Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Филми от компютъра през ЕТ на телевизора (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=24098)

Васил 31-07-2012 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение176954)
Пояснявам за неразбралите,шернатата папка на лаптопа (Vesko,или Vesko-PC) e Downloads2.Папката,в която ги търся (нещата от шернатата папка) в Xtrend-a e medianet.Това е цялата философия....

Хубаво!Аз съм ги кръстил по друг начин.Само това е различното.Но после не виждам нищо.Не виждам файловете на компа.

ali_baba 31-07-2012 22:09

А шернал ли си дял от компютъра? ако си с Win XP трябва да имаш една ръчичка под папката на компютъра;) ако си я шернал правилно няма причина да не виждаш компютъра през ET

Wanderer 31-07-2012 22:28

Ще се справя и после ще направя подробен гид кое, как става. Моите уважения към опитващите се да помогнат.

Васил 31-07-2012 22:39

Цитирай:

Първоначално написано от ali_baba (Мнение176973)
А шернал ли си дял от компютъра? ако си с Win XP трябва да имаш една ръчичка под папката на компютъра;) ако си я шернал правилно няма причина да не виждаш компютъра през ET

С вин7 съм и шернах дял D по стандартния начин.Десен бутон -разширено споделяне - разреши -отметка на сподели тази папка - ок
Нещо неправилно ли правя?

Цец0 31-07-2012 22:44

Настройките са адски елементарни, не знам какъв е този зор от повечето ви и не можете да ги направите. Особено на 7-цата. Няма никакъв проблем да се шерне папка или дял. След като се шерне папката на компютъра се отива в Mount Manager-а в Network. Дава се да се създаде нов network mount point. На Active се дава enable. В Local Share Name записвам името на компютъра на който съм шернал папката или дяла, за да ми е по-лесно да знам този маунт пойнт от къде взима файловете :) Mount Type: CIFS. Server IP е айпито на компютъра, на Server share e името на шернатата папка или дял, а на username и password се записва името и паролата на потребителския профил на компютъра.

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение176959)
Хубаво!Аз съм ги кръстил по друг начин.Само това е различното.Но после не виждам нищо.Не виждам файловете на компа.

Провери си името на шернатата папка в компа на Properties/Sharing/Advanced Sharing/Share name

ali_baba 31-07-2012 22:51

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение176978)
С вин7 съм и шернах дял D по стандартния начин.Десен бутон -разширено споделяне - разреши -отметка на сподели тази папка - ок
Нещо неправилно ли правя?

За Win 7 незнам точно как е но ако ти се е появила една ръка отдолу под папката значи си я шернал, а относно настройките те са супер елементарни и са същите като на всеки един HD приемник с енигма;)
единствено обаче приемници с мининмум 400 mhz процесори плейват mkv файлове.
Иначе най-добре шерни целия дял от компа а не само отделна папка и там където пише http://store.picbg.net/thumb/ED/95/e05fbd0b071aed95.jpgServer Share си пишеш D дяла от компа и си готов;;650

Geryl 01-08-2012 09:13

Така като гледам проблема му е в win7 а не в екстренда ,просто уина не му дава права добави "everyone" в потребителите .И провери настройките на мрежата която си избрал.

Васил 01-08-2012 19:29

Цитирай:

Първоначално написано от Geryl (Мнение177035)
Цитирай:

Така като гледам проблема му е в win7 а не в екстренда ,просто уина не му дава права
може и да си прав...
Цитирай:

добави "everyone" в потребителите .И провери настройките на мрежата която си избрал.

може ли по-подробно

shemetcho 01-08-2012 23:23

Със Win7 нещата не са толкова прости колкото си мислите. Освен everyone трябва да се пипнат и малко advanced настройки в Network center. За повече инфо: :clickme
За незнаещите английски има картинки ;;573

Цец0 02-08-2012 00:07

Цитирай:

Първоначално написано от shemetcho (Мнение177166)
Със Win7 нещата не са толкова прости колкото си мислите. Освен everyone трябва да се пипнат и малко advanced настройки в Network center. За повече инфо: :clickme
За незнаещите английски има картинки ;;573

Интересно на мен защо никога не ми се е налагало да пипам тези адванс настройки, а никога не съм имал проблем при стрийма от компютъра към сат.приемника? :) Лично според мен целия проблем на колегите, които не успяват да подкарат стрийма идва от начина по който шерват папките и правата.... И продължавам да твърдя - с Win7 нещата са изключително прости....


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.