Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Силиконови маншончета за F конектори при конвертора (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=39271)

moreg 21-01-2016 18:20

Силиконови маншончета за F конектори при конвертора
 
Дайте ми съвет от къде мога да си намеря две такива нови силиконови маншончета, че тия оригиналните от Инвакома са от някаква твърда гума, която се напуква и разлага с времето и влиза влага при F конекторите при самия конвертор и картината пикселизира на някой канали и даже има и много лек спад на сигнала. Като отида и подсуша F конектора и нещата се оправят.
Може и да не са силиконови но поне да са от някаква качествена гума.
Не ми се увива отпред с бишоп или нещо от тоя сорт и затова мисля, че с такива маншончета, ще е най-добре.

themaster301 21-01-2016 19:01

Достатъчен е завиващ се F конектор с гумен уплътнител , против влага и дъжд.

вассил46 21-01-2016 19:20

Аз ползвам едни Fчета препоръчани и доставени от сат. монтажник от сайта.

moreg 21-01-2016 19:26

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение400345)
Достатъчен е завиващ се F конектор с гумен уплътнител , против влага и дъжд.

Това да но в случая не върши реално работа, защото снега навява и влагата влиза през резбата надолу и окислява върха на жилото на кабела и затова ми се иска да е нещо, което да обгърне целия F конектор плътно..... особенно сега като навява сняг, тези които са имали подобен проблем знаят какво се получава. Глупавото е че инвакома струваше навремето 120 лв двойния и с него в комплекта дават нови маншончета, но от много калпава гума, която буквално се разпада;;509
Никъде не виждам обаче да продават такива дреболии по магазините за сателитни компоненти.
За пример мога да дам на Strong H-H мотора силиконовите маншончета, които са супер качествени и предпазват връзките с F конекторите идеално.

bartek 21-01-2016 20:07

маншони
 
Допреди няколко години тези маншочета(доста качествени..още ги ползвам) ги даваше местния сателитаджия(в Асеновград) заедно с конвертори botech и nextstar..в комплект.

themaster301 21-01-2016 20:07

Моя конвертор е Инваком с маншона под капачката. Под маншона има 2-3 обиколки изолирбанд tesa. Dо сега , промяна в силата на сигнала от дълги години не съм наблюдавал.
Обвий и маншона с няколко обиколки изолирбанд tesa.

Васил 21-01-2016 20:13

Бишоп!После ако се наложи режеш и нов конектор.

moreg 21-01-2016 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение400362)
Моя конвертор е Инваком с маншона под капачката. Под маншона има 2-3 обиколки изолирбанд tesa. Dо сега , промяна в силата на сигнала от дълги години не съм наблюдавал.
Обвий и маншона с няколко обиколки изолирбанд tesa.

Да това не е лоша идея и натам отиват нещата, ако не успея да намеря нови силиконови маншончета, ще увия инвакомските с бишоп и се надявам да се оправи работата.

дрим 21-01-2016 22:40

Ползвай компенсаторни конектори, доста са стабилни.
Аз понеже ползвам кабел с ПВЦ изолация и на него компенсаторен конектор не става, та затова съм сложил от обикновенните с гумено уплътнение и отгоре термосвиваем шлаух до подвижната част.
Така, че да може спокойно да се отвива и навива конектора.

moreg 22-01-2016 00:09

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение400389)
Ползвай компенсаторни конектори, доста са стабилни.
Аз понеже ползвам кабел с ПВЦ изолация и на него компенсаторен конектор не става, та затова съм сложил от обикновенните с гумено уплътнение и отгоре термосвиваем шлаух до подвижната част.
Така, че да може спокойно да се отвива и навива конектора.

Мерси за съвета дрим, но за тия компресаторните конектори първо нямам клещи, с които да ги стисна второ много не съм им фен и си уважавам тия с резбата. Ще потърся по сат. магазините да видя дали ще ми продаде някой търговец нови маншончета, като тия от инвакома, които не са никак лоши и са добре замислени, но за съжаление са направени от доста неподходящ за целта материал.... нещо което за конвертор от такъв клас е недопустимо но явно производителя не е обръща внимание на тази дреболия.
Добре, че поне самия конвертор държи и не се разпада и той, че тогава вече щеше наистина де е притеснително:)
За термошлауха в случая няма да има ефект защото той ако стегне няма да може после да се отвива врътката на конектора, пък ако се сложи само до самата врътка то тогава от него няма никаква полза.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:10.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.