Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Рутер от Виваком - ZTE ZXHN H118N (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40433)

Михаил-Иванов 01-06-2016 20:31

Рутер от Виваком - ZTE ZXHN H118N
 
Здравейте
Трябва ми да имам достъп и да мога да влизам в рутера когато въведа
192.168.1.1 защото понякога искам да мога да изключвам wi-fi
На самото устройство никъде не пише user и pass
но техника,който дойде беше написал на user - root
Паролата обаче не я запамети.
Каза ми,че всеки път трябва да звъня до 123 за да променя нещо,което искам.
Та каква според вас може да е тая парола на това устройство?

кокович 01-06-2016 20:41

По долу са паролите за другите им рутери, пробвай с тях.

Цитирай:

ZTE ZXDSL 832
username: root
password:GSrootaccess

ZTE ZXDSL 831
username:root
password:GSrootaccess

ZTE
username:root
password:831access

Huawei SmartAX MT882
username:root
password:MT882rootaccess

ZTE ZXDSL-531b
username: root
password:rootWLaccess

Pirelli – DRG – A124G
username:root
password:warmWLspot

Comtrend CT-5367
username:root
password:warmWLspot

HG530 Home Gateway

username:root
password:warmWLspot

Пакостник 01-06-2016 20:44

Пробвай тези:
http://joredos.com/2011/01/%D0%BF%D0...8%D1%82%D0%B5/

Михаил-Иванов 01-06-2016 20:52

Нито едно не свърши работа :(

Кайен 01-06-2016 21:35

F17
 
В такъв случай - ресет и пак! Но ще се загубят някои специфични настройки, ако има такива.

мнн 02-06-2016 07:25

Докато е в мрежата няма да я нацелиш.

Михаил-Иванов 02-06-2016 09:02

Цитирай:

Първоначално написано от мнн (Мнение415686)
Докато е в мрежата няма да я нацелиш.

В какъв смисъл?

мнн 02-06-2016 11:25

при свързване в мрежата се задейства tr069 и потребителско име и парола се сменят на случаен принцип. Виждат ги само от съпорта. Вариант е, при изключен кабел от wan, да се ресетне и да се пробва някоя от известните пароли. Но тогава не виждам смисъл от упражнението.
Мисля, че през mycontact също може, без да се налага ресет.

БАЙ ИВАН 02-06-2016 11:50

Само през mycontact можеш да изключиш wifi-а. Можеш да настроиш и други неща. При мен е така. ;;650

sleeper 02-06-2016 11:55

Мисля , че имаше бутон за вкл/изкл на wifi , огледай го.

Sent from my HUAWEI Y330-U01 using Tapatalk

MetaMan 02-06-2016 14:23

Аз си реших проблема като си сложих мой рутер. Нито съм им се обаждал, нито съм променял MAC-а на рутера да е същият като тяхния, само го закачих и нета си тръгна от раз и така вече 2 години.

Момчил Минков 02-06-2016 20:29

Пробвай root : vivaNETway, това е паролата на едни вивакомски хуауеи. Иначе на my.contact.bg sс тел. Номер и паролата от договора, става лесно

Михаил-Иванов 02-06-2016 20:58

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение415775)
Пробвай root : vivaNETway, това е паролата на едни вивакомски хуауеи. Иначе на my.contact.bg sс тел. Номер и паролата от договора, става лесно

Не се получи,но наистина има физическо отделно копче за изключване на wi-fi
Ще пробвам да съм любезен и обоснован и ще се обадя на 123.
Искам да имам контрол над рутера.
През mycontact всъщност променяш настройките на ONT-то

sleeper 02-06-2016 21:21

Ако искаш контрол , твой рутер.

Михаил-Иванов 10-06-2016 22:57

Всъщност дойдоха техници и смениха рутера заради софтуерен проблем.
На негово място сложиха TP-LINK,но според мен ZTE-то си беше по-качествено понеже сега добавиха и суич и скоростта не е толкова висока през този рутер.

