Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Моля за съвет : Как да превключвам ТВ Samsung MU 6172 от Булсатком на ефирна антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43727)

Мърци 15-04-2018 22:31

Моля за съвет : Как да превключвам ТВ Samsung MU 6172 от Булсатком на ефирна антена
 
Преди два месеца купих телевизор Самсунг 43MU6172 .Направих си и антена за ефирните канали, които се излъчват .Картината е перфектна - 5 български и 16 сръбски канала , но съм и абонат на Булсатком. След настройките приемам един от пакетите с много добро качество, но не мога да превключа настройките, за да гледам ефирните канали( сръбските) ?!
Желая да ми кажете как става превключването от Булсатком на ефирни канали и обратното. Благодаря !

Момчил Минков 15-04-2018 22:45

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479359)
Преди два месеца купих телевизор Самсунг 43MU6172 .Направих си и антена за ефирните канали, които се излъчват .Картината е перфектна - 5 български и 16 сръбски канала , но съм и абонат на Булсатком. След настройките приемам един от пакетите с много добро качество, но не мога да превключа настройките, за да гледам ефирните канали( сръбските) ?!
Желая да ми кажете как става превключването от Булсатком на ефирни канали и обратното. Благодаря !

Първо кажи приемника през хдми ли е включен? От дистанционното натискаш бутона сорс, при мен е най-готе вдясно и от появилото се меню, избираш ТВ. За да се върнеш на приемника, пак със същия бутон, но си избираш входа към който ти е вързан приемника. По сложно е, ако булсата ти е направо на тв-то - от сат тунера и изкаш да превключва на ефирна, но почти съм убеден, че не си в този вариант!

Чък Норис 15-04-2018 23:45

Натискаш къщичката на дистанционното на телевизора, после на източници търсиш ТВ.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...bc94df91bf.jpg

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Мърци 16-04-2018 14:32

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение479361)
Първо кажи приемника през хдми ли е включен? От дистанционното натискаш бутона сорс, при мен е най-готе вдясно и от появилото се меню, избираш ТВ. За да се върнеш на приемника, пак със същия бутон, но си избираш входа към който ти е вързан приемника. По сложно е, ако булсата ти е направо на тв-то - от сат тунера и изкаш да превключва на ефирна, но почти съм убеден, че не си в този вариант!

Поздрави!
Приемника е включен към тв вгнездото за ефирна антена .Трябва да се извади кабела и на негово място да се включи ефирната антена, НО като отида в тв ми дава ИЗТОЧНИК кабелен . Пък дистанционното ми е от тези малките, на които няма бутон "сорс".да не би да е необходимо да върна фабричните настройки на телевизора и после отново да се прави настройка за прием на Булсатком?

Мърци 16-04-2018 14:56

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение479364)
Натискаш къщичката на дистанционното на телевизора, после на източници търсиш ТВ.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...bc94df91bf.jpg

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Здравейте !
По този начин не става .

Чък Норис 16-04-2018 15:07

То няма друг начин за превключване между ТВ и HDMI сигнал.

oldman 16-04-2018 16:03

Дай снимка на дистанционното на телевизора и на сателитния приемник отзад.

Дедал 16-04-2018 16:10

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479390)
Поздрави!
Приемника е включен към тв вгнездото за ефирна антена .Трябва да се извади кабела и на негово място да се включи ефирната антена, НО като отида в тв ми дава ИЗТОЧНИК кабелен . Пък дистанционното ми е от тези малките, на които няма бутон "сорс".да не би да е необходимо да върна фабричните настройки на телевизора и после отново да се прави настройка за прием на Булсатком?


Защо е включен в антенният вход ;;basi? Кабела за ефирната ентена се включва там, а СТБ на Булсат към някой от HDMI входовете и превключването правиш по начина описан от Чък Норис .

Мартинския 16-04-2018 16:13

"Приемника е включен към тв вгнездото за ефирна антена"

Ако правилно съм разбрал той включва и приемника и ефирната антена към коаксиалния вход на тв-то, който явно е dvb-t2/c. Ако е така то няма как телевизорът да запомни и двата сорса, защото когато се сканира ще запомни само честотата(тите) на включеното в момента на сканирането устройство. При следващ автоматичен скан ще забрави всичко, но ще добави новото.
Освен да сканираш цифровата ефирна автоматично, после да вържеш приемника и да сканираш ръчно честотата, която предварително си видял и запомнил.

oldman 16-04-2018 16:20

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение479398)
Защо е включен в антенният вход ;;basi? Кабела за ефирната ентена се включва там, а СТБ на Булсат към някой от HDMI входовете и превключването правиш по начина описан от Чък Норис .

Има ли СТБ на Булсат, който да има и антенен изход и HDMI?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.