Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Проблем с мотор! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43004)

сателитков 05-11-2017 16:42

Проблем с мотор!
 
4Прикачено(и)
Колеги,имам проблем с тези мотор и позиционер.Моторът само за секунда завърта и спира.Не съм настройвал точно такъв мотор.Този е някакъв американски.Иначе с ръчен позиционер мотора върти.Да не би този позиционер да е слаб за него?Антената е 2,10м!

gogotogo 05-11-2017 16:59

Цитирай:

Първоначално написано от сателитков (Мнение464961)
Колеги,имам проблем с тези мотор и позиционер.Моторът само за секунда завърта и спира.Не съм настройвал точно такъв мотор.Този е някакъв американски.Иначе с ръчен позиционер мотора върти.Да не би този позиционер да е слаб за него?Антената е 2,10м!

Тотално слаб е този позиционер, трябва ти по мощен.;;650

сателита 05-11-2017 17:26

Знам фирма специализирана за мотори и позиционери. Ако имаш интерес пиши ми лично съобщение.

вассил46 05-11-2017 18:09

Щом ръчно върти направи настройки на приемника и позиционера:s101

сателитков 05-11-2017 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение464972)
Щом ръчно върти направи настройки на приемника и позиционера:s101

Пробвах но пак същото!

oldman 06-11-2017 08:12

Провери си ампулата!

мехмет 07-11-2017 09:07

здр.ще опитам да ти помогна.значи линеѝният мотор има сензор вътре в мотора или просто казано едно колело от графит-мисля (забравих вече) на него се връзват също 2 кабела от позиционера и точно то брои колко да върти а другите 2 кабела са захранване.аз мисля .че точно от това ти проблема ,на позиционера си пише мотор и сензор,2 на захр.2 на сензора.понякога и позиц,се ошашавя,така ,че пробваѝ като натиснеш едновременно и двата бутона да го рестартираш.аз не мисля.че е от големината на чинията но все пак свали мотора и опитаѝ без чиния.

мехмет 07-11-2017 09:14

[QUOTE=мехмет;465092]здр.ще опитам да ти помогна.значи линеѝният мотор има сензор вътре в мотора или просто казано едно колело от графит-мисля (забравих вече) на него се връзват също 2 кабела от позиционера и точно то брои колко да върти а другите 2 кабела са захранване.аз мисля .че точно от това ти проблема ,на позиционера си пише мотор и сензор,2 на захр.2 на сензора.понякога и позиц,се ошашавя,така ,че пробваѝ като натиснеш едновременно и двата бутона да го рестартираш.аз не мисля.че е от големината на чинията но все пак свали мотора и опитаѝ без чиния.иначе сензора се намира под колелото.след като върти с ръчен ,трябва да върти и с тоз(американец).провери си само кабела на сензора-това е.за приемника 1.2 дисек запад -изток позия 1 ок после 2...3 т.н

ПецатаМз 07-11-2017 14:58

Това дето му казваш сензор, всъщност е потенциометър и би трябвало да има 3 кабела на него. Той го е снимал на последната снимка. Иначе лесно може да се провери като се разкачи и се измери как се променя съпротивлението му.

miko56 07-11-2017 21:24

Здравей колега.Предполагам позиционера и мотора не са комплект.Доколкото виждам от снимките този мотор има само потенциометър (не виждам рид ампула) и работи със специален позиционер. Но има магнитче.Имах подобен мотор който имаше потенциометър и магнитче както и място за рид ампула.Сложих такава и мотора заработи с нормален позиционер. Поздрави и успех.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:50.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.