Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Търся (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45048)

tsvete76 13-06-2019 12:28

Търся
 
Търся не линукс приемник с дистанционно за свободните канали dvb-s2 до 30лв. По възможност да е с лесно меню, ще се ползва от стари хора. За връзка 0887814078 след 18:00 часа

teolink 13-06-2019 13:02

За 29 лв има чисто нови турски Redline, поразгледай обявите в базар и олх в съответните раздели. Същите имат опция да се купят с wifi антенка (за +10 лв) и тогава може да се гледат и кодирани, а на всичко отгоре имат и година бонус, който за някои пакети върви доста добре.

AChechev 13-06-2019 18:58

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение511564)
За 29 лв има чисто нови турски Redline, поразгледай обявите в базар и олх в съответните раздели. Същите имат опция да се купят с wifi антенка (за +10 лв) и тогава може да се гледат и кодирани, а на всичко отгоре имат и година бонус, който за някои пакети върви доста добре.

Има и от 25 лв G 40.Антенките ,дето ги предлагат не са съвместими с приемника.Трябва Wifi support да е RT5370.

kostadin_123 14-06-2019 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение511564)
За 29 лв има чисто нови турски Redline, поразгледай обявите в базар и олх в съответните раздели. Същите имат опция да се купят с wifi антенка (за +10 лв) и тогава може да се гледат и кодирани, а на всичко отгоре имат и година бонус, който за някои пакети върви доста добре.

Да тези споменатите redline обаче имат две особенности:
1. не им работи емулаторът
2. забиват случайно при превключване на програмата
иначе са качествено направени - пускат си волтажите в разумни граници и ги спират при избор на настройката за спиране.


Пиша това ревю след като установих, че при PACOSTAR 4060TS нещата съвсем не са така пускат някъкъв пиков ток от 22v при включване при което ми прекъсват за секунда две другите приемници свързани към същият конвертор и дори ми изгоря порт на друг конвертор поради същата причина!Настройката за спиране на захранването също не работи.



Поради моята упоритост да си ги използвам се наложи да сменя и подсветките на два телевизора, така че не ги препоръчвам.


Цитирай:

Първоначално написано от AChechev (Мнение511590)
Има и от 25 лв G 40.Антенките ,дето ги предлагат не са съвместими с приемника.Трябва Wifi support да е RT5370.

Да така е за това при покупка на антенката отделно трябва да споменеш за кой точно приемник я искаш! Този 440HD си върви перфектно с антенките за 10 лв, същите използвах и при пако приемниците. За антенките от 15лв не мога да коментирам дали стават или не.

братушка 14-06-2019 09:38

Да имаш предвид, че за да гледаш безплатни БГ канали ти трябва или Combo приемник за сателит и ефирна или сателитен с подръжка на Multistream.

Първи вариант:
https://www.ebay.com/itm/Decodeur-HD...RRv0QFAQ_NBEug

Втори:
https://tiger-tv.eu/sateliten-priemn...hd-iptv-bonus/

Втори смятам за по-добър. Освен факта, че с него върви и бонус шер за 6 месеца, с който се гледа половината булсат, той още разбира от различните кодировки. Например канали в PowerVu от 4,9Е от поредица Дисковери, а също няколко канала в Irdeto2 от 39Е.
Имайки предвид, че за да се гледа шера трябва още и WiFi адаптер (10-15лв) и интернет, а хората са явно пенсионери без пари ще ти предложа следния вариант: приемник от втория линк, 2 булсатски чинии, 1 4портов дайсек и мултифид за 4 сателита (на едната 31,5Е-39Е(Ф)-45Е/46Е, на другата 4,9Е). При последната ми таква исталация излязоха 39 бг канала и 32 руски. Без интернет.

PS: и да - при такъв вариант излизат и безброй украински от 4,9Е.

PS2: поразгледах сега за тези Редлайн - май ще дойдат със същия фирмвер и възможности, като Тайгери и ОупенСХ. Взимай него, докато са на тая цена. REDLİNE G140.


tsvete76 14-06-2019 20:03

Поръчах редлайна 140 и ще се ползва на 42 градуса за свободните. Мерси за бързите отговори.

АА 14-06-2019 22:48

Цитирай:

Първоначално написано от kostadin_123 (Мнение511624)

Поради моята упоритост да си ги използвам се наложи да сменя и подсветките на два телевизора, така че не ги препоръчвам.

Как установихте че причината за проблемите с подсветките на телевизорите се дължат на използувания сателитен приемник?

братушка 16-06-2019 23:38

Цитирай:

Първоначално написано от kostadin_123 (Мнение511624)
Да тези споменатите redline обаче имат две особенности:
1. не им работи емулаторът
2. забиват случайно при превключване на програмата
иначе са качествено направени - пускат си волтажите в разумни граници и ги спират при избор на настройката за спиране.
....

Купих и аз един G140.
Поразцъках го. Емулаторите за Iredeto2 и PowerVu си бачкат без проблеми. Булсат и Дисковерита на 4.9Е тръгнаха от раз. Дори ключета на 4.9Е сам си намери, на 12322 много бързо, на 12360 по-бавно, около 20мин. Мултистрима върви.

Като цяло за тази цена направо е бомба. Има всичко. Не ми се намери подходящо USB-WiFi да пробвам шеринга, но предполагам, че не би трябвало да има проблем, ако се подбере такова с подходящ чипсет.

Нямам поглед за забиване при превключване на канали, до тук не ми се е случвало, но времето ще покаже.
От недостатъци мога да отбележа, че не показва EPG, изобщо.
Сравнено с моя тайгер Х100 по-слабо държи транспондер с мултистрима. От един и същи двоен конвертор тайгера държи стабилно, а редлайна редовно насича. При 83-85% качество на сигнала. Други ТП без проблеми. Разменях и изходи на конвертора - същото.
Също така редлайна много по-зле се справя с канали с много звукови трекове и субтитрите. Пуска само тези, който език е зададен като основен в настройките. Останалите езици остават недостъпни за управление. Например на 4.9Е-12322 има един ЕнималПланет, на който има хем руски звуков трек, хем български субтитри - тайгера без проблеми "визуализира" с руски звук и бг надписи, докато редлайна изобщо отказа да се управляват и звук и субтитрите, просто пусна с руски звук, като наличен в настройките. Един Дисковери с бг звук изобщо не успях да подкарам - показва с английски зв. трек и не дава да се управлява.

Иначе за тези пари е доста приличен. Особено, ако заявен годишен бонус за булсата се потвърди. За пенсионери просто супер.

4oker 17-06-2019 11:31

Тук има за 5370 или 7601 http://stbsupport.com/detail.asp?id=1001 ;;650

братушка 18-06-2019 00:14

Апгрейднах до 1.0.27 от линка на 4oker и прецаках всичко.
Е да, появи се EPG и нормален списък със звукови трекове и субтитри, разпозна WiFi стика.

Но кел файда като спряха всички емулатори, а шеринга така и не тръгна и вървят само ФТА.

;;basi;;basi;;basi

ps: има ли някой, който още не е апгрейдвал и може да ми изпрати дампа на системата? Че аз се сетих да направя на флешката само списъка с каналите. Просто не ми дойде на акъла, че новото ще прецака старото...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.