Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Разлика в качеството DVB-T vs. DVB-S FTA български канали ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45865)

М.Димитров 12-04-2020 16:01

Разлика в качеството DVB-T vs. DVB-S FTA български канали ?
 
Здравейте,
Интересува ме има ли разлика в качеството на картината между цифрова ефирна телевизия и FTA BG каналите от Eutelsat 33E.
В момента, съм със самоделна Bi-Quad антена и според телевизор LG 43LT340C приемам сигнал със сила 96% и качество 100%.
Налична е офсетна антена (Виваком)+ LNB Sharp BS1R9EL120A, монтирана на балкона, "гледаща" към Intelsat 38 - не се използва в момента.

Има ли смисъл, от гледна точка на качество на картината, да се пробвам да настройвам антената за прием на FTA каналите ?

Има ли вариант изобщо да приемам мултистрийм от Eutelsat 33E с вградения DVB-S2 тунер на телевизора или е нужен декодер потдържащ DVB-S2x?

Благодаря предварително : )

Вас 12-04-2020 16:37

Цитирай:

Първоначално написано от М.Димитров (Мнение526549)
Здравейте,
Има ли смисъл, от гледна точка на качество на картината, да се пробвам да настройвам антената за прием на FTA каналите ?

Има ли вариант изобщо да приемам мултистрийм от Eutelsat 33E с вградения DVB-S2 тунер на телевизора или е нужен декодер потдържащ DVB-S2x?
Благодаря предварително : )


Не, няма никакъв смисъл. Първо със сателитния тунер на телевизора няма да хванеш нищо, защото е мултистрийм. Разликата в качеството няма. Виждам, че си от София, което означава бонус още няколко телевизии, които ги няма на сателит.

При мен случаят е идентичен, с тази разлика, че сателитният ми приемник(от подписа) подържа и мултистрийм и повярвай няма разлика.
Гледай си ефирните през телевизора и не си усложнявай живота излишно!
P.S.Ако антената ти е настроена на 45Е си пусни един кабел към сателитния тунер и ще имаш още 10-тина български свободни канала + няколко руски от съседния спътник на 46Е напълно безплатно!;;650

М.Димитров 12-04-2020 16:44

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение526553)
Не, няма никакъв смисъл. Първо със сателитния тунер на телевизора няма да хванеш нищо, защото е мултистрийм. Разликата в качеството няма. Виждам, че си от София, което означава бонус още няколко телевизии, които ги няма на сателит.

При мен случая е идентичен, с тази разлика, че сателитния ми приемник(от подписа) подържа и мултистрийм и повярвай няма разлика.
Гледай си ефирните през телевизора и не си усложнявай живота излишно!;;650

Благодаря за отговора. Пропуснал съм да уточня, че локацията е гр. Казанлък, следователно DVB-T - 6 канала :(

Може ли да ме посъветвате за спътник с повече FTA , които бих могъл да добавя към текущите от DVB-T-то. Използвам жилището рядко и инсталирането на платена услуга не е рентабилно.

Вас 12-04-2020 16:49

Цитирай:

Първоначално написано от М.Димитров (Мнение526554)
Благодаря за отговора. Пропуснал съм да уточня, че локацията е гр. Казанлък, следователно DVB-T - 6 канала :(

Може ли да ме посъветвате за спътник с повече FTA , които бих могъл да добавя към текущите от DVB-T-то. Използвам жилището рядко и инсталирането на платена услуга не е рентабилно.

Ако е за български тв, това е именно 45Е, с бонус 46Е.;)

М.Димитров 12-04-2020 17:04

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение526555)
Ако е за български тв, това е именно 45Е, с бонус 46Е.;)

Честно казано, дори предпочитам да не са български, само да са англоезични. Гледах какво има и на Hellas Sat 3, не съм впечатлен : ))
Има ли вариант за Astra или някой друг с наличната техника ? Никога не съм ползвал сателитна телевизия и не съм подробно запознат, къде, какво се случва с FTA разпространението.
Нямам проблем да инвестирам в нов LNB примерно, някъде из форумите четох, че този Шарп не е върха на сладоледа.

Идеята ми е да използвам максимално наличната антена и DVB-S2 тунера.

Вас 12-04-2020 17:24

На Астра 28.2Е са английските канали. Там има доста музикални, новинарски и два-три филмови(стари филми) и няколко публицистични.
Това е в общи линии.;)
Конвертора си го остави.

М.Димитров 12-04-2020 17:39

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение526558)
На Астра 28.2Е са английските канали. Там има доста музикални, новинарски и два-три филмови(стари филми) и няколко публицистични.
Това е в общи линии.;)
Конвертора си го остави.

Благодаря за съдействието и за съветите.
Дано успея да се справя с настройката. Като гледам в момента...скалата за елевацията показва градуси, които по никакъв начин не отговарят на това, което трябва да е за 45E, явно стойката не е особено отвесна.
Освен компас апликейшън на андроид има ли друг пиниз, който може да ми е от полза за настройка на азимута ? Наинсталирал съм Dishpointer Pro, Satellite Director, Satellite Pointer и два GPS компаса, калибрирах...общо взето всеки аpp си показва каквото реши ...

Вас 12-04-2020 17:53

Виж тук:
http://satellite-bg.blogspot.com/200...g-post_28.html


и тук
https://www.satlex.net/bg/azel_calc.html

М.Димитров 12-04-2020 17:57

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение526561)


Много благодаря.
Ще попрочета и започвам с въртенето и сученето...то така или иначе...с карантината времето за експерименти се увеличава.

Бъдете здрави !

Вас 12-04-2020 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от М.Димитров (Мнение526562)

Бъдете здрави !


Успех!;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:46.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.