Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Проблем DREAMBOX 500 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=2013)

didodg 18-04-2009 19:40

Проблем DREAMBOX 500
 
Имам проблем с DREAMBOX 500.Имам сателит с два приемника (DREABOX 500 и YU-MA-TU ) wв две стаи. След като откачих конектора на YU-MA-TU той замаси в желязо. В другата стая е DREAMBOX който е свързан последователно с позиционер.От замасяването кабела който идва от конвектора и влиза в позиционера гръмна и излезе от конектора. Оправих го но се оказа че и DREAMBOX при пускане се стартирва и после се рестартирва сам. Това става в началото. Дайте идея как да го оправя.

heracle 18-04-2009 20:02

Цитирай:

Първоначално написано от didodg (Мнение12480)
Имам проблем с DREAMBOX 500.Имам сателит с два приемника (DREABOX 500 и YU-MA-TU ) wв две стаи. След като откачих конектора на YU-MA-TU той замаси в желязо. В другата стая е DREAMBOX който е свързан последователно с позиционер.От замасяването кабела който идва от конвектора и влиза в позиционера гръмна и излезе от конектора. Оправих го но се оказа че и DREAMBOX при пускане се стартирва и после се рестартирва сам. Това става в началото. Дайте идея как да го оправя.

без да има закачен кабел към конвертора бокса зарежда ли си менюто ?

didodg 18-04-2009 20:14

Цитирай:

Първоначално написано от heracle (Мнение12483)
без да има закачен кабел към конвертора бокса зарежда ли си менюто ?

Не
Изписва Моля изчакайте зареждането на CCCam и веднага след това се рестартира.

heracle 18-04-2009 20:19

Цитирай:

Първоначално написано от didodg (Мнение12484)
Не
Изписва Моля изчакайте зареждането на CCCam и веднага след това се рестартира.

той в тоя момент пуска захранването към конвертора.
пробвай да преинсталираш софта(едвали чак е съвпадение ама..) , възможно е и захранването на дреама да е прецакано нещо, външното захранване де( пробвай с друго 12в ), не 13/18V

didodg 18-04-2009 20:29

Интересното е че самият позиционер миризма на изгоряло а всъщото време работи а DREAMBOX не работи.

Ники 18-04-2009 21:14

Имахме такива случаи на рестартиране на DM500S и се оказа че като сменихме захранването и нешата се оправиха.
ако имате друго захранване за DM500S пробвайте с него
ако нямате потърсете от някъде за проба
ако сте от София вземете DM500S и го донесете в нашия магазина да го пробваме с друго захранване.

didodg 18-04-2009 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от Nicky (Мнение12489)
Имахме такива случаи на рестартиране на DM500S и се оказа че като сменихме захранването и нешата се оправиха.
ако имате друго захранване за DM500S пробвайте с него
ако нямате потърсете от някъде за проба
ако сте от София вземете DM500S и го донесете в нашия магазина да го пробваме с друго захранване.

От София съм и DREAMBOX е копуван от вашият магазин.
Може ли да ми кажеш кога ще работите.
БЛАГОДАРЯ

Ники 18-04-2009 21:49

във вторник ще работим


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:16.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.