Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   A1 IPTV с друг STB (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45577)

Христо С 02-01-2020 12:37

A1 IPTV с друг STB
 
Здравейте,

Някой знае ли дали може да се гледа A1 IPTV с друг STB, вместо тези доставени от A1?

В момента използвам този от A1 - ZTE, модел ZXV10B700v5. Той обаче не подържа HDMI-CEC, a гледам, че ZTE имат и модели, които подържат HDMI-CEC и се чудех дали ако успея да се сдобия с credentials за IPTV мрежата на MTEL (t.e. username и pass, да се аутентицира устройството към A1), Нещата ще сработят. Най-вече ме притеснява, че дори и да тръгне, А1 правят доста чести ъпдейти на фърмуеър-а и не съм сигурен какво ще се случи след поредния ъпдейт.

Крайната ми цел е да управлявам всичко с едно дистанционно. Досега бях с кабелна телевизия и CAM модул, който решаваше този проблем. Поради ред причини няма как се върна Cable TV или да сложа САТ.

Обаче тази работа, с отделните дистанционни освен, че ме дразни се оказа много голям проблем за домашните ми любимци:) и постоянно трябва да асистирам за включване на TV и смяна на програми.

За съжаление нито във Vivacom нито в А1, предлагат STB с HDMI-CEC. Дори и новите устройства на А1 от Kaon Media не подържат HDMI-CEC.

Единствените решения, които се сещам са:
1. Да сменя приемника с такъв подържащ HDMI-CEC, т.е. въпросът от тази тема
2. Мислех за някакво ардуино/PIC устройство, с което да се закача на HDMI-CEC шината и с един IR transmitter да пращам сигнали към STB-то. Ама това са сигурно поне едни 10-15 дни работа, които не виждам откъде да ги скатая.
3. Ами не се сещам за нищо друго. Някой ако има идея, ще съм благодарен

Благодаря и поздрави,
Христо
П.С. не намерих подобна тема. Съжалявам ако това се окаже поредния спам

митака31 02-01-2020 20:32

С някакво универсално, програмируемо дистанционно, което да обслужва и тв и приемника?
Не че имам опит с такова, но просто ми хрумна. Ако може някой, който е ползвал такова да предложи конкретен вариант. :)

taewu 02-01-2020 20:33

ZXV10B700v5 и аз имам този приемник но вече не го плащам има ли начин да се префлашва с друг софтуер?:s101

gentu 03-01-2020 00:20

Цитирай:

Първоначално написано от митака31 (Мнение521935)
С някакво универсално, програмируемо дистанционно, което да обслужва и тв и приемника?
Не че имам опит с такова, но просто ми хрумна. Ако може някой, който е ползвал такова да предложи конкретен вариант. :)

-няма нужда от друго , това което е към ZXV10B700v5 е обучаемо и може да се направи да командори ТВ-то.(има си инструкция на сайта);;650

111111 03-01-2020 08:26

Цитирай:

Първоначално написано от Христо С (Мнение521925)
Здравейте,

Някой знае ли дали може да се гледа A1 IPTV с друг STB, вместо тези доставени от A1?

Невъзможно, е краткия отговор.
Ползват комплексно интегрирано решение ползващо само техника на марката.

Образовай си любимците ;)
Като не могат да си пуснат телевизора, да четат книги.

Христо С 03-01-2020 12:53

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение521940)
-няма нужда от друго , това което е към ZXV10B700v5 е обучаемо и може да се направи да командори ТВ-то.(има си инструкция на сайта);;650

Тук предполагам, че е малко по-сложно. STB-то има своето дистанционно, което е обучено, но от него наистина има достъп само до най-елементарните функции на ТВ - най-вече, включване и контрол на звука.

Има дистанционни, които могат доста, дори в случая ТВ-то е схибритно дистанционно то.е. IR + RF, защото в него има и qwerty клавиатура. Гледам, че се продават такива, универсални, хибридни с QWERTY, но сложността на употреба ще се вдигне още повече. Затова засега не ми е вариант. Може и до там да стигна де. Ще видим :)

Благодаря и поздрави,
Христо

Христо С 03-01-2020 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение521945)
Невъзможно, е краткия отговор.
Ползват комплексно интегрирано решение ползващо само техника на марката.

Образовай си любимците ;)
Като не могат да си пуснат телевизора, да четат книги.

Като казваш техника на марката имаш предвид ZTE или някакви custom неща на А1? Питам, защото текущия STB е нa ZTE все пак. Доколкото виждам в по-готините им приемници може да се клонира MAC адреса. Но може би не е само това. Ако използват някакъв къстъм фърмуер няма да стане.

Благодаря и поздрави,
Христо

iNfRaSoNiC 05-01-2020 17:34

Кое точно е A1 IPTV, Интернет телевизията им или A1 Xplore?

Аз съм с TV Самсунг чието дистанционно работи с приемника на А1 за Интернет телевизия.

Христо С 06-01-2020 16:52

Цитирай:

Първоначално написано от iNfRaSoNiC (Мнение522039)
Кое точно е A1 IPTV, Интернет телевизията им или A1 Xplore?

Аз съм с TV Самсунг чието дистанционно работи с приемника на А1 за Интернет телевизия.

Здравей,

да, дистанционните на Samsung могат да се обучават и да работят с тези приемници на ZTE. Но пък нямат qwerty клавиатура.

Моят телевизор е Philips и неговото дистанционно няма тази екстра.

Поздрави

Танннер 07-01-2020 15:07

Цитирай:

Първоначално написано от Христо С (Мнение522103)
Здравей,

да, дистанционните на Samsung могат да се обучават и да работят с тези приемници на ZTE. Но пък нямат qwerty клавиатура.

Моят телевизор е Philips и неговото дистанционно няма тази екстра.

Поздрави

Това stb не е ли линукс, wifi клавиатура на USB няма ли да разпознае?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:03.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.