Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Кодове за програмиране на дистанционни (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=18014)

dodo_pv 19-08-2011 00:41

Кодове за програмиране на дистанционни
 
2Прикачено(и)
По-долу са прикачени кодовете за програмирате на двата вида дистанционни управления за управляване на различни марки телевизори. "Сивите" се програмират с 4-цифрени кодове, а "черните"- с 3-цифрени. При сивите, след успешно програмиране, премигва бутон "ТV" два пъти. При черните загасва постоянно светещия бутон "ТV".
Процесът на програмиране започва след еднократно натискане на бутон "ТV". Следва натискане и задържане на бутона "shift" за около 3 секунди, при което дистанционното влиза в режим на програмиране. Следва въвеждането на кода. прави се с нови батерии.
Успех в начинанието :)

последен 20-09-2011 14:50

пробвах кодовете за телевизор Samsung,но не стана нито един,дали причината е,че дистанционното е от китайско дриймбоксче,не е от оригинален,някаква идея...;;601

valkosl 20-09-2011 15:25

Цитирай:

Първоначално написано от последен (Мнение120064)
пробвах кодовете за телевизор Samsung,но не стана нито един,дали причината е,че дистанционното е от китайско дриймбоксче,не е от оригинален,някаква идея...;;601

Проблема не идва от дистанционното а от самия модел на телевизора.И аз пробвах на телевизор Hisense тези два кода (0238,0728)за сиво дистанционно,но не станаха.;;601

насат 20-09-2011 17:51

И за моя samsungWZ-32Z419 не намирам код :;810 :;810 :;810

последен 20-09-2011 22:12

Проблема е в дистанционното,понеже дрийма е китайски,имам 8000 оригинален и със него всичко си е наред,без проблеми си управлява въпросния телевизор,затова питам дали има някаква алтернатива китайското дистанционно да управлява така,както оригиналното.Като се махне капачето за батериите,се виждат 3 двойки крачета,дали може оттам с помощта на джъмпер да се промени нещо?

valkosl 21-09-2011 16:07

Цитирай:

Първоначално написано от последен (Мнение120171)
Проблема е в дистанционното,понеже дрийма е китайски,имам 8000 оригинален и със него всичко си е наред,без проблеми си управлява въпросния телевизор,затова питам дали има някаква алтернатива китайското дистанционно да управлява така,както оригиналното.Като се махне капачето за батериите,се виждат 3 двойки крачета,дали може оттам с помощта на джъмпер да се промени нещо?

Колега с дистанционно на китайски приемник си работи на Panasonic Viera без проблем.Проблема е в модела на ТВ-то.;)

Чък Норис 21-09-2011 17:16

Цитирай:

Първоначално написано от последен (Мнение120171)
Проблема е в дистанционното,понеже дрийма е китайски,имам 8000 оригинален и със него всичко си е наред,без проблеми си управлява въпросния телевизор,затова питам дали има някаква алтернатива китайското дистанционно да управлява така,както оригиналното.Като се махне капачето за батериите,се виждат 3 двойки крачета,дали може оттам с помощта на джъмпер да се промени нещо?

Китайското дистанционно да не ти е от черните?
Черните дистанционни са с други кодове.

uscxeu 21-09-2011 19:49

донесоха ми едно универсално дистанцинно което сигурно и капака на тоалетна ще видга и псука ако разбера как да го активирам и настроя

в момента не ми е на лесно да ви кажа какво има по него и марката

защото не ми донесаха книжката донесаха ми го от Гърция и тя останала там в бързината...

но бихте ли ми казали как да го настроя при условие че при бутоните с цифрите няма 0 ?

производителя има странно чуство за хумор ....

:;810

последен 22-09-2011 00:15

Цитирай:

Първоначално написано от valkosl (Мнение120319)
Колега с дистанционно на китайски приемник си работи на Panasonic Viera без проблем.Проблема е в модела на ТВ-то.;)

ами тогава с оригиналното от ДМ 8000,защо си го командва?Ако е от телевизора,логично е и оригиналното да не го управлява.....или....?

последен 22-09-2011 00:16

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение120336)
Китайското дистанционно да не ти е от черните?
Черните дистанционни са с други кодове.

не,от сивите е


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.