Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   MTV Live HD - качество (HD or SD) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27438)

sonaki 06-02-2013 18:12

MTV Live HD - качество (HD or SD)
 
Здравейте,
от всички HD канали забелязвам, че качеството на MTV Live HD може да се каже отвратително за HD канал. Съмнявам се канал от такъв клас да предава толкова некачествено картината си. На места при бързите кадри дори става на пиксели и цветовете нямат нищо общо с реалните, имам повечето от клиповете които дават там с уж HD качество на флашката и мога да ви кажа, че разликата е уникална! От флашката просто такива реални цветове имат клиповете, а като ги гледам по MTV Live HD е някакво отвратително качеството и трябва да гледам повече от 2 метра за да се вижда що годе добре... Ако някой може да сподели как е при него канала... :s104:s103

alexteam 06-02-2013 18:59

не всички предавания са HD на този канал, когато излъчват, ще го забележиш сам....нормално е да гледаш от 2 метра телевизора който си си купил..

sonaki 06-02-2013 19:04

Цитирай:

Първоначално написано от alexteam (Мнение225197)
не всички предавания са HD на този канал, когато излъчват, ще го забележиш сам....нормално е да гледаш от 2 метра телевизора който си си купил..

Как ще е нормално за канал който излъчва във Full HD да го гледам от 2 метра, ако гледам Nat Geo Wild HD или по FOX HD някой нов сериал или xFactor дори и да си залея главата на екрана няма да има квадратчета.

Нали това ти казва, че същите клипове които са от 2012/2013 ги имам на флашката и качеството е кристално, а на MTV Live HD просто отвратително в сравнение с флашката, просто цветовете са нереални и това е само на този HD канал.

Дедал 06-02-2013 19:17

Само концертите са им ХД - клиповете (дори и най-новите) са СД и то доста калпаво.

Дато 06-02-2013 19:28

Цитирай:

Първоначално написано от sonaki (Мнение225183)
Здравейте,
от всички HD канали забелязвам, че качеството на MTV Live HD може да се каже отвратително за HD канал. Съмнявам се канал от такъв клас да предава толкова некачествено картината си. На места при бързите кадри дори става на пиксели и цветовете нямат нищо общо с реалните, имам повечето от клиповете които дават там с уж HD качество на флашката и мога да ви кажа, че разликата е уникална! От флашката просто такива реални цветове имат клиповете, а като ги гледам по MTV Live HD е някакво отвратително качеството и трябва да гледам повече от 2 метра за да се вижда що годе добре... Ако някой може да сподели как е при него канала... :s104:s103

А как е качеството на БТВ и Нова ТВ при Близу? Има ли голяма разлика между качеството на картината на тези канали?

Картината на БНТ 2 пикселизира ли?

sonaki 06-02-2013 20:18

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение225209)
А как е качеството на БТВ и Нова ТВ при Близу? Има ли голяма разлика между качеството на картината на тези канали?

Картината на БНТ 2 пикселизира ли?


bTV го гледам само в HD, пък нова телевизия с това 4:3 и при който оператор да се гледа на плазмен телевизор се вижда много зле.

БНТ 2 г/д е добро качеството, поне като има 16:9 съдържание автоматично се сменя картината, а не става със черни ленти отгоре и отдолу.

Дато 06-02-2013 20:25

Цитирай:

Първоначално написано от sonaki (Мнение225221)
bTV го гледам само в HD, пък нова телевизия с това 4:3 и при който оператор да се гледа на плазмен телевизор се вижда много зле.

БНТ 2 г/д е добро качеството, поне като има 16:9 съдържание автоматично се сменя картината, а не става със черни ленти отгоре и отдолу.

Благодаря за отговора! А при Fox HD предполагам, че има доста неща, които са всъщност SD. Само рекламите за сериали и някои неща са HD, нали? X Factor например във какъв формат се излъчва? Или кои сериали са в HD?

preslav 06-02-2013 20:43

Цитирай:

Първоначално написано от sonaki (Мнение225183)
Здравейте,
от всички HD канали забелязвам, че качеството на MTV Live HD може да се каже отвратително за HD канал. Съмнявам се канал от такъв клас да предава толкова некачествено картината си. На места при бързите кадри дори става на пиксели и цветовете нямат нищо общо с реалните, имам повечето от клиповете които дават там с уж HD качество на флашката и мога да ви кажа, че разликата е уникална! От флашката просто такива реални цветове имат клиповете, а като ги гледам по MTV Live HD е някакво отвратително качеството и трябва да гледам повече от 2 метра за да се вижда що годе добре... Ако някой може да сподели как е при него канала... :s104:s103

ADB-то е с доста качествена картина,все пак е линукс приемник.Ако гледаш през тунера на телевизора ще има разлика.Поне при мен е така.С тв Самсунг съм 4-та серия.

sonaki 06-02-2013 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение225226)
Благодаря за отговора! А при Fox HD предполагам, че има доста неща, които са всъщност SD. Само рекламите за сериали и някои неща са HD, нали? X Factor например във какъв формат се излъчва? Или кои сериали са в HD?

xFactor-а е Full HD поне аз така го определям на око, просто картината е кристална.
Също така "Последен изход" сериала е във Full HD - аз това гледам само.


Цитирай:

Първоначално написано от preslav (Мнение225230)
ADB-то е с доста качествена картина,все пак е линукс приемник.Ако гледаш през тунера на телевизора ще има разлика.Поне при мен е така.С тв Самсунг съм 4-та серия.

Телевизора ми вади перфектна картина, ако има някакъв проблем то то идва от канала, особено с SD каналите се справя перфектно, Nat Geo HD и Nat Geo Wild HD например картината е кристална, особено като дават на забавен кадър като бягат някои животни все едно го гледаш пред теб да бяга.

С модул гледам, но имам и приемник на склад от Blizoo-то в случай, че ми хрумне/притрябва PVR функцията.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:31.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.