Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   AZBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=174)
-   -   AzBox Pemium HD @ Enigma 2 - проблем? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25714)

julisimo 09-11-2012 00:08

AzBox Pemium HD @ Enigma 2 - проблем?
 
Здравейте,
понеже предишната ми тема стана много дълга, сигурно не се чете докрая...и ще задам отново въпроса си.
Инсталирал съм Azbox Premium HD с Enigma 2@OpenRSI, но нещо ми се струва, че работи много бавно. Сменянето на каналите е осезаемо по-бавно от GM, а дори и от един YU-MA-TU HD, който ползвам.
Сменям канала и след 2сек. чувам звука и едва след още 1-2 сек се вижда картината. От приемника ли е или от софтуер-а?
Също така, може би е до настройки, но каналите се сменят директно само ако натисна дясното / лявото бутонче от стрелките ( а принципно оттам би трябвало да се увеличава/намаля звука). Иначе с другите бутони се появява списъка с каналите...мърдам нагоре/надолу, натискам ОК...тромава работа
Някой има ли впечатление от работата на този приемник, и също така коя дистрибуция на Енигма2 е най-подходяща (евентуално да пробвам и с други имиджи)?

Благодаря предварително.

ВалчоП 09-11-2012 00:27

То и в предната тема стана ясно, че няма много хора с опит точно с тази комбинация от приемник+имидж, затова вероятно няма как да получиш адекватен отговор, ами само спам /както е в моя случай :hammer:/...
Може би ще е по-добре да се поровиш в съответните форуми на аз-бокс-гилдията из другите държави...;;601

julisimo 09-11-2012 01:01

Ровя се, да... вече не помня в колко ****sat****planet.com се регистрирах :)
Благодаря все пак.

Дензел 09-11-2012 07:17

Цитирай:

Първоначално написано от julisimo (Мнение198521)
Здравейте,
понеже предишната ми тема стана много дълга, сигурно не се чете докрая...и ще задам отново въпроса си.
Инсталирал съм Azbox Premium HD с Enigma 2@OpenRSI, но нещо ми се струва, че работи много бавно. Сменянето на каналите е осезаемо по-бавно от GM, а дори и от един YU-MA-TU HD, който ползвам.
Сменям канала и след 2сек. чувам звука и едва след още 1-2 сек се вижда картината. От приемника ли е или от софтуер-а?
Също така, може би е до настройки, но каналите се сменят директно само ако натисна дясното / лявото бутонче от стрелките ( а принципно оттам би трябвало да се увеличава/намаля звука). Иначе с другите бутони се появява списъка с каналите...мърдам нагоре/надолу, натискам ОК...тромава работа
Някой има ли впечатление от работата на този приемник, и също така коя дистрибуция на Енигма2 е най-подходяща (евентуално да пробвам и с други имиджи)?

Благодаря предварително.

За мое съжаление и аз като си инсталирах Е2 на Азбокса, докато свикна да боравя с дистанционното ми беше неудобно ама се свиква . И с други приемници които са с нея е що-годе същото. За бързината на смяната на канали , забелязвам че с Oscam превключва най-бързо, а с Mgcamd трябва да си пипнеш игнор и приорити листите и там ще се позабърза. Каналите които са на DVB- S2
се отварят така- първо звука и после картината.

spaice 09-11-2012 10:31

Превключването на каналите си е бавничко, даже и в оригиналния софтуер.
При енигмите обаче, от доста голямо значение има и с кой скин си. Опитай с друг скин.

Колкото до кеймапа, @Дензел ти е отговорил. Подредбата е различна от тази на оригиналния софт.

yavor1 09-11-2012 15:40

Цитирай:

Първоначално написано от julisimo (Мнение198540)
Ровя се, да... вече не помня в колко ****sat****planet.com се регистрирах :)
Благодаря все пак.

ъпни си я онлайн, всъщтност не се споменал с коя OpenRSI имаш проблем

Цитирай:

Първоначално написано от Дензел (Мнение198552)
За мое съжаление и аз като си инсталирах Е2 на Азбокса, докато свикна да боравя с дистанционното ми беше неудобно ама се свиква .

не знам как е с фирмен мидж, моя азбокс-ме го поръчах с OpenRSI, но философията на е2 за дистанционните е една, може да се ползва мулти бутон за настройка на бутоните, но не ми се е налагало ;;650

julisimo 09-11-2012 20:09

Привет,
благодаря за отговорите.

Сложил съм Open RSI 3, KERNEL : 3.5.5, но версията от миналия месец. Сега видях, че има и от тези дни по-нова.. сигурно ще ъпдейтна да видя има ли разлика.
Скинът е дефолтния, пробвах с някакъв друг, но не беше кирилизиран.. и не ми излизаха имената на каналите, затова го върнах.
Мислех си, че бързината на смяната на каналите може да има нещо общо с една функция "blindscan", но може и да бъркам :)
Ще потърся инфо за бутоните, дали не може да се преконфигурират (че да увеличавам/намалям трябва да търся в горния край бутончетата). Доста нетипично (по-скоро заради самото дистанционно де...там са си разположени просто).
Ще взема напредвид и мнението на Дензел.

Благодаря отново.

yavor1 09-11-2012 20:15

Цитирай:

Първоначално написано от julisimo (Мнение198719)
Привет,
благодаря за отговорите.

Сложил съм Open RSI 3, KERNEL : 3.5.5, но версията от миналия месец. Сега видях, че има и от тези дни по-нова.. сигурно ще ъпдейтна да видя има ли разлика.
Скинът е дефолтния, пробвах с някакъв друг, но не беше кирилизиран.. и не ми излизаха имената на каналите, затова го върнах.
Мислех си, че бързината на смяната на каналите може да има нещо общо с една функция "blindscan", но може и да бъркам :)
Ще потърся инфо за бутоните, дали не може да се преконфигурират (че да увеличавам/намалям трябва да търся в горния край бутончетата). Доста нетипично (по-скоро заради самото дистанционно де...там са си разположени просто).
Ще взема напредвид и мнението на Дензел.

Благодаря отново.

онлайн ъпва ли се

julisimo 10-11-2012 01:20

Не се ъпваше сам.
Сега го ъпдейтнах и като че ли е доста по-добре, поне относно превключването. Само, че сега пуснах Н линия чрез цццкам, а не мгкамд.
Други впечатления:
- картината ми е като, че е включена някаква функция "movie plus" (имах такава на самсунг тв), все е едно гледаш театър на живо. И никъде не видях нещо което да включва/изключва. Пробвах различни режими резолюция и честота, не става.
- при стартиране volume control работи (усилване/намаляне на звука) и по някое време спират да реагират бутоните.
- субтитрите отвреме на време на втория ред се размазват (засега само на HD програми го забелязвам).

spaice 10-11-2012 11:18

Новите версии с кернел 3.5.5 са още доста бъгави.
Виж дали ядрото ти е от 5 ноември. Ако не е, ъпдейтвай, но не през онлайн ъпдейтите, а като нова инсталация, че иначе кернела не се ъпдейтва.

Скина PliHD работи горе-долу добре (като скорост).

Цитирай:

картината ми е като, че е включена някаква функция "movie plus"
Това не го разбрах, какво означава.


За субтитрите, опитай с промяна на размера им от меню-то OpenPLI Advanced Subtitles.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.