Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ESPECTA (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Especta es-1240s -свободни канали (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=19271)

гошов 22-10-2011 00:17

Especta es-1240s -свободни канали
 
Здравейте , аз съм нов в форума и много зелен отностно сателитните телевизии. Затова искам да се извиня предварително , ако въпросът ми е неуместен или глупав.

Накратко : Преди време бях абонат на ITV Partner , с течение на обстоятелствата сега остана споменат за тях.Вкъщи седи съвсем безочастно един приемник и една сателитна чиния.Както и карта на ITV , която нямам никаква представа дали може да ми послужи за нещо: CRYPTOWORKS CAM SCM. Приемникът е ESPECTA es-1240s , а чинията е около 60 см. Искам да попитам имали някакав начин да гледам свободните канали (FTA ) и по-точно как става цялата история. Нужно ли е да направя някакво флашване на приемника или пък друга карта. Прочетох някой теми свързани с това и там бяха дадени настроиките на някой спътници предлагащи FTA канали , направих всичко което беше написано , но уви ! Нищо не постигнах , черен екран с един надпис: " Нямате разрешение да гледате .... " , а под него пише: "Няма картина или звук". При опитът ми да намеря някой канал сигналат на спътник :ATRA беше : 69% , а качеството : 85%

Много задължен ще ви бъда , ако ми помогнете или поне ми разясните малко за какво става дума. Имали въобще някакав шанс да постигна това което се опитвам или не. :)

Зелен 22-10-2011 01:56

Трябва да му се смени софтуерът,но след няколко месеца всички програми трябва да минат на MPEG4 и тогава трябва да го хвърлиш. Моят от няколко месеца събира прах в мазата и така ще си остане.;)

манира 22-10-2011 23:14

Софтуерът който може да ви помогне да гледате свободните канали на приемник eSPECTA ES-1240S , можете да свалите от ъплоуд сентъра на DTV-BG http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=556

ВАЖНО!
За да можете да направите ъпдейт ( update ) на софуера , ви е нужен компютър с COM порт ( RS-232 ) , ако нямате такъв порт можете да си закупите Docking Station с такъв порт ! Кабела за връзка между компа и eSPECTA ES-1240S , е задължително да бъде DB9 женски към DB9 женски , кроснат (2 и 3 краче разменени)

1. Приемникът eSPECTA ES-1240S е включен в ел. мрежата и като за начало не е задължително да е свързан към телевизор !
2. Сваляте и разхивирате .rar файлчето на компютъра !

През цялото това време , приемничето е включено само към захранващата мрежа ( ел. контакта ) , но не трябва да го стартираме ( т.е. не трябва да е вклюен от '' POWER '' бутона , който се намира в лявата част , близо до захранващият кабел на гърба на устройството!

3. Отваряме разхивираната папка и в нея виждаме две подпапки .
едната е " loader " , а другата " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft ".
Избираме папката " loader " , след като я отворим стартираме файлчето с името " loader " ( иконката е : две ръчички , които се здрависват )
На дисплея на компа се показва едно правоъгълно прозорче с името " loader " , на което имаме четири опции :

3.а Otworz Plik
3.б Tuner PC
3.в PC Tuner
3.д Wyjscie

4. Клик върху " Otworz Plik " , след като сме го маркирали се отваря нов подпрозорец , от който трябва да намерим " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft " и да маркираме " especta_last " !
5. След като сме открили и маркирали правилният файл , трябва да стартираме приложението с помоща на опцията " PC Tuner "
6. Без да се бавим стартираме и eSPESCTA-та от '' POWER '' бутона , който се намира в лявата част във близост до захранващият кабел на гърба на устройството !
7. На дисплея на приемникът се появява текст "UpgD" и започва отброяване от 0 до 100 !
8. След като приключи отброяването се появява текст " Inst " , и след него на дисплейчето светват " 0000 " ( четири нули )

С появяването на " 0000 " ( четирите нули ) ние можем да кажем ,че вече можем да гледаме спокойно , всички свободни сателитни канали след като сме направили и правилната настройка на нашата сателитна антена !


Какви грешки допусках при обновяването на софтуера :

При избора на файла от " Otworz Plik " , аз маркирах " ZMODEM32.DLL " , той стартира но винаги завършва със съобщението " FAIL " , и си мислех , че това е правилният файл , но за съжеление не излезнах прав . ТОЗИ ФАЙЛ НЕ СЕ ИНСТАЛИРА , той е библиотека за уина ( Windows ) която се ползва от програмата "Loader.exe" за връзка м/у приемника и компа по COM порта. Също така , не бях направил и настройка на антената . Характерното при този приемник е , че задължително трябва сигнала от сателита да е над 70% , за да можете да хванете нещо !

Искам да БЛАГОДАРЯ за помоща на : Gentu , T0ni , Пламен Пловдив , Антена , Отчето , Shemetcho , Dido sat 2010 , Jassen , Netman , Failure , Mezdrata , Зизо , Fadromata sad , Валентинко , Prilep , Черните ягуари !

гошов 23-10-2011 12:43

Манира - Едно огромно благодаря. :) Изключително изчерпателен отговор от твоя страна. Още утре ще се опитам го направя , че в момента нямам такова кабече , а COM порт нямам на компютъра.

jassen 23-10-2011 16:45

При мен нен не става номера.
Инсалациятя премина успешно, но след това за да сканирам канали или да променя нещо по настройките на приемника ми иска някакъв ПИН. Опитах с всякакви възможни комбинаций които се сетих, но не стана.
Моля, ако някой знае универсален ПИН или е имал подобен проблем да сподели. Не че ми е зор за таэи Especta, но ме човърка от вътре - ей така за спорта :hammer:

гошов 24-10-2011 17:30

Здравейте отново съм аз с поредният въпрос , взех си кабелче (DB 9 - кроснато) , взех си преходник от USB към COM , вързах го обаче нещо неуспявам да ги сдвоя. Някой имали напредстава какви трябва да са настроиките на COM порта за да се получи ? И евентуално някакав начин да се убедя след това , че са сдвоени , тоест от къде мога да проверя дали съм успял да ги сдоя или все още не съм. Благодяря :)

jassen 24-10-2011 22:36

Необходим ти е драйвър за кабела. USB към RS 232.
Попитай чичко Гугъл.

Зелен 24-10-2011 23:07

jassen, при теб тпъгна ли нещо?

jassen 24-10-2011 23:25

Цитирай:

Първоначално написано от Зелен (Мнение125797)
jassen, при теб тпъгна ли нещо?

Не, още не мога да уцеля ПИН-а :)

satco 24-10-2011 23:46

Edit: Никой не е безгрешен ?
Имам Firmware за този приемник , точно какъвто ви трябва,
но ще го потърся утре и на ъпа ...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.