Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   Мтел домашен интернет- за бога,помислете си добре.. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37919)

controller 22-08-2015 14:51

Мтел домашен интернет- за бога,помислете си добре..
 
Рядко пиша и си позволявам квалификации,но това няма как да им го спестя.
От малките часове на 21.08 нямам интернет.Разбира се,че се обадих на поддъжката.Даже два пъти.И във форума писах...
Познайте кога ще пратят екип да види какъв е проблема- след четири дни!!!
Става въпрос за София,ж.к.Изток,2015 година.
Проклет да съм,че им се вързах на промоцията! И сега две години сигурно това ме чака,както е написано в рекламата на интернета на сайта им-поддръжка 24/7...ама само дръжка!
Та така,ако някой мисли да си пуска техен нет,да има едно на ум.
Нещо ,което е коментирано и повечето хора си го знаем: за два лева свирка-свири,като за два лева...
Иначе съм им абонат от над десет години на мобилните услуги,но тази гавра ме замисли сериозно.

Пакостник 22-08-2015 15:12

И колко често се случва да нямаш интернет на Мтел (Мегалан)?
Защото на мен от 4+г. само веждъж ми се е случило да спре интернета за по-дълго. Не знам, може да съм късметлия :)

Радо1948 22-08-2015 15:22

Аз също не мога да се оплача от нета на Мтел(Мегалан) От години съм им клиент и винаги всичко е било на ниво.

Цец0 22-08-2015 15:37

Цитирай:

Първоначално написано от controller (Мнение384241)
.....

Човече, като бивш служител на Мтел мога да ти кажа, че съм пуснал фиксиран интернет на страшно много хора. Приятели, познати, клиенти... За толкова време и за толкова хора как така никой, ама абсолютно никой не ми се оплака от услугата. В интерес на истината със старите дървени ZTE-та имах доста нерви при IP телевизията, но за чистия нет никога. Очевидно доста къса клечка си изтеглил. 4 дни е безумие. Директно пускай жалба в някой магазин и си искай да бъдеш компенсиран. Поне от тази гледна точка Отдел Жалби в Мтел работи на светлинни години пред тези на другите 2 оператора. Повярвай ми.

Златанов 22-08-2015 15:39

Зависи на коя мрежа е - оптика или LAN. Ако е на втората, проблемите са му нормални, според мен. Ама това след 4 дни... Я им се обади пак и ги питай дали са наред и им прочети общите условия - до колко време трябва да отстранят аварията. Ако е до 24ч. - чудесен повод да си прекратиш договора с тези 4 дни.

om63 22-08-2015 15:41

Аз също съм отскоро промоционален клиент на 50 мбпс :) Прекъсвания нямам. Понеже запазих и стария си доставчик 10 мбпс АДСЛ на Виваком имам преки сравнения и не са в полза на Вива. Около 3 пъти по-висок лаг.
Мтела обаче се дънят по други теми :) Оня ден ми спряха нета, щото не е платен :) А как да го платя когато не знам кога ми е начислено плащането :) И оттогава до сега безуспешно се пробвам да си напъхам фактурата за интернет в профила за телефония и не може. Мтел твърдят че понеже телефоните са на юридическо лице а нета на частно там е проблема :) Обаче какво да направя когато аз съм представителят на ЮЛ и съвпадам с ФЛ :) Не виждам пречка да се интегрира всичко ама не.. още повече, че с правата на акаунта ми ( с който следя ф-рите на ЮЛ ) мога да си администрирам устройството в мегалан :) А де .. портове да пренасочвам мога... фактура да видя не :) Такива бозички.. но нета е добре


Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение384249)
Зависи на коя мрежа е - оптика или LAN. Ако е на втората, проблемите са му нормални, според мен. Ама това след 4 дни... Я им се обади пак и ги питай дали са наред и им прочети общите условия - до колко време трябва да отстранят аварията. Ако е до 24ч. - чудесен повод да си прекратиш договора с тези 4 дни.

Той казва, че е "жертва" на промоцията - значи е GPON.
A относно сроковете... В най-кратки срокове пише в ОУ за доставка на фиксиран интернет от МТЕЛ. И това КРС го е утвърдило :)

Златанов 22-08-2015 16:36

Той да си каже на каква услуга е. В София на много места няма оптика и пердашат LAN. И реално освен SFP/ONT какво друго да се развали на GPON, че да няма нет. Няма логика. Още повече 4 дни... Тея са пили газ. Чак не ми се вярва. И аз не знам човек, който е на оптика на MTEL да има проблеми. Наблюденията ми са за Пловдив, а тук е и нова мрежата де. Но реално на GPON няма какво толкова да му се случи. Едно влакно, минаващо през няколко муфи от централата до клиента.

controller 22-08-2015 16:40

От април съм клиент,до сега не съм имал проблеми,но това с тези 4 дни ме разби.В апартамента влиза лан.На същата промоция ,като Ом63 съм предполагам-10лв на месец.И ми писа съпорта,че ще ме компенсират за дните без нет-сиреч ще ми приспаднат 1лв.
Не искам да споря с никого,радвам се,че нямате проблеми и аз на това се надявам,но 4 дни са страшно много време.Благодаря за мненията.

om63 22-08-2015 17:17

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение384260)
Той да си каже на каква услуга е. В София на много места няма оптика и пердашат LAN. И реално освен SFP/ONT какво друго да се развали на GPON, че да няма нет. Няма логика. Още повече 4 дни... Тея са пили газ. Чак не ми се вярва. И аз не знам човек, който е на оптика на MTEL да има проблеми. Наблюденията ми са за Пловдив, а тук е и нова мрежата де. Но реално на GPON няма какво толкова да му се случи. Едно влакно, минаващо през няколко муфи от централата до клиента.

Мдаааа явно измекярщина :) Но пък е очевидна лъжа
на сайта промоцията е обявена като оптика.
"С домашния интернет от Мтел получаваш:
Високоскоростен и висококачествен интернет през оптична свързаност;
...бла .. бла
24/7 техническа поддръжка."


Цитирай:

Първоначално написано от controller (Мнение384261)
От април съм клиент,до сега не съм имал проблеми,но това с тези 4 дни ме разби.В апартамента влиза лан.На същата промоция ,като Ом63 съм предполагам-10лв на месец.И ми писа съпорта,че ще ме компенсират за дните без нет-сиреч ще ми приспаднат 1лв.
Не искам да споря с никого,радвам се,че нямате проблеми и аз на това се надявам,но 4 дни са страшно много време.Благодаря за мненията.

Не .. не става дума за спор.. пък относно времената... според дефиницията им за реакция в ОУ чл. 72 - Повредите се отстраняват в най-краткия възможен срок... Аз заради това си запазих АДСЛ..за бекъп :)

аас 22-08-2015 17:24

Аз също съм на мтел 30 мбт и никакви проблеми. Супер са.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.