Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Промяна транспондери на Хелас Сат 3 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42951)

пстойков 18-01-2018 07:32

http://alfa.kachi-snimka.info/images...516252660i.JPG

dzumba 18-01-2018 08:00

E нали 5 години щеше да се лъчи паралел!

Цитирай:

Първоначално написано от bartek (Мнение471071)
Абонатите на Булсатком ще останат на 39Е като в близките няколко години ще тече паралелно излъчване и преместване на абонати по етапно.


... 18-01-2018 08:05

Как стоят нещата с правата за излъчване на програмите на два сателита? Не е ли необходимо сключване на допълнителни споразумения към договорите?

Дато 18-01-2018 08:48

Цитирай:

Първоначално написано от пстойков (Мнение471149)

Това в мрежата на Булсатком ли излиза? Ако е така тези са много зле. Явно още не са превключили сигнала на Дискавъри от българската към централноевропейската версия.
Май и Travel Channel Булсатком все още го излъчват с версията без БГ реклами.

ДимитърЦЦ 18-01-2018 09:10

Какво да кажа.... просто думи нямам....
Сега не е ясно какво се случва.... от 1.9Е няма була още пълнофункционално. Абонатите са си на 39Е, а каналите чезнат.
Май нещата не отиват на добре.

dzumba 18-01-2018 09:36

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471158)
Какво да кажа...от 1.9Е няма була още пълнофункционално.

И кое е непълното функционално от була?

ДимитърЦЦ 18-01-2018 09:44

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471160)
И кое е непълното функционално от була?

Ми кое... половината канали още ги няма на 1.9Е. Там е само Поларис засега.

Ванси 18-01-2018 09:46

На fusiona дискавъри го има, ама и на доста кабелни излезе надписа :)
Ще търсят и за него честота явно.

dzumba 18-01-2018 10:59

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471162)
Ми кое... половината канали още ги няма на 1.9Е. Там е само Поларис засега.

А тия дето ги има на 1.9, гледат ли се?

jack82 18-01-2018 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471168)
А тия дето ги има на 1.9, гледат ли се?

Да всичките 3 транспондера

Чък Норис 18-01-2018 11:14

Баси филмираните хора където са някои :lol15:

пламен_2_1984 18-01-2018 11:17

От чата им ми отговориха че имало централен технически проблем и се работи по отстраняването му

jack82 18-01-2018 11:25

Цитирай:

Първоначално написано от пламен_2_1984 (Мнение471171)
От чата им ми отговориха че имало централен технически проблем и се работи по отстраняването му

Стандартен отговор ти какво очакваш. Канала си работи от 1 час си гледам турбо как си кара тира. Най вероятно ще го пуснат щом работят по проблема

ДимитърЦЦ 18-01-2018 11:57

Тук проблема не е само дисковерито. То е инциалната причина за недоволството. Не че се филмираме или нещо, но все пак нещата вместо да се подобряват нанякъде те се влошават. Каналите намаляват, качеството се влошава, а според мен трябва да е обратното.

dzumba 18-01-2018 13:06

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение471169)
Да всичките 3 транспондера

Я пусни един шот на Евроспорт с булсат карта!

jack82 18-01-2018 13:15

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471182)
Я пусни един шот на Евроспорт с булсат карта!

Защо пък трябва да е на бс със друга не става ли :s101. Сега проверих от бс не ради, работи от другите. Между другото не знам дали има качени български програми там.

dzumba 18-01-2018 13:17

Е пусни тогава със скай дойчланд!

п.с И понеже се редактираш и става мазало без да си в час,редно е когато някой не е наясно с нещо,да не отваря други,които са наясно в неподходяща тема!

Чък Норис 18-01-2018 13:57

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471176)
Тук проблема не е само дисковерито. То е инциалната причина за недоволството. Не че се филмираме или нещо, но все пак нещата вместо да се подобряват нанякъде те се влошават. Каналите намаляват, качеството се влошава, а според мен трябва да е обратното.

Момче, съобщението е от Дискавъри България и се отнася за излъчването от 5Е, където беше досега ъплинка. Булсат просто ще превключат към новият ъплинк от 1W и няма драма, но явно са ги сварили неподготвени, както и много други доставчици.

ДимитърЦЦ 18-01-2018 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение471188)
Момче, съобщението е от Дискавъри България и се отнася за излъчването от 5Е, където беше досега ъплинка. Булсат просто ще превключат към новият ъплинк от 1W и няма драма, но явно са ги сварили неподготвени, както и много други доставчици.

