Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Проблем с възможна измама с VISA Electron. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25218)

Чушкопека 10-10-2012 23:35

Проблем с възможна измама с VISA Electron.
 
Колеги имам проблем. Закупих си някои неща от китайски онлайн магазин, платих с карта Visa Electron, беше извършена транзакция и получих даже съобщение по телефона от моята банка, но днес получих електронно писмо от китайската фирма, че поръчката ми била цитирам "рискова" и да съм си изпрател сканирани двустранни копия на личната карта и Visa-та. Аз съответно веднага им пратих мейл, че подобно нещо не мога да направя защото няма да си издам личните данни, плюс това картата ми е оторизирана и напълно редовна, транзакцията мина успешно, но такава им била фирмената политика. Сега задънена улица, а парите са преведени? Какво се прави в такива случаи? Сумата не е кой знае колко голяма, но все пак не е нищожна.

d.ivanov 10-10-2012 23:40

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение191575)
Колеги имам проблем. Закупих си някои неща от китайски онлайн магазин, платих с карта Visa Electron, беше извършена транзакция и получих даже съобщение по телефона от моята банка, но днес получих електронно писмо от китайската фирма, че поръчката ми била цитирам "рискова" и да съм си изпрател сканирани двустранни копия на личната карта и Visa-та. Аз съответно веднага им пратих мейл, че подобно нещо не мога да направя защото няма да си издам личните данни, плюс това картата ми е оторизирана и напълно редовна, транзакцията мина успешно, но такава им била фирмената политика. Сега задънена улица, а парите са преведени? Какво се прави в такива случаи? Сумата не е кой знае колко голяма, но все пак не е нищожна.

Отказваш и искаш рефаунд на парите, не могат да ти откажат (принципно могат де ама сигурнос и има процедура да откажеш поръчката) затова в китайски сайтове само с paypal, единствено в amazon е сигурно да се плаща с карта ;)

турбо 10-10-2012 23:41

Учи се да използваш paypal :)
Говори с тези от банката ако не е извършен трансфера (парите са само блокирани) да го отмениш. За доказателство прикрепи искането за данните от картата.

Ако е извършен ще пиеш една "студена вода" и да ти е за урок да си малко по-предпазлив от къде купуваш и как плащаш.

НАА 10-10-2012 23:41

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение191575)
Колеги имам проблем. Закупих си някои неща от китайски онлайн магазин, платих с карта Visa Electron, беше извършена транзакция и получих даже съобщение по телефона от моята банка, но днес получих електронно писмо от китайската фирма, че поръчката ми била цитирам "рискова" и да съм си изпрател сканирани двустранни копия на личната карта и Visa-та. Аз съответно веднага им пратих мейл, че подобно нещо не мога да направя защото няма да си издам личните данни, плюс това картата ми е оторизирана и напълно редовна, транзакцията мина успешно, но такава им била фирмената политика. Сега задънена улица, а парите са преведени? Какво се прави в такива случаи?

Отиваш в най-близкия клон на банката - картоиздател и пускаш молба за "неразпозната транзакция". Междувременно искаш от китайския магазин да направят chargeback на изтеглената сума. Успех.

topshoker 10-10-2012 23:45

По принцип не би трябвало да имаш проблем от гледна точка на сигурността,съдейки от моя опит с букмейкърите.На сканираното копие заличи данните които те притесняват и им ги прати.

Чък Норис 10-10-2012 23:46

Е добро утро, от всякакви онлайн магазини в чужбина се пазарува само през пейпал! Защо въобще си пазарувал от някакви анонимници?

d.ivanov 10-10-2012 23:49

Цитирай:

Първоначално написано от koko_varna (Мнение191580)
Той е с Paypal, даже си пазя refference номера на сделката. Всичко пазя. Значи имало начин. Не ми се случва всеки ден да пазарувам и не знаех.;;650


Че ако минава през paypal за какво ти искат китайците картата?

Да не би paypal да са ти я искали?

Чушкопека 10-10-2012 23:53

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение191583)
Че ако минава през paypal за какво ти искат китайците картата?

Да не би paypal да са ти я искали?

Излезе един голям надпис Visa Electron, и хайде въвеждай. Май съм се объркал сериозно.
Иначе се свързаха с мен по мейла, и то не автоматичен мейл, личеше че е човек, казах им не пращам никви документи и цял ден затишие. Да не би да е от часовата разлика? Китайците бяха. Ще духам супата.

Чък Норис 10-10-2012 23:53

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение191583)
Че ако минава през paypal за какво ти искат китайците картата?

Да не би paypal да са ти я искали?

Те пейпал няма как да му искат принтирана картата, те му взимат 1.5 евра, а той от своя страна трябва да им върне номера на транзакцията от банката и му възстановяват сумата.

d.ivanov 10-10-2012 23:58

Коко, кажи поне кой е сайта, иначе ако съм на теб, ще тичам до банката утре да анулирам транзакцията, може да е фишинг, някакъв сайт да пише пейпал , пък да са те накарали там да си вкарваш данните, ако беше пейпал, щеше да платиш през тяхния сайт, само си вкарваш паролата и юзъра, като преди това си си направил регистрация (както обясни Продуцента в предния пост). Странна работа, дай някакви линкове да видим. ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.