мнн 10-06-2016 23:15

добре, че са го сменили, че ZTE-то има проблем и не отваря няколко сайта.
ТП-Линка с mac-адреса ли го заключиха (като парола) или с admin/admin?

Михаил-Иванов 10-06-2016 23:56

Не,с парола два пъти админ.
Но искам да махна едно от устройствата и ще искам съвет
Примерно какъв рутер ще е подходящ при положение,че има 2 компютъра с кабел и 2 кабела за IP телевизия?
Дали не е по-добре един жичен суич само?

мнн 11-06-2016 09:58

За този рутер имаше официален руски фърмуеър, с който последните 2 порта се дефинират за iptv. Беше на официалния сайт за 4та хардуерна версия. Потърси. А има и xxwrt с такава функционалност, но ако не знаеш какво точно правиш, карай си така.

ламбрето 13-06-2016 22:19

Аз съм с същия рутер
При мен се влиза с user user
Успешно го замених с моя си рутер

Проблемите:
Поддържа само 100 мегабита
Слабо WiFi - поне за моите нужди
QoS - при пуснати и на два сет топ бокса HD програми по време на спийд тест телевизията накъсваше

Конфигурация на техния рутер:
Има конфигурирани wan1 и wan2. wan1 е за интернет, а *wan2 е bridge за IPTV.
Странното е че не са отделени определени портове за интернет и IPTV, а по някакъв начин (не беше по мак адрес до колкото си спомням, ама вече е прибран в кутията му и не ми се вади да го пробвам) засича на който и да е порт, че има закачен сет топ бокс и го рутира през wan2.

Процес на смяна с собствен рутер:
Смяна на кабела който влиза в WAN порта (Кабела с който идва ползва само 4 жици. Т.е. е ограничен до 100 мегабита. Аз съм на 100 мегабита интернет и 2 сет топ бокса и спийд теста достигаше максимум до около 80 мегабита)
Смяна на мак адреса на моя рутер с адреса на техния (Аз съм с динамично IP)
Конфигурирах си VLAN в bridge мод за портове 3 и 4 на моя рутер и в тях включих сет топ боксовете.
Останалите портове и WiFi то ми си работят на за интернет

Ако не може да си конфигурирате VLAN на вашия рутер може да сложите гигабитов суич на мястото на техниа рутер - от него кабели за сет топ боксовете и кабел към вашия рутер.

Така вече спиид теста ми показва 99 мегабита и при пуснати сет топ боксове

За другите решения как да сложите вашия рутер след техния има писано вече, но там си остава 100 мегабитовото ограничение.

фламбе 29-06-2016 13:08

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение417130)
Аз съм с същия рутер
При мен се влиза с user user
Успешно го замених с моя си рутер

Проблемите:
Поддържа само 100 мегабита
Слабо WiFi - поне за моите нужди
QoS - при пуснати и на два сет топ бокса HD програми по време на спийд тест телевизията накъсваше

Конфигурация на техния рутер:
Има конфигурирани wan1 и wan2. wan1 е за интернет, а *wan2 е bridge за IPTV.
Странното е че не са отделени определени портове за интернет и IPTV, а по някакъв начин (не беше по мак адрес до колкото си спомням, ама вече е прибран в кутията му и не ми се вади да го пробвам) засича на който и да е порт, че има закачен сет топ бокс и го рутира през wan2.

Процес на смяна с собствен рутер:
Смяна на кабела който влиза в WAN порта (Кабела с който идва ползва само 4 жици. Т.е. е ограничен до 100 мегабита. Аз съм на 100 мегабита интернет и 2 сет топ бокса и спийд теста достигаше максимум до около 80 мегабита)
Смяна на мак адреса на моя рутер с адреса на техния (Аз съм с динамично IP)
Конфигурирах си VLAN в bridge мод за портове 3 и 4 на моя рутер и в тях включих сет топ боксовете.
Останалите портове и WiFi то ми си работят на за интернет

Ако не може да си конфигурирате VLAN на вашия рутер може да сложите гигабитов суич на мястото на техниа рутер - от него кабели за сет топ боксовете и кабел към вашия рутер.

