Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Въпрос (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45903)

dancho_ 24-04-2020 21:27

Въпрос
 
Здравейте! Искам да се преместя на друг сателитен оператор (все още не съм решил кой,но едва ли има значение) въпросът ми е - задължително ли е да се дупчи стената заради кабела или има и друг начин?

b_ignatov 24-04-2020 21:56

Може да не дупчиш нищо, а да сложиш лентов коаксиален кабел от този вид. Имай предвид, че това ще намали малко силата на сигнала и също не е хубаво прозорецът или вратата да се отварят често.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

спанополски 25-04-2020 09:53

Доколкото виждам това е преходник,пише дължина 25 см.При БГ операторите А1 и Виваком кабелът трябва да бъде непрекъснат от конвертора до приемника,иначе се губи сигнала.

AGT 25-04-2020 12:17

Цитирай:

Първоначално написано от dancho_ (Мнение527488)
Здравейте! Искам да се преместя на друг сателитен оператор (все още не съм решил кой,но едва ли има значение) въпросът ми е - задължително ли е да се дупчи стената заради кабела или има и друг начин?

Това аз лично го разбирам , че вече има ( или е имало ) прекаран кабел и ще сменяте просто оператора .

dancho_ 25-04-2020 12:54

Няма значение,реших че ще мина с андроид бокс :D

Момчил Минков 25-04-2020 15:44

Цитирай:

Първоначално написано от спанополски (Мнение527508)
Доколкото виждам това е преходник,пише дължина 25 см.При БГ операторите А1 и Виваком кабелът трябва да бъде непрекъснат от конвертора до приемника,иначе се губи сигнала.

на 2-3 места тъм слагал I конектор и си работи - дори и с прекъсване, сигнала да ти падне с 1-2 децибела (от 14-15 до 7.5 - има запас), ако чинията ти е настроена добре, единствено при по-облачно с дъжд, може да спре... ама то и без да е прекъсван кабела при лошо време пак спира

Мартинския 17-06-2020 11:51

UTP за снаждане на коаксиален кабел?
 
Привет,
Ползвам темата, понеже иде реч за кабели, та моя случай:
Ще е проблем ли ако ползвам 2 метра UTP (една двойка за шармовката и една за активния) от магистралния сплитер до коаксиален, който вече до етажа е с обща дължина 10-тина метра? Ще се гледа само на едно ТВ.
Ситуацията е следната: понеже сложихме външна изолация, това UTP е под нея и отива до кутията, където е главния сплитер за ТВ - Близу. Коаксиалния е пуснат по долния ръб на самата изолация, външно. Та идеята ми е да ползвам това утп за въпросните два метра и да го вържа с малко парче коаксиал откъм сплитера и да го снадя с коаксиала. Ще сложа и HPF 85-1000 Mhz на входа. :s101
Мерси предварително.

Мартинския 18-06-2020 12:57

Отговарям си сам - направих го и единствено на честота 586 MHz ми показва качество 32% и сила 97% като каналите не насичат. На всички останали честоти е 97-100% и качество, и сигнал. Може и нещо телевизорчето (NEI 24 инча) да не показва правилно 586, но съм изключително доволен от крайния резултат ;;675

TUISTERa 18-06-2020 16:37

Не е проблема в талавизора. На 586 имаш ефирна честота, която пробива през връзките, каквото имаш там го забравяш. Вероятно близу скоро ще я изключат , тъй като тя реално не е гледаема за доста хора на коаксиал.

Мартинския 18-06-2020 17:55

Ха, интересно! Значи кабелът минавайки отвън се явява антена и лови, колкото и да е екраниран, а и снадката ми все пак е тип спайка с изолирбанд.
Същата честота горе на другия етаж си е ок, но кабела е изцяло скрит под изолацията и вътре е под пода.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.