Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ECHOSMART (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   помогнета за ECHOSMART DSB 791S HQ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34254)

chobanci 23-07-2014 20:52

помогнета за ECHOSMART DSB 791S HQ
 
попадна ми един такъв приемник има запаметени спътници с прорами, но като отида на даден спътник и съответно на програма приемника не дава никакъв сигнал -иначе всичко друго работи може да добавяш и променяш честоти но няма сигнал,аз мисля че е заминал тунера но може някои по добре да каже

preslav 23-07-2014 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от chobanci (Мнение329812)
попадна ми един такъв приемник има запаметени спътници с прорами, но като отида на даден спътник и съответно на програма приемника не дава никакъв сигнал -иначе всичко друго работи може да добавяш и променяш честоти но няма сигнал,аз мисля че е заминал тунера но може някои по добре да каже

Погледни за някой надут кондензатор в захранването.

вассил46 23-07-2014 21:39

Цитирай:

Първоначално написано от chobanci (Мнение329812)
попадна ми един такъв приемник има запаметени спътници с прорами, но като отида на даден спътник и съответно на програма приемника не дава никакъв сигнал -иначе всичко друго работи може да добавяш и променяш честоти но няма сигнал,аз мисля че е заминал тунера но може някои по добре да каже

Как отиваш на спътника? и сигурен ли си ,че си там?

bigdjon 23-07-2014 21:56

списъка с програми може да е стар и вече някои транспондери да не отговарят

БорисБ 23-07-2014 22:23

Я сложи една карфица на входа за конвертора на приемника и замери с мултицет напрежението към него. Трябва да е 14-19 волта в зависимост от поляризацията.

chobanci 23-07-2014 22:41

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение329819)
Как отиваш на спътника? и сигурен ли си ,че си там?

за толкова знам къде се намира даден спътник и кои честоти отговарят за него

chobanci 23-07-2014 22:54

Цитирай:

Първоначално написано от БорисБ (Мнение329831)
Я сложи една карфица на входа за конвертора на приемника и замери с мултицет напрежението към него. Трябва да е 14-19 волта в зависимост от поляризацията.

утре ще пробвам че в момента не съм си вкъщи, щото само на индикацията за сила свети в червено а за качество няма никои

вассил46 24-07-2014 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от chobanci (Мнение329836)
за толкова знам къде се намира даден спътник и кои честоти отговарят за него

Подскажи все пак как определяш на кои спътник си та да знаем и ние?
За честотите ,може да съвпадат на някои спътници.Нищо лично;)Провери това което ти е казал БорисБ. вертикал по ниска стойност около 13в и хоризонтал около 18в После ще умува ме.

4oker 26-07-2014 02:09

Hа параболата позиционра е някъде до теб,като движиш антената се сменят едни цифри,тези цифри указват къде се намираш и се запаметяват по два начина.С дистанционото на самия позиционер или с приемника.След това е лесно както и да го включиш отива където трябва ;;650 То и офсета помни какво си задал.Ако сменяш приемниците на една антена :s101По принцип разводнихме темата.къде е проблема ни е го питаме как лови спътници,ми в подписа всичко пише ама не виждаме.

chobanci 26-07-2014 13:17

благодаря на колегата 4oker че обясни как се определя позицията на спътниците ,че в тоя форум маи станаха много всезнаиковците които разбират от сат. телевизия.щото ние другите просто маи нищо не разбираме от спътникова телевизия ,може би затова че не даваме мнения по всяка тема и така излиза


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.