Така вече спиид теста ми показва 99 мегабита и при пуснати сет топ боксове

За другите решения как да сложите вашия рутер след техния има писано вече, но там си остава 100 мегабитовото ограничение.

Искам да Ви попитам при Вас ONT устройството локално ли е или общо за целия вход? Питам, понеже в моят случай има един да го наречем "общ ONT и switch" за входа на блока и от там тръгват UTP кабели към отделните апартаменти. До колкото си спомням, когато ми връзваха телевизията и интернета техниците обсъждаха помежду си, че ползват само 4 жила, както казвате, но дали RJ45 портовете на ONT-a са gigabit. При Вас са портовете са gigabit за да постигате тези скорости. Та въпросът ми е имате ли идея този ONT/switch, който слагат долу в мазето дали е gigabit и дали само кабела ограничава 100mbps като скорост?

ламбрето 29-06-2016 21:52

При мен оптиката идва до апартамента ми и ONT-то ми е вкъщи - Alcatel I-010G-U, който според спецификацията RJ45 порта му е гигабитов. Долу във входа имат кутия от която излизат оптичните кабели за апартаментите, но не знам в нея и преди нея какво се случва.
Сега направих още спийд тестове докато превключвам каналите на сет топ бокса (за да избегна случай в който IPTV-то е буферирало и в момента не тегли следващия чънк от стрийма) и мога да потвърдя, че скоростта си остава стабилна.
Не знам как стой въпроса когато ONT-то е едно за входа.
А Вие може сам да проверите дали кабела който влиза в рутера ви използва само 4 кабела. Обикновено конектора е прозрачен и се виждат.
Ако всички (8-те) кабела са свързани може вместо в рутер да вкараш кабела в компютър и да видиш дали връзката до долу е 100 мегабита или гигабит.

Frost 30-06-2016 11:43

Четирите жила са 100Mbps, с осем връзката може да е 1Gbps. Така или иначе макс. се пуска 100Mbps като скорост, затова и техниците използват четирите жила.

ламбрето 30-06-2016 20:53

Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?
Да не говорим, че вече има доставчици които предлагат повече от 100. Ако виваком пуснат такива оферти дори и абоната да има вече кабел ще трябва пак да ходи техник да кримпва и останалите жици.
Според мен това което правят е доста глупаво, за да си спестят 2 минути при монтажа.

П.С. Ама то така или иначе ще трябва и рутерите да сменят :)

ROCCO 30-06-2016 22:58

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение419313)
Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?
Да не говорим, че вече има доставчици които предлагат повече от 100. Ако виваком пуснат такива оферти дори и абоната да има вече кабел ще трябва пак да ходи техник да кримпва и останалите жици.
Според мен това което правят е доста глупаво, за да си спестят 2 минути при монтажа.

П.С. Ама то така или иначе ще трябва и рутерите да сменят :)

При някои доставчици другите 4ри жици, както ги наричаш, се използват за захранване на суичовете по трасето.

om63 01-07-2016 00:01

Цитирай:

Първоначално написано от ROCCO (Мнение419338)
При някои доставчици другите 4ри жици, както ги наричаш, се използват за захранване на суичовете по трасето.

