Brian 29-09-2014 06:49

Consumer devices that are currently supported are:
PC and MAC
iOS clients
Hybrid STB
Android clients

и ще има: The digital TV sharing is changing rapidly. Yet one thing remains the same – ;;573

system 30-09-2014 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от д.е.м.т (Мнение337810)
дзумба ,казами че са купили нещо извънземно " конакс контиго ",направо и скай минават на него и навсякъде 6те бъде черен екран

Мада Мада вярно казват!

Kosme 30-09-2014 16:37

Conax Contego™ Pairing is a security extension to Conax Contego™ providing a cryptographic coupling between smart cards and consumer devices so that they only accept smart cards they have been paired with. The Pairing security extension prevents Control Word sharing, STB hijacking and the use of pirate cards in the consumer device.

Източник:http://www.conax.com/products-solutions/contego/

Brian 30-09-2014 16:45

Голям праз :) Досега не ги напъваха защото имаше достатъчно други телевизии със същото съдържание. След като Скай си овъркрипнаха ХД-тата вярвай вече доста хора работят по създаването на шернат (виртуален чип и карта). Ще лапа повече ресурси ама.... Другия начин е шерИПтв;;573

везната 24-10-2014 17:56

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение337627)
Е да ама с тюрксат не става мултифийд ;;573

Е баце нема как от 16Е да идеш на 45Е ...става само наи много до 8 10 градуса разлика....а и чинията да е по голяма успех,но не си струва гола вода е
;;650

нави65 22-11-2014 21:36

Относно качеството на sat tv от Mtel
 
Цитирай:

Първоначално написано от БониБо (Мнение337671)
Хайде някой ако може да направи някакви скрийншотчета или видео на каналите да видим как изглеждат... все пак е нещо ново от тях...

Здравейте.
Дълги години бях абонат на BULSATCOM. Картината на SD каналите беше отвратителна, HD-то се ядваше. Идваха техници, сменяха HDMI кабела и конвертора, но нищо не се променяше значително. Дори си помислих, че телевизора ми има някакъв дефект LG 42 инча. От две седмици съм абонат на Mtel и съм със CA модул. Картината е кристална на всички канали. Почти няма разлика между HD и SD каналите. Що се отнася дали каналите наистина са HD, мога да кажа, че е така. Телевизора ми изписва транспондера, формата на канала и пикселите. Фешън каналите са два, на двата формата, дори ми излязоха румънските TARAF и Etno, които са на Bula в HD. Смятам, че промяната си заслужаваше. Благодаря за вниманието!

Кермит 22-11-2014 21:41

:)Добре ще е внимателно буква по буква да обмислиш какво си написал.

sky2 22-11-2014 21:43

Единственото вярно в поста ти е това:
Цитирай:

Почти няма разлика между HD и SD каналите.
но не защото СД каналите са много добри, а обратно, XД-тата са качество близко до това на стандартните.

жоркин29 22-11-2014 22:26

Цитирай:

Първоначално написано от sky2 (Мнение345935)
Единственото вярно в поста ти е това:

но не защото СД каналите са много добри, а обратно, XД-тата са качество близко до това на стандартните.

Дори и така да е и пак е по-добре от оператора на 39Е.Поне имат канали в програмната си схема близка до тази на бившите на 23Е.Дано продължават да се развиват.Все още са в самото начало и дай боже да повишат и качеството на излъчваните канали та да се усети разликата между HD и SD.
Трябва да се замислят и за малко повече спортни канали особенно в HD.

Кермит 22-11-2014 22:52

Оставете това че HD-та са им като SD. Той написа:
Цитирай:

Първоначално написано от нави65 (Мнение345932)
дори ми излязоха румънските TARAF и Etno, които са на Bula в HD.

Още не си е свалил булсатските очила:)

Люкс 23-11-2014 00:38

Цитирай:

Първоначално написано от везната (Мнение342097)
Е баце нема как от 16Е да идеш на 45Е ...става само наи много до 8 10 градуса разлика....а и чинията да е по голяма успех,но не си струва гола вода е
;;650

Зависи си от антената, ако е правена специално за мултифийд ще може.
На моята имам едновременно на 5 градуса западно и на 28 градуса източно.
Като 5-те градуса западно съм ги сложил в центъра, представи си.

http://www.sky-vision.de/Multi-Focus...el--,art-57509

и упътването

http://www.sky-vision.de/attachs/Anl...cusantenne.pdf

Сметнали са я да може с рейката й да лови на 48 градуса ъгъл (отвор), ама аз само едната й половина я ползвам в момента с отвор от 5 + 28 = 33 градуса. Значи може и от другата страна още 33 и ще станат 66 градуса отвор.
Само дето няма сателити които де ме интересуват чак пък толкова на запад.

Златанов 23-11-2014 12:20

Цитирай:

Първоначално написано от нави65 (Мнение345932)
Здравейте.
Дълги години бях абонат на BULSATCOM. Картината на SD каналите беше отвратителна, HD-то се ядваше. Идваха техници, сменяха HDMI кабела и конвертора, но нищо не се променяше значително. Дори си помислих, че телевизора ми има някакъв дефект LG 42 инча. От две седмици съм абонат на Mtel и съм със CA модул. Картината е кристална на всички канали. Почти няма разлика между HD и SD каналите. Що се отнася дали каналите наистина са HD, мога да кажа, че е така. Телевизора ми изписва транспондера, формата на канала и пикселите. Фешън каналите са два, на двата формата, дори ми излязоха румънските TARAF и Etno, които са на Bula в HD. Смятам, че промяната си заслужаваше. Благодаря за вниманието!

Мхм... И заради това, реши ей така, на шега, да се регнеш и да ни "отвориш очите", просто така, за да знаем. Направо викаш да минаваме от Булсат на МТел и да не се чудим, щото там е кристал всичко и няма да има нужда от смяна на HDMI кабели и конвертори... Не, ти не си МТЕЛ бот, неее:lol15::lol15::lol15: Направо си за един аватар с гащи, но в момента е зает... незнайно докога, но е зает...

Антонио 23-11-2014 13:18

Да изпозлвам темата: някой знае ли в пакет "Стандартен" от цифровата им телевизия, Нова Спорт коя версия е - СД или ХД? В описанието на сайта им логото е с ХД, но е в СД програмите. На място като плащах интернета питах каката, но уцелих стажантка, която не можа да ми отговори, а и нямах време да я чакам да звъни.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.