Извинявай "момче" на мен това ми е пределно ясно. А и за това въпросно превключване се говори от поне седмица. Тук проблема е, че от БСК няма абсолютно никаква официална информация, а сме принудени да търсим информация във форумите. БългарияСат1 е в момента само по име български (визирам това че все още булсатком нямат свойте канали там а има такива предназначени само за сърбите). Не е ясно кога и как ще се премине на новия спътник и какво ще правят абонатите които нямат изложение към 1.9Е. И не на последно място както казах проблема не е дисковерито само а и всички други промени които стават напоследък без официална информация за тях. Все пак темата не е само за дисковерито а за промените на Хелас Сат 3. Не смятам за правилно умешленото сбутване на всички канали в 2-3 транспондера, което неминуемо ще се отрази на качеството им. Също така не е нормално вместо да се добавят нови ХД канали, да се махат такива и да се заменят със СД версиите им. Достатъчно мацаници гледаме че да се добавят и още такива. Има достатъчно нискогледаеми канали които би могло да се премахнат за сметка на по-качествените и по-гледаемите. А колкото до дискавърито....мен лично не ме интересува дали са били подготвени или не. След като беше ясно от поне седмица, че това ще се случи да са се подготвили. Аз все пак си плащам 2 абонамента х 4 телевизора, за да гледам качествени и интересни за мен канали, което в момнта не се случва.

... 18-01-2018 14:50

Ех, че ги съчини на бързо амаааа. Два абонамента, че и с по четири приемника. По вероятно е някакъв приемник с лан карта ;;516

ДимитърЦЦ 18-01-2018 14:56

Цитирай:

Първоначално написано от ... (Мнение471192)
Ех, че ги съчини на бързо амаааа. Два абонамента, че и с по четири приемника. По вероятно е някакъв приемник с лан карта ;;516

Някои си плащаме за да гледаме независимо че имаме възможност да ползваме приемници с лан карта :D

dzumba 18-01-2018 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471190)
Извинявай "момче" на мен това ми е пределно ясно.

Нищо не ти е ясно!

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471162)
Ми кое... половината канали още ги няма на 1.9Е

Завърти си антените на 1.9,дали ще гледаш другата половина канали,дето я има,с двете четворки?

redstar 18-01-2018 15:21

Еййй, един човек да изкаже недоволство от Булсата и лакеите изскачат веднага :)))....Ми прав и човека да недоволства....при Булсат всичко е мъгла и тишина.....
.

dzumba 18-01-2018 15:34

Напротив,аз си ги псувам,щото съм наясно с нещата,а лакеите са като тебе и колегата,дето се подлагат,изискват,но не са наясно и не знаят как!

ДимитърЦЦ 18-01-2018 15:45

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471195)
Нищо не ти е ясно!



Завърти си антените на 1.9,дали ще гледаш другата половина канали,дето я има,с двете четворки?

Дали ми е ясно или не изобщо не смятам да коментирам и да се обяснявам на някого. А и това че не съм написал 8000 поста във форума не значи че ги разбирам нещата по-малко от теб. Ами то имено това е проблема, че в момента нищо не може да гледаме на 1.9Е със стандартно булсат оборудване, а качествоно на каналите на 39Е с всеки изминал ден се влошава.

abvg 18-01-2018 15:53

А Disney Jr защо я е хванала липсата ?

ДимитърЦЦ 18-01-2018 16:01

Цитирай:

Първоначално написано от abvg (Мнение471203)
А Disney Jr защо я е хванала липсата ?

Нека разбирача от по-горния пост да обясни на неразбиращите тук.:lol15:

dzumba 18-01-2018 16:28

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471202)
Дали ми е ясно или не изобщо не смятам да коментирам и да се обяснявам на някого. А и това че не съм написал 8000 поста във форума не значи че ги разбирам нещата по-малко от теб. Ами то имено това е проблема, че в момента нищо не може да гледаме на 1.9Е със стандартно булсат оборудване, а качествоно на каналите на 39Е с всеки изминал ден се влошава.

Човек,който не разбира,няма какво да обяснява и да коментира,а и 80000 поста да напишеш,не значи ,че ще вденеш за разбирч!
Репликирах те,че обясняваш,как половината канали не работят на 1.9!Което означава,че другата половина трябва да работят и аз те питам кои работят?!Но виждам,че и това не можеш да вденеш!

ДимитърЦЦ 18-01-2018 17:06

Ако се беше зачел внимателно щеше да видиш че бях писал не че каналите се отварят а че половината канали ги няма на 1.9Е. Никога не съм коментирал кое се отваря/работи и кое не. Даже бях написал че има само канали за сърбите. Хубаво е като реплики раш да четеш преди това.

П. С. Никога и не съм претендирам за разбирач. Изразих собственото си мнение. Иначе съм съгласен че колкото и да напишеш не значи че си разбирач. Ама то това важи и за теб.

t_clean 18-01-2018 17:56

От последните две страници се задръстих от информация по въпроса ;;basi
Вижте се на по бира или каквото ви харесва и оставете място тук за нужното. Благодаря.

dzumba 18-01-2018 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471220)
Ако се беше зачел внимателно щеше да видиш че бях писал не че каналите се отварят а че половината канали ги няма на 1.9Е.

