Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Vivacom IPTV, switch и/или собствен рутер? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31732)

мнн 08-03-2014 12:32

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение310382)
И как точно ще бриджне порт на хуавея ???

ако си е с вивакомския FW, той си е "бриджнат".

СветлинСтаев 08-03-2014 18:00

Мисля че се имаше предвид bridge на собствения рутер

om63 08-03-2014 18:53

Цитирай:

Първоначално написано от Тодор.Гарибов (Мнение310253)
Има начин да ти се получат нещата.
1. Направи си рутера да работи в брич режим и ще ти се получат нещата.
2. Ако рутера ти има функция да си направиш 2 от портовете да работят в брич а другите два и ви-фи да са в нат режим също ще ти се получат нещата (това е специалното на рутера има възможност всеки от портовете да работи в различен режим) а точка две се налага ако ще използваш повече от 5 устройства в домакинството си в брич режим има лимит от адресите които ще получиш а той е 5

Успех

Брич не бяха ли вид панталони ?
Какво означава всеки порт на рутера да работи в различен режим. Ако трябва да сме точно портовете не са на маршрутизатора, а на комутатора, вграден в него. А всъщност идеята на бриджа идва още от едно стааааро време, когато живееха т. нар. концентратори или така познатите хъбове.
Но наистина ми е любопитно какви са възможните режими за портовете, че и всеки да бачка в различен от тях :)

Ивайло Шаклев 09-03-2014 00:35

достъп до рутер
 
достъп до HUAWEI HG530
IP 192.168.1.1
username : root
password : warmWLspot

СветлинСтаев 09-03-2014 15:08

Този достъп не върви при мен, аз съм с HG231f и там май на всеки потребител е различен достъпа, не е фабричния.

мнн 09-03-2014 15:36

За да го достъпиш, трябва да го откачиш откачиш от мрежата на Виваком, да го ресетнеш от бутончето и правиш каквото ще правиш. В момента, в който се върже в мрежата отново ще загубиш това достъпване.
За любознателните: http://en.wikipedia.org/wiki/TR-069

Оги 09-03-2014 18:19

Виваком рутер
 
Не знам защо пазят достъпа до това рутерче, освен от my.contact. Иначе пробвайте както казват колегите по-горе, но задайте IP 192.168.45.65 DNS 212.39.90.42 subnet mask 255.255.248.0. После през браузъра - User: root Pass: vivaNETway. И ще сте в рутерчето:-))

Тодор.Гарибов 11-03-2014 09:03

Цитирай:

Първоначално написано от Оги (Мнение310592)
Не знам защо пазят достъпа до това рутерче, освен от my.contact. Иначе пробвайте както казват колегите по-горе, но задайте IP 192.168.45.65 DNS 212.39.90.42 subnet mask 255.255.248.0. После през браузъра - User: root Pass: vivaNETway. И ще сте в рутерчето:-))

Оги не се пазят с едно позвъняване на 123 ще ти бъдат предоставени говорим само за FTTB и FTTH услуга с HUAWEI HG530 рутер.

om63 записах "Брич" защото исках да го напиша с български букви мислех,че не може да се пише изобщо на латиница. Моя грешка. И да исках да напиша bridge. Отделно се опитах да напиша поста така, че да бъде разбран за какво става на въпрос от всички потребители .... явно не ми се получи за бъдеще ще се постарая повече :)

om63 11-03-2014 09:11

Цитирай:

Първоначално написано от Тодор.Гарибов (Мнение311002)
Моя грешка. И да исках да напиша bridge. Отделно се опитах да напиша поста така, че да бъде разбран за какво става на въпрос от всички потребители .... явно не ми се получи за бъдеще ще се постарая повече :)

Аз искам да се извиня ако се е възприело като заяждане. Пошегувах се... ама и бридж беше достатъчно на кирилица. А относно питането ми за различните режими на всеки порт мога ли да получа пояснение. Че там е по-интересно. Признавам си наистина не схванах идеята за разлика от шегата.

Тодор.Гарибов 11-03-2014 09:23

Значи "вълшебната" опция която има рутера :) е следната:
Рутера има възможност да се преконфигурира да работи в NAT (частна мрежа, същият по-подразбиране е в bridge (мостов режим т.е работи като switch). опцията е следната като се конфигурира в NAT може да му се отделят портове които да останат в bridge. Става по следният начин
Advanced => Link Interface => избира се Port Relay и после се оказва кой от четирите порта да не работи в NAT.

Това е цялата работа :))

P.S не се засягам просто исках да помогна на човека който зададе въпроса и не обичам да влизам и пиша безмислени постове :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.