Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Цифрова ефирна телевизия в района на София (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=63)

Ланселот 12-09-2008 10:23

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Tiesto
Е какво всички ли са свободни там, предполагам без HBO и подобни :).

Не! Не са всички вече, но мисля, че не е мястото за коментари тук, но пак гледам всичко без HBO и Cinemax! ;;510

ee3si 20-10-2008 12:38

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Аз живея на края на Г.Делчев и нямам видимост към Копитото, само към Ю.Парк, хващам с перфектно качество 6-те ТВ програми и 2-те радиопрограми със стайна антена от старият ми ТВ - Панасоник (15 годишен). Не знам каква е нуждата да се купуват специални антени, могат ли да се хванат повече от 6-те програми?

pgi 21-10-2008 10:51

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Антената е за този, който няма като теб силен сигнал - ако е засенчен от някой блок или е далеч от предавателя.

claudius 10-11-2008 20:48

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Днес сутринта нямаше сигнал (нищо фатално не съм изпуснал), а сега се е появила нова дигитална услуга - data1. Нищо не показва, та въпроса ми е ако някой има информация за какво служи тази услуга нека сподели?

HDouse 11-11-2008 10:36

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от claudius
Днес сутринта нямаше сигнал (нищо фатално не съм изпуснал), а сега се е появила нова дигитална услуга - data1. Нищо не показва, та въпроса ми е ако някой има информация за какво служи тази услуга нека сподели?

Не съм за познат много с цифровата ефирна телевизия, но това Дата 1 може и да е добър знак за увеличение на програмите ;;650

Джак 11-11-2008 11:06

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Не забравяйте че цифрово могат да се предават освен телевизионен сигнал, радио-сигнал, също така и данни! Според мен тестват третото - нали е още в тестов режим транспондера. Дано се натестват най накрай и пуснат 24-те цифрови ефирни канала. Толкова е планувано да има в София а също и във Варна. Тогава доста клиенти ще се отлеят от кабелните оператори с техните непрекъснато увеличаващи се цени.

HDouse 11-11-2008 12:51

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Не забравяйте че цифрово могат да се предават освен телевизионен сигнал, радио-сигнал, също така и данни! Според мен тестват третото - нали е още в тестов режим транспондера. Дано се натестват най накрай и пуснат 24-те цифрови ефирни канала. Толкова е планувано да има в София а също и във Варна. Тогава доста клиенти ще се отлеят от кабелните оператори с техните непрекъснато увеличаващи се цени.

Те и БТК скоро ще вземат да искат да им плащат. Ти да не мислиш, че 24 ефирни канала ще се предават без пари ? Кой ще им плаща сметките на БТК иначе ? Иначе и аз се надявам да е третото. Не ми звучи много Дата на нов канал, но предположих, че ще е то понеже пакета от канали все още си стои 6. :; 750

Джак 11-11-2008 14:36

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Телевизиите ще си плащат излъчването. Достатъчно приходи от реклама имат за да искат потребителите да им плащат за да ги гледат. Това ще ги закопае. Колкото повече зрители има един канал, толкова по-апетитен е за рекламодателите - и съответно по-печаливш за собствениците.
Вероятно ще има допълнително платени канали като HD-канала на bTV, но времето ще покаже.

netman 11-11-2008 14:44

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Телевизиите ще си плащат излъчването. Достатъчно приходи от реклама имат за да искат потребителите да им плащат за да ги гледат. Това ще ги закопае. Колкото повече зрители има един канал, толкова по-апетитен е за рекламодателите - и съответно по-печаливш за собствениците.
Вероятно ще има допълнително платени канали като HD-канала на bTV, но времето ще покаже.

Прав си Момчи, но живеем в бг и съм 99,999% сигурен, че ще стане точно обратното ... :?

HDouse 15-01-2009 19:12

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
В предавател.ком пише, че в доста градове ще стартира цифровата ефирна телевизия и са отбелязани 3-4 честоти на които пише "Очаквайте". Надявам се тази година в доста градове да тръгне, както и да започнат да пускат и други канали, освен ефирните, които 100% ще ги има - БНТ1, бТВ, Нова ТВ и ТВ2.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.