Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци по Dreambox (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=189)
-   -   CCcam or Oscam (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30423)

Dm800 08-09-2013 20:07

CCcam or Oscam
 
Здравейте,
имам дрийм 800 и по невнимание изтрих cccam addon-a.
Изтрих го от менюто на дрийм-а иначе не съм трил нищо от директориите.
Как мога да го възстановя, за да гледам отново шернати програми?
Опитах с download addons from gemini server - показва разни плъгини, но cccam там няма. Като опитам download my server, дава error not found 404. Направих някакви ъпдайти на софуера и сега дори free програмите не ми излизат. Антената и сочи към 19.2 и 23.5. Пресканирам и след рестарт в менюто с каналите излизат хиляди канали, но светват само няколко от тях. Всичко останало е черен екран. Има ли откъде да сваля пълно ръководство за настройка на дреамбокс 800 заедно с cccam или oscam. Доколкото схващам, имам enigma 2 image на дрийма и досега съм ползвал оскам, макар че в менюто ми го изписваше като cccam 2.1/oscam 1.0.9. или нещо подобно. Благодаря предварително за помощта!

Wanderer 08-09-2013 20:09

Аз като омажа нещата, използвам бекъп.

4oker 08-09-2013 20:30

инсталирай tspanel с него има всичко,

"Доктора" 08-09-2013 20:39

Как се инсталира ТС Панел

4oker 08-09-2013 20:57

Урок №7 в същия раздел.

Кермит 08-09-2013 22:00

Дано е останал конфига.

4oker 08-09-2013 22:57

И да не е останал в tspanela има всичко ;)

Dm800 09-09-2013 18:04

Здравейте и благодаря за отговорите,
Не успях да намеря ТС Панела в Урок Номер 7.
Намерих един пакет в ъплоад центъра, но не знам как да го инсталирам.
enigma2-plugin-extensions-tspanel_4.2_mipsel.ipk
Прочетох урок Номер 6 на Никес за backup и разбрах, че с телнет мога да копирам бекъп имиджа от дрийма на персоналния компютър.
Не ми е ясно обаче как се създава този имидж - дали от дистанционното на дрийма, или с някоя помощна програма?
И как се възстановява имидж при нужда - дали пак с телнет го копирам от персоналния компютър на дрийма и с коя функция се restore-ва? Благодаря за отговорите.
Забравих да спомена, че ползвам, Енигма 2 имидж, който е доста стар и не знам дали пакета с тс панела ще работи с този имидж?

Dm800 30-01-2018 03:47

OSCAM настройка
 
Здравейте,
имам нужда от бърза и кратка инструкция за инсталация на oscam на dreambox 800hd pvr с openatv 4.2. нужни са ми също и файловете, за да ги кача на дрийма.
Прочетох милиони ненужни постове тук и си загубих няколко денонощия, но не открих нищо смислено, кратко и ясно.

Не знам това с безсмислените отговори, задявки и майтапи тенденция ли е в този форум, нарочно ли е, що ли, но за мен има 2 обяснения - или тук са все баш майстори, които смятат, че всички останали са на тяхното ниво и няма нужда да обясняват, или са самовлюбени и обичат да ги молят мнооого. Та, след като си изказах болката, сега молбата ми е - помогнете ми да инсталирам oscam (или каквото е най-подходящо) за да мога да гледам български програми на моя стар Dreambox 800hd pvr. Досега бях с OpenATV 3.0 и гледах с oscam от някакви спектърнетски сървъри, които един "приятел" беше конфигурирал. Сега инсталирах версия 4.2 на openatv, без да направя бекъп на старата конфигурация, понеже, както можете да видите от съобщенията по-горе, никой във форума не си е направил труда да отговори на запитването ми от 2013 година. Гледам че 4oker-а е споменал tspanel - тоя панел така и не успях да го инсталирам, а във версия 4.2 няма такъв пакет, нито пък оскам пакет. Има един softcam, който инсталирах, но не изгрява в нито едно меню. Моля за кратки и ясни отговори и нека си ценим взаимно времето.

oldman 30-01-2018 09:15

Кратко и ясно: С оскам можеш да гледаш само , ако имаш линия ( а ти си я изтрил, ако е била работеща), или с локална V1 карта. Твоята карта е ирдето.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:02.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.