Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=235)
-   -   Skystar USB HD с видео (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=12276)

Музикантът 28-11-2010 13:58

Skystar USB HD с видео
 
Използвам тази платка вече няколко месеца и мога да кажа, че се държи чудесно. Работи супер бързо, стабилно без никакви проблеми. Ето поствам един видео клип с моята Skystar USB HD, където може да видите скороста на отварянето на каналите и сканирането на цял сателит. Горещо я препоръчвам на всеки който иска да гледа SD/HD телевизионни канали на своя компютър.

chano 01-01-2011 22:49

Цитирай:

Първоначално написано от emco83 (Мнение62725)
Използвам тази платка вече няколко месеца и мога да кажа, че се държи чудесно. Работи супер бързо, стабилно без никакви проблеми. Ето поствам един видео клип с моята Skystar USB HD, където може да видите скороста на отварянето на каналите и сканирането на цял сателит. Горещо я препоръчвам на всеки който иска да гледа SD/HD телевизионни канали на своя компютър.

кажи нещо повече за настроиките,аз не мога да го подкарам.........

Чък Норис 01-01-2011 23:04

Купуваш си DVB viewer, инсталираш го, в папка плъгинс поставяш Hadu - CCCam DVB plugin - v Beta 0.126 и/или инсталираш vPlug 2.4.6, като за вплуг ще ти е нужен актуален v_keys.db.

бени1961 25-01-2011 18:23

проблем при сканирането на каналите
 
Имам проблем при сканирането на каналите. Пробвах с Астра 19.2 E и Хелас 39.0 E. Инсталирах драйвърите от страницата на Технисат по подразбиране, т.е.:
- при зареждане на компютъра, когато устройството е намерено, му задавам директорията с драйвърите и той си ги намира автоматично. След рестарт на компютъра влизам в директорията с драйвърите - start и протича инсталацията на dvbviewerTE, кодеци и т.н.
След това пробвах сканиране на каналите със следните програми:
Hellas 39.0 E:
- DVBDream - не позна устройството, смених го на b2c2_ sdk и заработи, само че броят на намерените канали беше много малък!
- Smartdvb - позна си устройството, но също така при сканирането броят на каналите беше приблизително наполовина.
- DVBviewer - подобен резултат!
При сканирането на Астра 19.2 Е положението е подобно.
Къде греша?

Музикантът 25-01-2011 18:45

Дай да започнем отначало. Като инсталира драйверите на скайстар усб хд, какво ти изписва в My computer/Manage/Device Manager/Network Adapters?

Skystar USB HD най-добре работи с WDM драйвери. Махай ги BDA драйверите.

Ooo_Pepi 25-01-2011 21:02

Как си правиш изводите, че ти намира много малко канали ?
Имаш ли друг приемник с който каналите са в пъти повече ?
Да не би антената да е разместена, освен това не си пробвал с една от добрите програми за гледане демек ProgDVB.

бени1961 26-01-2011 11:21

Имам още: tbs qbox s2 usb, skystar1 /Hauppauge Siemans/, DM500s, skystar 2 technisat, едната ми антена /1,90м/ е насочена към Хелас 39.0, другата /1,80м/ към Астра 19.2, така че имам база за сравнение. Ще се заиграя с драйверите, мисля че все още не съм наясно с правилното им инсталиране. Ще послушам съвета на emco83, сигурно там е причината.
Благодаря на всички за отговорите. След експериментите ще пиша отново.
Поздрави


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:31.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.