Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Насича- Sagemcom HD (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27246)

Кризе 27-01-2013 22:58

Насича- Sagemcom HD
 
Здравейте, от седмица съм на Виваком ТВ ;;601 ! Забелязвам , че ми насича за 1-2 сек. прави го по 3-4 пъти на ден. Времето е ясно,нито дъжд ,нито сняг.... 18дб показва приемника, също като сменям каналите понякога изкарва един много странен шум все едно пука говорителя на тв-то!Булсата нямаше такива проблеми ,вивата използват техните кабели.Възожно ли е всичко това да е от обикновения HDMI кабел , който закупих за 12.90лв и ако ли не как мога да отсраня проблема? да званя ли за записване на час на техници ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ!;;513

Валентинко 27-01-2013 23:04

Цитирай:

Първоначално написано от Кризе (Мнение222950)
Здравейте, от седмица съм на Виваком ТВ ;;601 ! Забелязвам , че ми насича за 1-2 сек. прави го по 3-4 пъти на ден. Времето е ясно,нито дъжд ,нито сняг.... 18дб показва приемника, също като сменям каналите понякога изкарва един много странен шум все едно пука говорителя на тв-то!Булсата нямаше такива проблеми ,вивата използват техните кабели.Възожно ли е всичко това да е от обикновения HDMI кабел , който закупих за 12.90лв и ако ли не как мога да отсраня проблема? да званя ли за записване на час на техници ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ!;;513

Това е поздрав за "добре дошъл" в правилния отбор от босфор тв.;;573

П.П.Когато ви се казваше да не сменяте доставчика заради липсата на босфора не слушахте,сега се обръщайте към арменския поп за помощ!:lol15:

фолкръм 27-01-2013 23:08

Цитирай:

Първоначално написано от Кризе (Мнение222950)
Здравейте, от седмица съм на Виваком ТВ ;;601 ! Забелязвам , че ми насича за 1-2 сек. прави го по 3-4 пъти на ден. Времето е ясно,нито дъжд ,нито сняг.... 18дб показва приемника

До колкото знам имат си проблеми с един от транспондерите, нека някой техен абонат да каже. А това за обикновенния кабел за 12.90 ;;573ми стана смешно - никак не е евтино ! Евтините са по 6-7лв.

Кризе 27-01-2013 23:10

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение222954)
До колкото знам имат си проблеми с един от транспондерите, нека някой техен абонат да каже. А това за обикновенния кабел за 12.90 ;;573ми стана смешно - никак не е евтино ! Евтините са по 6-7лв.

Другите в магазина бяха 18лв 19лв 25лв :worry:

an 27-01-2013 23:11

Смени магазина.

Хиена 27-01-2013 23:15

Цитирай:

Първоначално написано от Кризе (Мнение222950)
Здравейте, от седмица съм на Виваком ТВ ;;601 ! Забелязвам , че ми насича за 1-2 сек. прави го по 3-4 пъти на ден. Времето е ясно,нито дъжд ,нито сняг.... 18дб показва приемника, също като сменям каналите понякога изкарва един много странен шум все едно пука говорителя на тв-то!Булсата нямаше такива проблеми ,вивата използват техните кабели.Възожно ли е всичко това да е от обикновения HDMI кабел , който закупих за 12.90лв и ако ли не как мога да отсраня проблема? да званя ли за записване на час на техници ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ!;;513

Трябва да направиш принудителен ъпдейт!
Правиш го на собствен риск!!!

http://dtv-bg.com/showpost.php?p=206284&postcount=8

alexi 27-01-2013 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от Кризе (Мнение222950)
Здравейте, от седмица съм на Виваком ТВ ;;601 ! Забелязвам , че ми насича за 1-2 сек. прави го по 3-4 пъти на ден. Времето е ясно,нито дъжд ,нито сняг.... 18дб показва приемника, също като сменям каналите понякога изкарва един много странен шум все едно пука говорителя на тв-то!Булсата нямаше такива проблеми ,вивата използват техните кабели.Възожно ли е всичко това да е от обикновения HDMI кабел , който закупих за 12.90лв и ако ли не как мога да отсраня проблема? да званя ли за записване на час на техници ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ!;;513

Пробвай с принудителен ъпдейт, въпреки че това с пукането не е нормално.

ъпдейт се прави така:
/цитирам колега от форума/

изключваш приемника от захранващата букса отзад,чакаш 10 сек. и пак включваш,в момента в който светне зелената лампичка на приемника натискаш бак бутона на дистанционното няколко пъти (това е бутона точно над бутон 1) и въвеждаш от дистанционното код:2485 ...започва ъпдейт на приемника до 100%...не пипаш нищо,той се рестартира като приключи и си готов

Кризе 28-01-2013 08:24

Цитирай:

Първоначално написано от Хиена (Мнение222958)
Трябва да направиш принудителен ъпдейт!
Правиш го на собствен риск!!!

http://dtv-bg.com/showpost.php?p=206284&postcount=8

Благодаря в момента го правя!

Кризе 28-01-2013 08:25

Цитирай:

Първоначално написано от alexi (Мнение222959)
Пробвай с принудителен ъпдейт, въпреки че това с пукането не е нормално.

ъпдейт се прави така:
/цитирам колега от форума/

изключваш приемника от захранващата букса отзад,чакаш 10 сек. и пак включваш,в момента в който светне зелената лампичка на приемника натискаш бак бутона на дистанционното няколко пъти (това е бутона точно над бутон 1) и въвеждаш от дистанционното код:2485 ...започва ъпдейт на приемника до 100%...не пипаш нищо,той се рестартира като приключи и си готов

Благодаря ти направих така както написа! А от какво може да е този шум при смяна на каналите не от тв-то поне това съм сигурен ?

alexi 28-01-2013 09:02

Цитирай:

Първоначално написано от Кризе (Мнение222990)
А от какво може да е този шум при смяна на каналите не от тв-то поне това съм сигурен ?

Нямам идея, при мен няма такъв шум на нито един от четирите ми приемника, 2 през скарт и 2 през HDMI.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:16.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.