Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Промяна транспондери на Хелас Сат 3 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42951)

Момчил Минков 27-10-2017 08:02

Цитирай:

Първоначално написано от abvg (Мнение464202)
Смешното е че Заяков се хвалеше, че като пуснат новия спътник и веднага ще се пуснат и нови канали, че даже и 4к ще има :)

То може пак да има УХД канали, ама не на 3-ката и не за БГ, въпреки, че аз се надявам да минем все пак на 1.9е, макар, че нямам видимост от терасата...

valseat 27-10-2017 10:12

Оператор Hellas Sat в момента подготвя още един сателит - Hellas Sat 4. Този спътник ще бъде излъчен през първата половина на 2018 година. Hellas Sat 4 ще осигури резервни и попълващи услуги за Hellas Sat 3 и ще осигури капацитет за по-нататъшно развитие на услугите на 39 ° E и както в Европа, така и в Южна Африка от капацитета в зона Ку.

Hellas Sat е член на сателитния оператор Arabsat, авиокомпанията Arabsat и Badr.

gax 27-10-2017 10:25

Цитирай:

Първоначално написано от Хермес (Мнение464174)
-- Ами отговорът е следният: Може би си спомяте че бе подписано споразумение за сътрудничество между Bulgaria Sat и German Media Broadcast Satellite.
http://www.bulgariasat.com/news/Bulg...cast_Satellite

Най-вероятно е новият спътник да се използва от други доставчици по този начин печалбата демек неговото изплащане да бъде ускорено, а потребителите да си гледат програмите с минимален разход на промяна на насочването на чиниите.

И аз си го помислих това, че даже и повече - нашите нямат и ноу-хау за новата техника, а германците се рекламират, че се оператори на множество наземни станции и могат да управляват сателита от техни обекти. Отделно ще има съдържание от техни партньори, което е и гаранция за дългосрочен ангажимент към операторите. За арабите също е добре дошло, тъй като покритието на 1,9Е е много по- Европейско, т.е. бартера си е чиста далавера и за двете страни.
Въпреки всичко няма логично обяснение за загубеното време (пари) до момента освен лоши разчети и планиране от българска страна - или по-лошо - сблъсък с космически отпадъци.

bartek 27-10-2017 11:11

Сигнал
 
На ХД трансподера сигнала стар/нов е трепач в полза на новия 71%/98%..мисля че и при лошо време няма да има грижи със 60см.антена.

jack82 27-10-2017 11:54

Със енигма2 как ще стане миграция най лесно без да се подреждат канали ?

t_clean 27-10-2017 12:02

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение464237)
Със енигма2 как ще стане миграция най лесно без да се подреждат канали ?

Лесно. С DreamboxEdit само заменяш в Edit transponder data честотата и тя се отразява за всички канали в транспондера. Листа с канали остава непроменен. Когато изгреят всички транспондери мога да ти пратя готово lamedb.

Златанов 27-10-2017 12:25

Докога ще върви ъпдейта на приемниците, че имам два, хем платени, но нямам антена, за да ги пусна да се ъпнат...

Сега чета във форума на Булсат, мнение от някой "специалист" как новият спътник имал проблем и Булсат били пред закриване, едва ли не, защото трупали големи загуби:lol15:

Честно, не разбирам защо толкова хора искат нещата да не станат и когато има забавяне искрено се радват на това?! Кое им е сбъркано? Само хейтъри и ненормалници, после що това е така и онова е иначе в държавата...

Веско 27-10-2017 12:30

Защото сме гадно и злобно племе!

valseat 27-10-2017 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение464242)
Докога ще върви ъпдейта на приемниците, че имам два, хем платени, но нямам антена, за да ги пусна да се ъпнат...

Сега чета във форума на Булсат, мнение от някой "специалист" как новият спътник имал проблем и Булсат били пред закриване, едва ли не, защото трупали големи загуби:lol15:

Честно, не разбирам защо толкова хора искат нещата да не станат и когато има забавяне искрено се радват на това?! Кое им е сбъркано? Само хейтъри и ненормалници, после що това е така и онова е иначе в държавата...

Aз не мисля,че толкова много хора злорадстват. По природа българина е малко по скептичен.:) Но аз мисля,че и БСК имат малко вина. Можеха да излезнат с едно съобщение и да кажат,че ще има забавяне. Аз съм следил изказванията/на техните шефове/... сега не мога да пусна линкове,защото ще ме баннат/.... но там нямаше стиковане между различните изказвания. А толкова хора се радваха/ включително и аз/... при изстрелването на спътника. Даже тук поствах позитивни мнения на чужди граждани по повод изстрелването. Така ,че ако уважават реномето на фирмата си и потребителите би трябвало да кажат какво става.

jack82 27-10-2017 15:31

На новия спътник ако има черни екрани тогава ще ви питам какво реване ще падне


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.