И прочее селски пинизи :)
В зората на стълбово-дървесното окабеляване съм виждал даже и 220 волта пуснати по "излишните" чифтове. Даже в един заспал период на живота си бях пуснал подобен "доставчик" вкъщи с телефонен 32 чифтов с оплетка, която умникът заземил за една водопроводна тръба, захранваща пералнята и един хубав буреносен ден ми докара Зевс в кухнята. Жената скочи от място 60 см, ама оцеля. "Доставчикът" нямаше този късмет. Изобщо всякакви полюции на тема PoE. Но там идиотизмът е двустранен. Идиотът, който окабелява и идиотът, който плаща.
А по темата - служебният ми нет е 50 мегабита Виваком, суич в табло на входа, до суича оптика, от суича до моя рутер - читаво изпълнен по TIA/EIA 568B кабел. Домашният -50 мегабита оптика влизаща в апартамента и бекъп 10 мегабита ADSL Виваком.

Чък Норис 01-07-2016 01:51

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение419313)
Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?

Прави точно толкова колкото си плащаш, другото не го брой. Повече от 100мбита нито рутера може да ти го поеме, нито ти можеш да си го представиш.

ламбрето 01-07-2016 10:30

Не претендирам да съм спец по мрежи и т.н., но е факт че преди да си сменя кабела от ONT-то до рутера и рутера с мой - не можах да видя скорост повече от 80-85 мегабита. Сега 100 си ги удря - за който си плащам.

Не съм сигурен и в твърдението ти че рутера ми не може да ги поеме - asus rt-ac68u

фламбе 07-07-2016 19:28

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение419313)
Да макс е 100 мегабита ама като сложиш още 2-3 сет топ бокса колко скорост ще получиш реално ?
Да не говорим, че вече има доставчици които предлагат повече от 100. Ако виваком пуснат такива оферти дори и абоната да има вече кабел ще трябва пак да ходи техник да кримпва и останалите жици.
Според мен това което правят е доста глупаво, за да си спестят 2 минути при монтажа.

П.С. Ама то така или иначе ще трябва и рутерите да сменят :)

В по-предишен пост пишете, че сте с VLAN или switch постигате 100Mbit/s интернет с възрани приемници за TV - правилно ли съм разбрал?

Чък Норис 07-07-2016 19:43

Интернета и телевизията ти вървят по 2 отделни VLAN-a, нужен ти е управляем суич, с който да тагнеш на входа съответните VLAN-и и да ги ънтагнеш на изходите. Това може да стане и без отделен суич, с някой микротик или всеки рутер на който може да му се зареди openwrt или dd-wrt, но не е препоръчително да се прави с евтини тп-линкове или дърти линксиси.

фламбе 07-07-2016 19:59

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение420274)
Интернета и телевизията ти вървят по 2 отделни VLAN-a, нужен ти е управляем суич, с който да тагнеш на входа съответните VLAN-и и да ги ънтагнеш на изходите. Това може да стане и без отделен суич, с някой микротик или всеки рутер на който може да му се зареди openwrt или dd-wrt, но не е препоръчително да се прави с евтини тп-линкове или дърти линксиси.

Ясно ми е, че вървят по два VLAN-а. Интересно ми е дали колегата наистина достига приблизително 100 мегабита интернет с вързани приемници. Интересно ми е, понеже в този случай VIVACOM трябва да пускат повече от 100Mbps - например 100 за интернет и около 20 да кажем за TV ..а едва ли е така. Тоест исках да кажа, че с включен TV не може да се достигне 90+ Mbps...

Чък Норис 07-07-2016 20:04

Ако са поставили кабели категория 6А, какъв е проблема и гигабит да ти докарат? Проблема е, че няма как да го използваш.

ламбрето 07-07-2016 22:06

Цитирай:

Първоначално написано от фламбе (Мнение420275)
Ясно ми е, че вървят по два VLAN-а. Интересно ми е дали колегата наистина достига приблизително 100 мегабита интернет с вързани приемници. Интересно ми е, понеже в този случай VIVACOM трябва да пускат повече от 100Mbps - например 100 за интернет и около 20 да кажем за TV ..а едва ли е така. Тоест исках да кажа, че с включен TV не може да се достигне 90+ Mbps...

Правилно си разбрал. С 2 включени сет топ бокса на HD телевизии постигам 99 мегабита на спийдтест и 12 мегабайта теглене на торент.

