Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Рутер от Виваком - ZTE ZXHN H118N (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40433)

ламбрето 29-06-2016 21:52

При мен оптиката идва до апартамента ми и ONT-то ми е вкъщи - Alcatel I-010G-U, който според спецификацията RJ45 порта му е гигабитов. Долу във входа имат кутия от която излизат оптичните кабели за апартаментите, но не знам в нея и преди нея какво се случва.
Сега направих още спийд тестове докато превключвам каналите на сет топ бокса (за да избегна случай в който IPTV-то е буферирало и в момента не тегли следващия чънк от стрийма) и мога да потвърдя, че скоростта си остава стабилна.
Не знам как стой въпроса когато ONT-то е едно за входа.
А Вие може сам да проверите дали кабела който влиза в рутера ви използва само 4 кабела. Обикновено конектора е прозрачен и се виждат.
Ако всички (8-те) кабела са свързани може вместо в рутер да вкараш кабела в компютър и да видиш дали връзката до долу е 100 мегабита или гигабит.

Frost 30-06-2016 11:43

Четирите жила са 100Mbps, с осем връзката може да е 1Gbps. Така или иначе макс. се пуска 100Mbps като скорост, затова и техниците използват четирите жила.

ламбрето 30-06-2016 20:53

Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?
Да не говорим, че вече има доставчици които предлагат повече от 100. Ако виваком пуснат такива оферти дори и абоната да има вече кабел ще трябва пак да ходи техник да кримпва и останалите жици.
Според мен това което правят е доста глупаво, за да си спестят 2 минути при монтажа.

П.С. Ама то така или иначе ще трябва и рутерите да сменят :)

ROCCO 30-06-2016 22:58

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение419313)
Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?
Да не говорим, че вече има доставчици които предлагат повече от 100. Ако виваком пуснат такива оферти дори и абоната да има вече кабел ще трябва пак да ходи техник да кримпва и останалите жици.
Според мен това което правят е доста глупаво, за да си спестят 2 минути при монтажа.

П.С. Ама то така или иначе ще трябва и рутерите да сменят :)

При някои доставчици другите 4ри жици, както ги наричаш, се използват за захранване на суичовете по трасето.

om63 01-07-2016 00:01

Цитирай:

Първоначално написано от ROCCO (Мнение419338)
При някои доставчици другите 4ри жици, както ги наричаш, се използват за захранване на суичовете по трасето.

И прочее селски пинизи :)
В зората на стълбово-дървесното окабеляване съм виждал даже и 220 волта пуснати по "излишните" чифтове. Даже в един заспал период на живота си бях пуснал подобен "доставчик" вкъщи с телефонен 32 чифтов с оплетка, която умникът заземил за една водопроводна тръба, захранваща пералнята и един хубав буреносен ден ми докара Зевс в кухнята. Жената скочи от място 60 см, ама оцеля. "Доставчикът" нямаше този късмет. Изобщо всякакви полюции на тема PoE. Но там идиотизмът е двустранен. Идиотът, който окабелява и идиотът, който плаща.
А по темата - служебният ми нет е 50 мегабита Виваком, суич в табло на входа, до суича оптика, от суича до моя рутер - читаво изпълнен по TIA/EIA 568B кабел. Домашният -50 мегабита оптика влизаща в апартамента и бекъп 10 мегабита ADSL Виваком.

Чък Норис 01-07-2016 01:51

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение419313)
Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?

Прави точно толкова колкото си плащаш, другото не го брой. Повече от 100мбита нито рутера може да ти го поеме, нито ти можеш да си го представиш.

ламбрето 01-07-2016 10:30

Не претендирам да съм спец по мрежи и т.н., но е факт че преди да си сменя кабела от ONT-то до рутера и рутера с мой - не можах да видя скорост повече от 80-85 мегабита. Сега 100 си ги удря - за който си плащам.

Не съм сигурен и в твърдението ти че рутера ми не може да ги поеме - asus rt-ac68u

фламбе 07-07-2016 19:28

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение419313)
Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?
Да не говорим, че вече има доставчици които предлагат повече от 100. Ако виваком пуснат такива оферти дори и абоната да има вече кабел ще трябва пак да ходи техник да кримпва и останалите жици.
Според мен това което правят е доста глупаво, за да си спестят 2 минути при монтажа.

П.С. Ама то така или иначе ще трябва и рутерите да сменят :)

В по-предишен пост пишете, че сте с VLAN или switch постигате 100Mbit/s интернет с възрани приемници за TV - правилно ли съм разбрал?

Чък Норис 07-07-2016 19:43

Интернета и телевизията ти вървят по 2 отделни VLAN-a, нужен ти е управляем суич, с който да тагнеш на входа съответните VLAN-и и да ги ънтагнеш на изходите. Това може да стане и без отделен суич, с някой микротик или всеки рутер на който може да му се зареди openwrt или dd-wrt, но не е препоръчително да се прави с евтини тп-линкове или дърти линксиси.

фламбе 07-07-2016 19:59

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение420274)
Интернета и телевизията ти вървят по 2 отделни VLAN-a, нужен ти е управляем суич, с който да тагнеш на входа съответните VLAN-и и да ги ънтагнеш на изходите. Това може да стане и без отделен суич, с някой микротик или всеки рутер на който може да му се зареди openwrt или dd-wrt, но не е препоръчително да се прави с евтини тп-линкове или дърти линксиси.

Ясно ми е, че вървят по два VLAN-а. Интересно ми е дали колегата наистина достига приблизително 100 мегабита интернет с вързани приемници. Интересно ми е, понеже в този случай VIVACOM трябва да пускат повече от 100Mbps - например 100 за интернет и около 20 да кажем за TV ..а едва ли е така. Тоест исках да кажа, че с включен TV не може да се достигне 90+ Mbps...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.