Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Vivacom IPTV, switch и/или собствен рутер? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31732)

om63 11-03-2014 11:22

Цитирай:

Първоначално написано от Тодор.Гарибов (Мнение311006)
Рутера има възможност да се преконфигурира да работи в NAT (частна мрежа, същият по-подразбиране е в bridge (мостов режим т.е работи като switch). опцията е следната като се конфигурира в NAT може да му се отделят портове които да останат в bridge. Става по следният начин
Advanced => Link Interface => избира се Port Relay и после се оказва кой от четирите порта да не работи в NAT.



P.S не се засягам просто исках да помогна на човека който зададе въпроса и не обичам да влизам и пиша безмислени постове :)

Това е ясно практически го има всеки читав сохо рутер.. друго съм разбрал и затова питах.
Въпросът е че всичко това трябва да осигури и фрейм за вилан, което според мен умира при по евтинките китайчета - нямам подобна услуга под ръка за да пробвам
А бриджът не е суич. Бриджа е хъб. Суичът чете пакетите и има някакво ниво интелигентност дори и под формата на автомат за мак адреси.
Ще се надявам пак да не се засегнете. :)

Тодор.Гарибов 11-03-2014 13:21

няма как да се засегна като се изказах неподготвен :)

P.S ако го знаеш като опция къде e при TP-LINK с default firmware направо напиши да се реши проблема при СветлинСтаев. Или по-вероятно да го има като опция като му се сложи OpenWrt или DD-WRT.

мнн 11-03-2014 13:49

Цитирай:

Първоначално написано от Тодор.Гарибов (Мнение311002)
говорим само за FTTB и FTTH услуга с HUAWEI HG530 рутер.

Ц, 530 са ADSL-ските (новите са 532). За упоменатите свързаности е 231f.

om63 11-03-2014 15:26

Цитирай:

Първоначално написано от Тодор.Гарибов (Мнение311060)
няма как да се засегна като се изказах неподготвен :)

P.S ако го знаеш като опция къде e при TP-LINK с default firmware направо напиши да се реши проблема при СветлинСтаев. Или по-вероятно да го има като опция като му се сложи OpenWrt или DD-WRT.

Не го знам. Първата ми работа като си взех 1091 бе да си налея openwrt. DDwrt не ползвам. Според мен обаче при такива операции през форума е по вероятно да му спре изобщо tplinka. Пък и аз доста идеи споделих нагоре.. не съм чул да се е възползвал колегата.

СветлинСтаев 11-03-2014 19:55

ами аз днес прекарах почти целя ден флашвайки и рифлашвайки от DD-WRT, OpenWRT и обратно през stock firmware-а на TP-Link, но до момента нищо не сътворих. Изпратил съм няколко съобщения във форумите на въпросните firmware и се надявам да ми отговорят. Най-близкото, до което се добрах като решение беше от форума на мегалан, където май имат същите дилеми като моите:

http://forums.megalan.bg/index.php?s...ic=30157&st=40

Пробвах го, но при мен не стана, дали заради различния рутер или друго..но 100% има решение на проблема и ще го намеря за моя рутер и конфигурация и ще го споделя тук, просто за момента малко съм в задънена улица :)

Между другото и с двата Linux firmware-а си имах странични проблеми - OpenWRT не ми включи 5Ghz антената въобще, а при DD-WRT ethernet връзката ми дропваше през 30 минути...:)

СветлинСтаев 13-03-2014 19:12

Успях да елиминирам switch-а на vivacom днес с помощта на openWRT. За тези, които искат да го направят ето как става посредством конфигурационния файл за рутера:

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'



config interface 'lan'
option ifname 'eth0.1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.0'

config interface 'wan'
option ifname 'eth0.2'
option type 'bridge'
option proto 'dhcp'

config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '0t 3 4 5'
option vid '1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option ports '0t 1 2'
option vid '2'

mitkoiphone 13-03-2014 22:02

Ако не е тайна, какво се постига с това?

Sent from my SPH-L720 using Tapatalk

СветлинСтаев 13-03-2014 22:17

Може да се мине без switch-а на виваком. Телевизията се вкарва на порт 1, а другите портове и wifi предоставят нета.

mitkoiphone 13-03-2014 22:20

Да това е като финал. Мисълта ми беше, какво е удобството или но друго се постига. Или просто имаме един консуматор по малко. А и като се замисля, днес като ходих да подписвам договор ми казаха че този "от новите" Huawei играе ролята на рутер и дава сигнал на цифровия приемник. Така беше и на Мтел.

Sent from my SPH-L720 using Tapatalk

om63 13-03-2014 22:50

Цитирай:

Първоначално написано от СветлинСтаев (Мнение311643)
Може да се мине без switch-а на виваком. Телевизията се вкарва на порт 1, а другите портове и wifi предоставят нета.

Колега, колкото повече чета толкова повече добивам комплекс за малоценност :) Радвам се че сте успели да направите това което сте искали. Схванах май какво сте постигнали след намесата. Въпреки че погледнато транспортно по-скоро вероятно телевизията се изкарва от порт 1. Ама няма значение. Кажете ми как е било принципно преди да го пипате. Ама ако може без вкарване и изкарване, че интернета си е двупосочен :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:17.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.