Скоростта за интернет не би трябвало да се влияе от трафика който генерират приемниците. Примерно ако си на 20 мегабита интернет и 3 приемника и всички са ти пуснати - няма да остане трафик за интернет.

Както писа колегата по-горе свързъността с тях може и гигабит да е. Те ограничават само интернет трафика.
Въпроса е че с суича и кабелите който ти дават още от у вас те ограничават. Което не би трябвало да е проблем и няма да го усетиш ако скоростта ти на интернет плюс трафика който правят приемниците е по-малък от 100 мегабита.
Примерно ако си на договор 50 мегабита и 1 или 2 приемника.

фламбе 08-07-2016 18:40

Цитирай:

Първоначално написано от ламбрето (Мнение420302)
Правилно си разбрал. С 2 включени сет топ бокса на HD телевизии постигам 99 мегабита на спийдтест и 12 мегабайта теглене на торент.

Скоростта за интернет не би трябвало да се влияе от трафика който генерират приемниците. Примерно ако си на 20 мегабита интернет и 3 приемника и всички са ти пуснати - няма да остане трафик за интернет.

Както писа колегата по-горе свързъността с тях може и гигабит да е. Те ограничават само интернет трафика.
Въпроса е че с суича и кабелите който ти дават още от у вас те ограничават. Което не би трябвало да е проблем и няма да го усетиш ако скоростта ти на интернет плюс трафика който правят приемниците е по-малък от 100 мегабита.
Примерно ако си на договор 50 мегабита и 1 или 2 приемника.

Така де.. точно поради това питах - на 100Mbps и ако switch-a долу в мазето на входа (не съм с локален ONT) е с gigabit портове и се ползват 8 жила ме ограничава WAN porta на техния рутер - той е 10/100.
Благодаря за инфото.

sleeper 08-07-2016 22:06

Ограничават те на порта на аксес суича доло.

дидос 07-08-2016 18:55

ZXHN H118N
 
root
vivaNETway


estestveno bez da vkluchvate kabela za net v wana

uspeh v nastroikata

Rosenirs 09-08-2016 19:45

Здравейте. От днес съм абонат на виваком и ми сложиха точно този рутер от темата. Имам рутер asus rt-ac56u който искам да сложа на негово място. Клонирах мак адреса и интернета тръгна по добре от колкото с рутера на виваком. Не ми тръгва телевизията обаче. Поиграх си доста с настройките и видях, че рутера има опция iptv. Проблема е, че мога да пусна лан портовете от 1 до 4 поотделно или 1 и 2 или 2 и 4. Има ли начин да подкарам и на четирите порта телевизията понеже съм с четири приемника, а интернета да е само през wifi? Някой с рутер на асус ако може да помогне ще съм му много благодарен.

дрим 09-08-2016 21:52

Ако на асуса му флашнеш фърмуера с openwrt ще можеш!
Нито една от купешките сапунерки, които съм ползвал, не съм оставил със стоковия фърмуер ;)

Ако не ти се занимава, най-лесно ще ти е преди асуса да сложиш един тъп суич и на него да са ти приемниците заедно с рутера ;)

ламбрето 09-08-2016 22:37

най-лесно е както писа "дрим"
независимо суича dали ще е преди или след рутера
друг вариант е да влезнеш в рутера по ssh и там да си конфигурираш vlan-a
точни команди не мога да ти там, но принципно може и без да го флашваш с openwrt

дрим 09-08-2016 22:41

Стоковия фърмуер поддържа ли telnet/ssh ?

Rosenirs 09-08-2016 22:59

От това което виждам в нета поддържа. http://portforward.com/english/route...56U/TELNET.htm

Рутера си го ползвам със стоковия firmware понеже поддържа home media server и си гледам неща на телевизорите от флашката без да я разнасям. Модифицираните не съм гледал дали поддържат тази опция.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.