Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Пресканиране на канали (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44035)

gogo102 23-07-2018 13:37

Пресканиране на канали
 
При пресканиране за нови канали,ако има нов канал се добавя.Но ако както на местото на Baby Tv е пуснат Magic Tv,като сканирам не се променя името.При сканирането изписва Magic Tv,но в списъка си оставя Baby Tv.Също пробвах и на 23Е със Fox Sport 3,на местото на който е пуснат Fox Sport 4,също не се заменя името.Някаква настройка ли има за това?Или ако някой канал е напълно премахнат,като сканирам,не трябва ли да се изчисти напълно от списъка с каналите?Със софт ATV 6.2 съм,ако има значение от софта.Пробвах и с промени на настройките за ИНВЕРСИА,ПИЛОТ,но няма промяна.Сканирам на ръчно търсене-честота по честота.
Благодаря!

вассил46 23-07-2018 14:07

Рестарт енигма. програми-сателит- сервиз и трябва да се появи

dzumba 23-07-2018 14:12

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение487703)
При пресканиране за нови канали,

Ами дай му при сканирането да изтрие старите!
Clear berfore scan=yes[keep feeds]

gogo102 23-07-2018 14:19

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение487708)
Рестарт енигма. програми-сателит- сервиз и трябва да се появи

Пробвах,не се променя.Сканирам транспондера 12647 V.Като ги сканира,проверявам ги и вместо Baby Тv,пише Magic Tv.Излизам от менютата,рестартирам приемника и като зареди проверявам във Last Scanned или в пакета na Telecom Tv.Отново името на канала е Baby Tv,а EPG на Magic Tv

Мартинския 23-07-2018 15:12

Преди сканирането задай clear before scan - yes, както е казал Дзумба. Така ще изтрие старите транспондери (при блайнд скан) и ще запамети новите сървиси с новите честоти и имена.

gogo102 23-07-2018 15:22

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение487710)
Пробвах,не се променя.Сканирам транспондера 12647 V.Като ги сканира,проверявам ги и вместо Baby Тv,пише Magic Tv.Излизам от менютата,рестартирам приемника и като зареди проверявам във Last Scanned или в пакета na Telecom Tv.Отново името на канала е Baby Tv,а EPG на Magic Tv

Мисля,че открих ключа за бараката.При сканиране в ръчно търсене,трябва да се маркира с ДА (Изчисти преди сканиране).И които са неактуални ги премахва,а тези със сменените имена ги запазва с новото име.Неудобното е че при сканирането на всяка честота поотделно,трябва да се задава постоянно с ДА.Пробвах да го запаметя да си остане постоянно да,но след излизане от меню( Ръчно търсене) и след това пак като вляза в него,отново е зададено НЕ.И другото което е,че няма индикация за силата на сигнала.В Меню(Търсач на сигнал),от което също може да се сканира,има скала за сигнала,но там пък не излиза - Изчисти преди сканиране,за да му задам ДА.

п.с Сега видях,че като маркирам с ДА,ако не изляза от менюто,при смяната на честотите за да ги сканирам,Да се запазва.Изчезва когато изляза от това меню и при връщането трябва отново да го задам,като ще сканирам.

gogo102 23-07-2018 15:50

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение487709)
Ами дай му при сканирането да изтрие старите!
Clear berfore scan=yes[keep feeds]

Опасявах се да не изтрие всичките канали от Букетите за съответния спътник.
Досега ползвах,по точно пробвах от Vhanibal,Likra,Cief,Morpheus и т.н,но те постоянно омазват по нещо,т.е едно оправят,друго развалят.Единия път транспондера е DVB-S,в следващото обновяване DVB-S2 и аз се чудя какво става Един път има сигнал,после няма,Постоянно ги преправям.Последния пример с AFN.При другите колеги сигнала ще ги убие от сила,а при мен няма.Като проверих,От DVB-S2,promenen na DVB-S.И реших пак сам да си правя сетинга както на ИПБоксовете.

dzumba 23-07-2018 16:56

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение487724)
пробвах от Vhanibal,Likra,Cief,Morpheus ,.....Постоянно ги преправям.

А аз чудя,че докато тествате кочината на упоменатите,може сами да си направите канална листа,прави се за 5-8 часа по цялата дъга,с редактирането!После един път месечно само сканиране на всеки спътник,като само се добавят новите!

За тези които ползват dreamset,да ползват само версия 2.4.9!10,11 и 12 са куци и при редактиране се изпразва първата папка във фаворитната листа!

gogo102 24-07-2018 19:44

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение487735)
А аз чудя,че докато тествате кочината на упоменатите,може сами да си направите канална листа,прави се за 5-8 часа по цялата дъга,с редактирането!После един път месечно само сканиране на всеки спътник,като само се добавят новите!

За тези които ползват dreamset,да ползват само версия 2.4.9!10,11 и 12 са куци и при редактиране се изпразва първата папка във фаворитната листа!

Пробвах днес да добавя нови честоти в Dremaset,но след ги заредя в приемника и реша да ги сканирам,ги няма.Всяка нова честота трябва да се въвежда с дистанционното и да се сканира.Така ли е? п.с:След като ги въведох в Dreamset се оцветиха в жълто.Като дадох Save,и след това наново отворих програмата,тези честоти,които бях въвел,ги нямаше в Edit Seting за съответния спътник.

dzumba 24-07-2018 20:25

Вкарваш с дистанционното!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:53.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.