Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   CA Модул на Близу (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36285)

Влад88 08-02-2015 19:22

CA Модул на Близу
 
Здравейте колеги.
Наскоро си взех монитор+тв LG M227WDP - работи безпроблемно, като го ползвам с цифровата на близу. Искам да питам дали ще му подкарам ли CA модула, има слот PCMCIA, инфо тук http://www.manualagent.com/lg/m227wd...-manual/page-4
четох че можело да стане, но не е сигурно, а и монитора го няма в списъка на близу. Но затова след малко защото имам проблем обаче - не мога да накарам приемника ADB 2840C да заработи в другата стая, където гледам споменатия монитор и в момента го ползвам с един праисторически Тоpfield 6100 няма да казвам какво качество предлага скарта на 1080p eкрана..За да изясня сутиацията: в момента ADB e в стаята, в която директно влиза сигнала преди сплитера имам предвид(защото има 3 телевизора в нас), слегам монитора там и всичко 6 приемника си хваща всички програми с hdmi. Сега слагам ADB в друга стая, където сигнала е след сплитера и греда: проблем и с hdmi, и със скарт! Хваща 6-7 програми, да кажем до тв7 и това е ,нагоре изписва няма сигнал. Като влезна в инсталиране да проверя сила/качество на сигнала са на 0% 0%, а в същото време има все пак някакви програми..звъня им на телефона и те се чудят какво става, щях да дойде техник - днес никой не дойде. А в същото време Topfield си работи без проблем в тази стая със скарт, а adb не ще нито със скарт нито със hdmi. Възможно е да пада сигнала нещо от сплитера, но пък защо единия приемник си работи , а другия не иска?
Затова ми писна от тея приемници и искам да питам каква е вероятността да подкарам CA модула? Главно и заради по-доброто качество на картината биг си взел, тъй като дори и това 1080i, което предлага adb 2840c не е задоволително на 1080p LCD 22" и нагоре. Някой със сходен модел тв+монитор да сподели. Давайте мнения колеги.

дрим 08-02-2015 21:15

Има страшно много модели телевизори, които не са им описани като у-ва поддържани от техния кам модул, но си работят без проблем.
Мой съвет е да отидеш до някой офис на близу и да си поискаш кам модул, тестваш го вкъщи и ако стане им връщаш приемника, ако не, им връщаш модула.
Имаш такава опция, аз навремето трябваше да им върна приемника до изтичане на месеца, което си беше ок за теста.

stoianmitkov 22-06-2015 08:09

Здравейте колеги, искам да попитам на тв sony KDL - 42 "w828b дали ще работи СА модул на близу и дали качеството на картината ще е по - добро отколкото със стандартния им hd приемник.

oldman 22-06-2015 08:15

Работи.

stoianmitkov 22-06-2015 08:39

Благодаря ,а някакви наблюдения дали качеството е по-добро с него, отколкото с hd приемника?

oldman 22-06-2015 09:37

Не съм го сравнявал, че нямам операторски приемник.

stoianmitkov 28-07-2015 08:12

Така, пуснах си близу, но забелязах, че на някои хд канали картината е леко на зърна(fox,ng wild ) . Така ли е по принцип или при мен има някакъв проблем. Изрично държах да съм с CA модул, защото от четене по форума останах с впечатление, че с него картината е по -добра. И още нещо, има ли различни карти за приемането на близу или е само един модел, защото като разцъках из настройките на CA модула там пише : карта близу- SD??

Мартинския 28-07-2015 09:57

Привет,
Не би трябвало да имаш квадрати на ХД каналите, освен ако сигнала ти е слаб - тези канали са на горните честоти. Имаш ли нива за сигнал и качество на телевизора и колко са? По принцип ако качеството е под 60% каналите ще са на квадрати, а дори и ще насичат - особено там където е History HD.
Това СД което си видял предполагам са абонаментите - трябва да са няколко и да не ти пука какво пише там... нали всичко, за което си платил върви.
Картите до колкото знам са два типа - новите с розовото човече и старите, не си спомням как изглеждаха.
Аз лично с техния приемник имах проблеми - слаб сигнал и оттам слабо качество, а като сложа през кам на телевизора цепеше мрака.

bate_dino 28-07-2015 11:30

Цитирай:

Първоначално написано от stoianmitkov (Мнение380946)
има ли различни карти за приемането на близу или е само един модел, защото като разцъках из настройките на CA модула там пише

Моята карта е още от времето на Евротур Сат /Пише Premium Digital/ от когато ползвам цифровата им телевизия. На друг приятел си е чисто бяла без надписи пак то това време. Има и карти от времето на Евроком. Няма значение картата каква е, стига да е регистрирана в системата и да се плаща редовно.
Това което си видял са статус на абонаментния пакет.
Blizoo 1 SD, Blizoo 3 Add-on,blizoo 4 HD, предполага трябва да има още за различните пакети.
ЗА качеството - нещата са много относителни на какъв ТВ /размер и софтуер/ гледаш и как са настройките.

stoianmitkov 28-07-2015 13:11

Телевизорът смятам, че е хубав защото е Sony KDL 42 KDLw828b , а за леките снежинки на някои хд канали, не вярвам да е от настройките на телевизора.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:32.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.