Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GOLDEN INTERSTAR (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=321)
-   -   Тюрксат-проблем с настройка (Golden interstar No.1) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34843)

Ранвир 21-09-2014 14:41

Тюрксат-проблем с настройка (Golden interstar No.1)
 
Здравейте, приемникът ми е Golden Interstar No.1 http://prikachi.com/images.php?images/668/7618668p.jpg
Знам, че е елементарен, но върши работа, за това, за което го ползвам, а и още отсега правя уговорката, че съм пълна трагедия в тази област и не разбирам почти нищо, затова моля за помощ.

Тази седмица Тюрксат добавиха 4А и разбичкаха всички програми. Черен екран беше на почти всички, само кюрдския и грузинския пакет си бяха на мястото. Рекох да дам аутоскан, добавиха се 400 програми, но се добавиха накрая, а не на мястото а вече празните. И направих глупост, като кликнах на delete all с мисълта да дам нов autoscan ,но се оказа, че без да искам, съм изтрил всички въведени параметри на Тюрксат и изобщо не може да ми го намери като сателит. Понеже съм с двоен конвертор (42+39°), ми пази само програмите на HellasSat39°.

Помогнете ми да се справя. Не разбирам почти нищо, така че ... ако говорите със специализирана терминология, ще ми е леко трудно.
Намерих с доста търсене в интернет, че трябва да въведа

LNB Type: Universal
Freq1: 9750 Mhz
freq2: 10600Mhz
LNB power: 13/18V

DİSEqc : off
posistioner : off

Но на друго място пък на последните две не е off, aми:
DiSEqC: port 1
Positioner: DiSEqC 1.2

Пробвах и с двата варианта, но в момента, в който му дам аутоскан, отново ми търси програмите на Hellassat (нищо, че отгоре ми пише Turksat 42°), а не онези 400 канала на Тюрксат, които по-рано изтрих, без да искам.

Не мога да се оправя. Ако някой ми пише тук или на лична, какво да правя от менюто с :
Add Satellite, Edit Satellite, NIT Search, Satellite Search, PID Search ... ще съм много благодарен. Стъпка по стъпка.
Ако не стане, ще викам техник и това е.
Благодаря, предварително

nugya 21-09-2014 20:26

Фабрични Настройки и ще ти се появи СПЪТНИКА

Sat PLUS 21-09-2014 22:24

Заводски настройки
 
1 Menu
2 заводски настройки( factory settings), (
factory Reset)

Ранвир 21-09-2014 22:52

благодаря, но не знам как да стигна до въпросните фабрични настройки или заводски настройки.
Както казах по-горе, не разбирам нищо, не съм спец и не ми е лесно. Ако някой има такава марка приемник, може да каже стъпка по стъпка в кое меню и подменю .

Като дам на MENU от дистанционното, излизат 4 основни:
1. CHANNEL (TV Channel, Radio Channel, Add Channel)
2. SATELLITE (Add Satellite; Edit Satellite; Delete Satellite; Auto Scan ; NIT Search; Satellite Search; PID Search)
3. SYSTEM (Language; TV System; RF Channel; Auto Shut Down; OSD Setting; Default Vallue; Parent Lock)
4. TOOLS (Information; Satellite Guide; Software Upgrade)

участник 21-09-2014 22:56

Default Vallue
 
Default Vallue

Ранвир 21-09-2014 23:10

Дадох Default Vallue . И сега изчезна всичко. Вкл. и програмите от HellasSat, които се хващаха. Сега изписва No TV Program.
Трябва да пробвам с Add Satellite ли? и после аутоскан? И какво да давам на DiSEqC при въвеждането на параметрите на Тюрксат? Off или Port1?
Последователно някой може ли да ми каже какво да правя?

vanko23 21-09-2014 23:24

Пробвай на порт2 щом хеласа ти е бил на порт1.

Sat PLUS 21-09-2014 23:25

Нов
 
Сега имаш чисто нов приемник ,голичек както го мама родила.
И ще си радваш!

Sat PLUS 21-09-2014 23:35

.
 
Menu
Satellite - Тюрксат
Auto scan или Nit search , Satellite Search

Ранвир 21-09-2014 23:41

Цитирай:

Първоначално написано от Sat PLUS (Мнение336720)
Menu
Satellite
Auto scan или Nit search

да, като дам аутоскан, ми намира десетина свободни програми на HellasSat , въпреки, че отгоре пише Turksat 42

Цитирай:

Първоначално написано от vanko23 (Мнение336718)
Пробвай на порт2 щом хеласа ти е бил на порт1.

Бинго! Това беше ключът от бараката! Току що ми сканира 391 тв канала и 144 радио канала на Тюрксата.
Оказа се , че това DİSEqc е някакъв ключ , превключвател или не знам какво.. пълна Индия ми е всичко това.
Благодаря, Ванко 23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.