Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Настройка/подмяна на Strong DM2100 H-H? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40209)

SatLubitel 09-05-2016 15:05

Настройка/подмяна на Strong DM2100 H-H?
 
Здравейте колеги,

Мотора, който ползвах: Strong DM2100 H-H, спря да върти, зелената лампичка на захранването не свети, manual W/E бутона не реагира, ресет също и без да му мисля много много си поръчах нов същия.

И сега въпроса ми: Как до го подменя или по скоро настроя?

Предишния беше монтиран и настроен от техник, който вече не е в БГ, пък мисля да пробвам сам...ако ударя греда ще търся помощ.

Трудно ли е много да се настрои? Какво ми е нужно?...Идеялно би било някакви инструкции...”step by step” ако някой може да ми даде...ще съм признателен ;)

Благодаря много предварително

Аххх да, ако има значение: Антената е Триакс 110, приемника е Азбокс Премиум, има и 1 Strong DISEqC ключ 2:1.

dzumba 09-05-2016 15:49

Значи е спряла в някой спътник и не може да се върти!Гледаш ли го спътника,ако не,проблема е в кабела!Първо провери кабела,90% е винаги в него или конекторите,най вероятно в муфа,някъде по трасето!Или в дисека,махни и него!Малко мисъл и логика!

фолкръм 09-05-2016 15:59

Рядко гори току така мотор. Виж горния пост. Виж идва ли захранване до мотора въобще!

SatLubitel 09-05-2016 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение412870)
Значи е спряла в някой спътник и не може да се върти!Гледаш ли го спътника,ако не,проблема е в кабела!Първо провери кабела,90% е винаги в него или конекторите,най вероятно в муфа,някъде по трасето!Или в дисека,махни и него!Малко мисъл и логика!

Hi dzumba,

1. Да, гледам спътника (19.2Е), но не върти
2. Префлашнах и бокса
3. Смених целия кабел - нов от приемника до мотора директно, байпасвайки дисека - се тая....лампичката на мотора не свети...според мен не се захранва изобщо...
4. Бутоните за manual въртене и те не реагират..

dodo_pv 09-05-2016 17:00

Този мотор мисля, че беше с радиално-аксиална втулка. Ако е така, можеш да му свалиш капака, без да демонтираш антената и да размениш платките на място. Огледай го. Едва ли е изгорял самия мотор, виж за щети от вода.

SatLubitel 09-05-2016 17:24

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение412880)
Този мотор мисля, че беше с радиално-аксиална втулка. Ако е така, можеш да му свалиш капака, без да демонтираш антената и да размениш платките на място. Огледай го. Едва ли е изгорял самия мотор, виж за щети от вода.

Мдааа, мерси за идеята. Наистина спря след продължителните валежи...може да е "пълен" с вода :hammer:

dzumba 09-05-2016 17:48

Няма как да влезне вода!
Ако сваляш мотора,демонтирай го от планката с четирите странични болта,за да ти се запази юга иначе ще береш ядове!Най вероятно е прекъсната връзката на платката с конектора,иначе между двата конектора връзката захранва конвертора,един вид байпас!Но е важно,умно да се свали хобота, барабар с антената и после да се свали капака!При връщане е гарантирано,че ще се запази дъгата!

SatLubitel 09-05-2016 18:04

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение412887)
Няма как да влезне вода!
Ако сваляш мотора,демонтирай го от планката с четирите странични болта,за да ти се запази юга иначе ще береш ядове!Най вероятно е прекъсната връзката на платката с конектора,иначе между двата конектора връзката захранва конвертора,един вид байпас!Но е важно,умно да се свали хобота, барабар с антената и после да се свали капака!При връщане е гарантирано,че ще се запази дъгата!

А няма ли начин да сваля капака без да демонтирам мотора с антената...направо "на място" да сваля капака, не съм сигурен че ще мога да "върна" пак всичко обратно както си е...?

dodo_pv 09-05-2016 18:35

Зависи под какъв ъгъл е застанал. Ако имаш помощник, свали хобота с антената, както ти пишат по-горе. Един болт ще да го държи, развий го и го махни, докато ти придържат антената.

SatLubitel 09-05-2016 18:38

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение412895)
Зависи под какъв ъгъл е застанал. Ако имаш помощник, свали хобота с антената, както ти пишат по-горе. Един болт ще да го държи, развий го и го махни, докато ти придържат антената.


ОК, ясно ...жената ще придържа..няма как ;)
След 2 часа съм у нас и действам...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.