А аз те попитах,кои са тия половината,дето ги има на 1.9!
И преди да се правите на репресирани от липсата на канал и да ревете,а в същност да се правите на отворени,че всички се гледат от 1.9,визирам ръкопляскащия ти, се научете да се изразявате правилно,съобразно познанията си!

taewu 18-01-2018 18:12

сега има тест линия дисния си го има

ДимитърЦЦ 18-01-2018 18:34

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471230)
А аз те попитах,кои са тия половината,дето ги има на 1.9!
И преди да се правите на репресирани от липсата на канал и да ревете,а в същност да се правите на отворени,че всички се гледат от 1.9,визирам ръкопляскащия ти, се научете да се изразявате правилно,съобразно познанията си!

Надявам се си достатъчно интелегентен че да прочетеш където ти е удобно Flysat, lyngsat, kingofsat и подобни кои от булсатком каналите липсват ако незнаеш и не може да си въртиш антената. А ти ми се правиш тука на интесен. Вместо да се заяждаш що не си използваш енергията на кажеш нещо полезно и на другите. Тук сме се събрали както знаещи така и незнаещи. Като незнаещите се надяват да научат нещо от знаещите. Но то твойто поведение незнам как да го оприлича.....
Призовавам да се спре с глупостите и да бъдеш полезен и на другите. От безпредметни спорове никой полза няма.

И за да не бъда голословен, ако си толкова знаещ колкото твърдиш няма да отречеш следното:
- на 39Е тече преместване на канали и сбиването им в 3 транспондера. Твърде много канали на транспондер значат по ниско качество или на видеото или на аудиото
- Хистори ХД всъщност не е ХД а СД
- Дисковери липсва вече цял ден

Мен лично споменатите по-горе неща ме дразнят и не съм съгласен с тях. Ако на теб ти изнася текущата ситуация аз нямам нищо против. Всеки има собствено виждане на нещата. Ако толкова искаш да защитаваш була, твое право си е. Но не обиждаи другите които изразяват собственото си мение.

ДимитърЦЦ 18-01-2018 18:40

Цитирай:

Първоначално написано от t_clean (Мнение471226)
От последните две страници се задръстих от информация по въпроса ;;basi
Вижте се на по бира или каквото ви харесва и оставете място тук за нужното. Благодаря.

Подкрепям и призовавам модераторите да изтрият ненужните постове.

Milenrec 18-01-2018 18:47

Колега канали от пакета на Булсата на БГ сат 1 няма ,dzumba може да е всакакъв ,ама от Тв разбира много

dzumba 18-01-2018 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471238)
Мен лично споменатите по-горе неща ме дразнят и не съм съгласен с тях.

Имат колцентър,в който можеш да поревеш!Или да си вземеш трета четворка,като те зарадват с 4к следващия месец,само че тогава сигурно ще си недоволен,че трябва да купиш 12 телевизора!
Никой не е длъжен,да ти чете глупостите,че налични са само половината канали и някой друг да украси,че всички работят,без да е наясно!Всъщност само това отразих!А и никой не съм обидил,както ти се дразниш за правата си,така аз се дразня от глупости написани на неподходящото място!

Цитирай:

Първоначално написано от Milenrec (Мнение471240)
dzumba може да е всакакъв

Ти трай,че си същия ревльо!

ДимитърЦЦ 18-01-2018 19:00

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471241)
Имат колцентър,в който можеш да поревеш!Или да си вземеш трета четворка,като те зарадват с 4к следващия месец,само че тогава сигурно ще си недоволен,че трябва да купиш 12 телевизора!
Никой не е длъжен,да ти чете глупостите,че налични са само половината канали и някой друг да украси,че всички работят,без да е наясно!Всъщност само това отразих!А и никой не съм обидил,както ти се дразниш за правата си,така аз се дразня от глупости написани на неподходящото място!


Ти трай,че си същия ревльо!


Засрами се и спри с глупостите. Не ти прилича!

ДимитърЦЦ 18-01-2018 19:02

Цитирай:

Първоначално написано от Milenrec (Мнение471240)
Колега канали от пакета на Булсата на БГ сат 1 няма ,dzumba може да е всакакъв ,ама от Тв разбира много

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471162)
... Там е само Поларис засега.

Аз не виждам каво различно казах

dzumba 18-01-2018 19:08

Ето това,с добавка от колегата 82:
Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471158)
от 1.9Е няма була още пълнофункционално.

Цитирай:

Първоначално написано от ДимитърЦЦ (Мнение471162)
Ми кое... половината канали още ги няма на 1.9Е

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение471169)
Да всичките 3 транспондера


ДимитърЦЦ 18-01-2018 19:17

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение471245)
Ето това,с добавка от колегата 82:

За колегата 82 не мога да отговарям. Но за да изясним. Под "половината канали ги няма" визирах това че има доста канали с българско аудио или субтитри. Затова и поясних накрая че има само канали на Поларис предназначени за сърбите. Съжалявам ако някой се е заблудил. Исках само да бъда полезен и да изразя менинето си. Сега да не се лъжем Поларис и Булсат са си едни и същи реално погледнато. Просто едните се излъчват в сърбия.
Никой не ангажирам с моето мнение. Нито твърдя че е правилно.
Явно в този форум модератори няма да вземат да изтрият този целия бълвоч, за да остане само полезното.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.