Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   Супер скапан мобилен интернет! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48657)

дрим 30-03-2024 23:01

Супер скапан мобилен интернет!
 
Супер скапан интернет на мобилните оператори и в частност на смотаните А1.
До гуша ми дойде да се разправям със смотаните мобилни оператори. На вилата, която е на 3-4км от сръбската граница, нямам кьорав обхват от родните мобилни, но понеже съм едва ли не златен абонат на А1 и им сипвам една торба пари на месец за с'екви услуги в града, реших да им взема скапания хуавейски модем за домаше нет, понеже на скапаната им карта за покритие, пише, че имат 4г покритие и при това в тъмно червено като сигнал. Пълен ташак, чеп за зеле не стават тия, няма такива измекяри, не може да откине смотания модем. Връзва се на 3г, на 4г към клетката, ама явно карат на релейки м/у клетките и няма никой. Не знам си колко пъти им се обаждах, ама тия за нищо не стават, пълни смотаняци...

п.п. това е в най-добрия случай, на пръсти в ъгълчето на терасата и все пак пълен леш, нищо не се отваря, абе то за шеринг не става, камо ли за нещо да се отвори...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ab28bba795.jpg

demmlik 30-03-2024 23:18

Сашо
 
Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение596803)
Супер скапан интернет на мобилните оператори и в частност на смотаните А1.
До гуша ми дойде да се разправям със смотаните мобилни оператори. На вилата, която е на 3-4км от сръбската граница, нямам кьорав обхват от родните мобилни, но понеже съм едва ли не златен абонат на А1 и им сипвам една торба пари на месец за с'екви услуги в града, реших да им взема скапания хуавейски модем за домаше нет, понеже на скапаната им карта за покритие, пише, че имат 4г покритие и при това в тъмно червено като сигнал. Пълен ташак, чеп за зеле не стават тия, няма такива измекяри, не може да откине смотания модем. Връзва се на 3г, на 4г към клетката, ама явно карат на релейки м/у клетките и няма никой. Не знам си колко пъти им се обаждах, ама тия за нищо не стават, пълни смотаняци...

п.п. това е в най-добрия случай, на пръсти в ъгълчето на терасата и все пак пълен леш, нищо не се отваря, абе то за шеринг не става, камо ли за нещо да се отвори...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ab28bba795.jpg

Ментела те опъва. Става шешенр

Веско 31-03-2024 08:00

Кът ги знаеш що за боклуци са, щом им се вързваш?

бачора 31-03-2024 08:27

При мен също се случи проблем който се оправи незнайно как. Естествено мерейки преди това скорост и обхват с телефона решавам да взема 5G huawei. Първия ден добре лети с 350 до 650mbt. На следващата сутрин скорости като твоята. Меря с телефона добре, рутера не иска. Интересното беше, че в настройките като го направя да работи до 4G скороста е по добре. Обаждания безброй, стигнах до връщане. Безпроблемно си го прибрах защото и те не си знаят клетките на какъв хал са. Но като размислих си го прибрах на следващия ден решавайки, че и на 4G ми е достатъчно при липса на читави алтернативи. После се оправи от самосебе си. За два дена толкова много го човърках с проба на различни настройки и поне 3 връщания във фабрични настройки. Вече над 6 месеца си работи що годе добре. Случват се сривове в клетките и не им обръщат внимание.

Изпратено от моят 2306EPN60G с помощта на Tapatalk

бендо 31-03-2024 09:40

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение596805)
Кът ги знаеш що за боклуци са, щом им се вързваш?

Проблемът е,че и останалите са същите;;650нямаш избор;;650

Мартинския 31-03-2024 12:04

Аз бях писал преди време как на мойто село пък Теленор после Йетел е зле и особено уикендите като има повече хора ставаше същото - минаваше на 3г и повече от 2 мегабита даунлоад нямаше, а за ъплоад да не говорим. Дори на телефона батерията пада за един ден ако е на 4г, защото постоянно се джурка и слагам ръчно 3г като съм там. Клетката на тия е на един баир до реката, почти при предното село и много зависи къде си, иначе по картата им всичко е наред.
На А1 е в нащо на площада върху общинска сграда и проблеми няма.
Не знам какви модеми дават сега, но моя е с 4 лан порта и малка антенка, която се навива на sma, та евнтуално ако се сложи някаква външна и се вдигне на високо може и да се подобрят нещата.


И да.. вифито дава най-добра скорост когато е на 6ти канал.

Веско 31-03-2024 14:22

На моето село обхватите и на 3те мобилни е зле.
Но намерих фирма, която предлагата интернет с антенки, насочена е към един от баирите отсреща.
За сега,всичко е ОК , но скоростите са ниски.
20-24 mbit . Но пък е постоянен. За шеринг и сърфиране е идеален. Фюжъна също върви, но цикли отвреме на време.

дрим 31-03-2024 15:48

Пробвах и с външна антена, и с усилвател на мобилния сигнал, но без успех. Както писах в предишния пост, модема дори и да се свърже с клетката на 4г с две черти сила на сигнала, положението е както съм дал на снимката, затова оставам с впечатление, че и трасето до базовата им станция е гола вода...
Чакам тазгодишните промоции на старлинка и мисля да грабна един...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

бендо 31-03-2024 16:21

Телевизията минава по нета,а той по сателит:)има нещо сбъркано:s101;;650кво става с 5G-то:s101нали щеше да реши проблема;;650

Veskop 31-03-2024 16:28

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение596816)
че и трасето до базовата им станция е гола вода...

Нормално да е гОла вОда! Нема кой да кОпа оптика до тоя пущинак! И само да напомня, че ако беше у немачка, и телефония даже немаше да има!
Ако е нова услуга можеш да се откажеш в някакъв срок, и защо не чекна с тилИфона , преди да "скочиш"?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:53.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.