Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ!!!!!!!!!! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=16054)

Brian 17-05-2011 18:41

Няма никаква причина. Носят се още градски легенди от време оно преди 25 години, когато всичко се пишеше на асемблер и (турбо) паскал, а на Ц пишехме само будалите и времената на циклите силно зависиха от скоростта на процесора :) Тук си говорим за съвсем стандартно общуване по компорт, даже няма никакви емулации на други протоколи по ртс,цтс и така нататък.

пп: Сетих се как имаше бутонче Турбо на XT-то :;810

dodo_pv 17-05-2011 20:47

А аз от 17 години работя с тия градски легенди, но ми дреме на оная работа кой и с какво ги е писал. Общуването понякога не е толкова стандартно, колкото изглежда на пръв поглед. Привидното винаги мами.
Написах горното, защото става въпрос за клонинг и не се знае как точно се подава серийния сигнал към чипа, както и какъв е той; колко стари и качествени са елементите около него. Проблемът и сега го има при старите немски промишлени контролери (PLC), когато се опитвам да променям онлайн програмата им в RAM-а. Дава грешка при пренос на данни, а проблемът го решавам, както съм написал по-горе. Странното е, че контролери, работели безпроблемно с лаптопи с едноядрен процесор на 1,6 GHz и с виртуален ком1-порт, в един момент отказват да комуникират с контролерите на честоти, по-високи от 850 MHz. Обяснявам си го с кондензаторни проблеми. Но нито един от тях не иска да работи с виртуален ком1-порт на РС с двуядрен процесор. А хрдуерът след УСБ-то си е същия от памтивека. В този случай иска докинг-станция или РС с истински ком1порт.

Brian 17-05-2011 21:55

Абе вярвай си щом така искаш :) Няма нищо общо с процесора, а с нивата на сигналите. Новите работят и на 5 волта (съответно толкова си и пускат), старите си искат стабилно 9-10 волта да ги разклатиш. Дефинирай "виртуален компорт" и как ползвайки го се опитваш да комуникираш с външни устройства :lol15:

dodo_pv 18-05-2011 13:58

4Прикачено(и)
:worry:Абе пич, ти четеш ли въобще какво пиша или си чешеш клавиатурата? Дреме ми на оная работа има ли или няма нещо общо с процесор, контролер или каквото и да е там. Въобще не ме интересуват сигналите, нито като ниво, па ако щеш и като форма. Аз нищо не вярвам, просто го правя работейки и виждам резултата. Освен това, не са чак толкова стари тези контролери, че да работят на 10 волта. Получават точно 5V и го правят проблема.
Тъй като виждам, че много ги разбираш нещата, вземи ми обясни ЗАЩО при мен в работата ми СТАВА ТАКА ? Сигналът се преобразува от RS 232 към RS 486, като конверторът си е със собствено захранване 5V. Поучения приемам и на лични, защото определено излизаме от темата. Най-малкото ще ми спестиш разнасянето на тъпата докинг станция, за което определено ще съм ти благодарен.
Приемам единствено забележката ти за „виртуален ком1порт” и прилагам снимки, за да се изясня. Би трябвало да го нарека, може би, псевдо ком1порт, защото операционната система ( winXP) го възприема винаги като USBserial.

The Pink Panter 18-05-2011 16:57

Следя тази и другата тема и като гледам до докторска дисертация ще стигнете. Обаче аз пък зная едно нещо - " И я можем и тате може, но козата си сака пръч".
Та като е казано за този дрийм 500S че се префлашва по КОМ-порт значи е така и си трябва компютър с такъв порт. Всичко друго е мижи да те лажем.

Brian 18-05-2011 17:52

dodo много се палиш, явно е от безпомощност :worry: Само, че на мен тези не ми минават. Ще те репликирам - 25 години R&D и откакто я измислиха тази програма Acrobat Reader, най-много нея ползвам :lol15:;;650 Не ми се спори за глупости, а за колегата по-горе - много периферия е навързана по usb, въпреки че е лепната на дъното.

емомсм 18-05-2011 18:52

така боксчето неможа да оживее!!!!!!!!dreamUp (1.14b---2.2......3....)неможа да се свърже с dreamboxa.
не съм много сигурен но мисля че с този up 1.14b... е проблема.
ползвам up 1.3.3.2 ,пробвах веднъж с по висока версия не стана.

netman 19-05-2011 08:14

Цитирай:

Първоначално написано от The Pink Panter (Мнение100311)
Следя тази и другата тема и като гледам до докторска дисертация ще стигнете. Обаче аз пък зная едно нещо - " И я можем и тате може, но козата си сака пръч".
Та като е казано за този дрийм 500S че се префлашва по КОМ-порт значи е така и си трябва компютър с такъв порт. Всичко друго е мижи да те лажем.

:lol15::lol15::lol15: А колегите с лаптопи ко праят тогаС ;;573

dodo_pv 19-05-2011 09:09

Цитирай:

Първоначално написано от d3v1c3nv11 (Мнение100319)
dodo много се палиш, явно е от безпомощност :worry: Само, че на мен тези не ми минават. Ще те репликирам - 25 години R&D и откакто я измислиха тази програма Acrobat Reader, най-много нея ползвам :lol15:;;650 Не ми се спори за глупости, а за колегата по-горе - много периферия е навързана по usb, въпреки че е лепната на дъното.

Само не разбрах какво общо има моя проблем с акробат рийдъра или пак си чешеш клавиатурата? И кое не ти минава? Сърбежите? :lol15::lol15:
Аз спор не виждам още, само съм ти задал въпрос и чакам смислен отговор.

Brian 19-05-2011 13:24

Акробат рийдъра има общо с четенето на пдф-и, а в пдф-ите са отговорите на всички въпроси, които не си задаваш, като например протокола RS486 :worry:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:32.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.