Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   въпрос за 120 см парабола и наземно приемнане от тв кули (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=19710)

uscxeu 11-11-2011 16:18

въпрос за 120 см парабола и наземно приемнане от тв кули
 
преди 8 години имах първи допир със сателитна антена и приемник

но различното беше че техника който ми ги настрой направи така че да гледам програми от наземна станция на тв кула франгата град Варна

приемникът ми е аналогов в един друг мой пост ви бяй показал негови снимки

въпросът ми е по същият начин ли се приемна сигналът от наземна станция излъчвателна тв кула както от сателит в орбита или не е нужно да има пряка видимост към предавателната тв кула а просто да хване силен сигнал и антената да е насочена кум посокоа тв кулата както се настройва обикновенна ефирна телевизионна антена ?

защото от както съседа до нас си продаде лозето и новият ни съсед си построи по висока къща и сложи някакви елхи засади съвсем ми се изгуби видимоста , а преди гледах от там 8 канал а между които бяха анимал планет дисковъри , тв скат и тв скат+ , канал 8 който вече го няма .. демо тв , и тв златни пясъци или нещо такова беше рекламен канал както и други които не помня дори имаше канал по който БНТ си обменяха репортажи и други такива за регионалните тв центрове.

понеже за варна има взъмоност да се лови от слънчев бряг и джанавара знаете ли дали от тези места може да се лови по този начин канали какво друго ми е нужно пазя си още конвентора който беше към тази антена

;;601

Хоризонт 12-11-2011 00:19

взимаш една брадва и почваш първо дървесата. Само внимавай еколозите и полицията да не те забележи!

public enemy #1 12-11-2011 09:40

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение128507)
взимаш една брадва и почваш първо дървесата. Само внимавай еколозите и полицията да не те забележи!

;;602 после и околните сгради ако и те пречат...

uscxeu 12-11-2011 11:07

има ли някой който да може да отговори по нормален начин на въпросът ми без да се бъзика ?


:twisted:

Ивайло Цанков 12-11-2011 11:38

ре
 
Е ми защо питаш ?? Опитвай и виж сам, по принцип за релейки не е нужна пряка видимост.Навремето хващах тукашните релейки от Бояна и Драгалевци без да има проблеми от блокове и дървета и без никаква видимост с 60см офсетка и ноормален Ку банд конвертор.

uscxeu 12-11-2011 11:40

добре но примерно от значение ли е какъв конвентор се слага може ли нормален за от спътник или трябва да е като този който ми дадоха преработен или какъвто бе там аз си го пазя но другото което е задължително ли е да е аналогов сателитен приемник или и цифровият ще лови тези канали


както и докога ли ще ги има въпреки ефирната цифрова тв ще продължат ли да ги излъчват
и защо не е нужно пряка видимост се пак приемаме със сателитна а не с ефирна тв антена ?

:)

Ивайло Цанков 12-11-2011 11:54

ре
 
Навремето нямаше форуми и лингсат и всичко ставаше с опити, първата релейка я хванах докато се мъчех да хвана Хиспасат а и я хванах без да искам мисля, че беше една кабеларка ДЕН и така почнах да си играя с релейки имах няколко който си бяха с ноормален Ку банд конвертор твоя предполагам е бил Ц-банд.Трябва да пробваш и опитваш може и да има още някоя оцеляла.Релейките и цифровите ефирни нямат нищо общо.

uscxeu 12-11-2011 12:07

благодаря ти ти беше единственият който отговори на въпросът ми а за другите просто нямам думи

само да кажеш приемникът ми аналогов сателитен или цифров сателитен да е или няма значение
;;650

д.е.м.т 12-11-2011 12:13

Цитирай:

Първоначално написано от uscxeu (Мнение128538)
благодаря ти ти беше единственият който отговори на въпросът ми а за другите просто нямам думи

само да кажеш приемникът ми аналогов сателитен или цифров сателитен да е или няма значение
;;650

певецо чакаме ново парче.......тъп ,или само плосък;;573

ТКЗС 20-12-2018 17:10

Колеги , ще повдигна малко тази стара тема . Вече на няколко тераси в Русе виждам сателитни антени по около метър насочени към тв кулата в града . Помня , че навремето с един конвертор за с-банд обърнат към кулата тук и аналогов сат тунер се ловяха половината канали на едната кабелна в града . Бяха предимно каналите които тогава тепърва се превеждаха на български , като анимал планет със зелената емблема и слона , дискавъри , халмарк , tv 1000 , ring plus , имаше дори и канал делта музика от 6 до 00 а от 0 до 6 spice platinum . Имаше и канали които излизаха с ку-банд конвертор , сещам се за програма Север и Кис 13 , но те бяха по-слаби и за тях трябваше и антенка , докато тези на с-банд излизаха само с конвертора . От север също бях приемал канали с аналогов тунер , за първи път видях румънските PRO TV , ACASA , и ако си спомням добре и National TV именно приети по този начин . После се оказа ,че се приемат и ефирно на UHF , но оттам никога не успях да ги уловя така чисто както бях ги хванал с аналоговия тунер . Вярно , че минаха доста години но се чудя дали някъде продължава да се използва този начин на предаване и има ли шанс да се улови нещо по този начин сега , без значение с аналогов или цифров сателитен тунер


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:04.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.