Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Vivacom минава на планове с изцяло безплатни минути, SMS-и и мегабайти (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47814)

Гадьо 13-09-2022 19:11

Vivacom минава на планове с изцяло безплатни минути, SMS-и и мегабайти
 
Цитирай:

Новите планове за мобилни услуги, които операторът Vivacoм ще предлага на клиентите си, вече ще са изцяло с безплатни минути, SMS-и и мегабайти.
Това съобщи главният изпълнителен директор на компанията Николай Андреев на събитие в София, където бяха представени новите Unlimited планове.
Новата посока, която операторът поема в предлаганите тарифи, идва след проучване на исканията на клиентите на мобилни услуги у нас. Един от най-масовите отговори е бил желанието за неограничени мегабайти, а не обичайното ползване на определен пакет на висока скорост, след изразходване на които тя пада.
...
Разликата между плановете е в скоростта на интернет връзката, която ползвателят на даден план ще има. Идеята е всеки план да е съобразен с това за какво основно потребителят ползва интернет.
С най-ниска скорост е Unlimited 2, чийто 2Mbsp са подходящи основно за чат приложения. Unlimited 10 е насочен към онези, които браузват из интернет и ползват повече социални мрежи. Unlimited 100, който е със скорост 100Mbps, е подходящ за стрийминг на HD видео съдържание, било то в услуги като HBO Max и Netflix или в YouTube.
Unlimited 300 е ориентирана към тези, които търсят професионално ниво за игри и/или работа, а Unlimited МAX - най-скъпият пакет - позволява използване на "пълния потенциал на мрежата", включително за 4К видео съдържание и гейминг с най-високо качество на графиката.

Източник: https://webcafe.bg/business/vivacom-...megabayti.html


Плановете: https://www.vivacom.bg/online/bg/sho...08102851042693

Хоризонт 14-09-2022 01:23

:):vtv:)

Безплатен обяд няма, клиентите са гладни и искат и щом си плащат за нови договори ще има интернет всякакъв .
:snow:vtv;;;653

Българин 14-09-2022 01:28

Поредните лапни шаран планове :)

Веско 14-09-2022 06:58

Важното е пари да вземат, като знам ние Българите как си плащаме за всичко, планояете ще просъществуват. Четох че и в други страни тамошните оперстори са пробвали тези варианти, но нещо не са сработили.

дрим 14-09-2022 08:48

Според мен пък плановете са супер и дано алчовците от А1 прихванат малко, че ми писна да ме доят като дойна крава, а като дойде време за преподписване на договорите да ми казват, че преференциалната оферта ми е заредена в профила и не може друго. В същото време идва съседа и ми се хвали какъв план са му предложили за една мижава карта, докато аз плащам за две домакинства ебаси дебелича...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

spgi 14-09-2022 09:16

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение578371)
и дано алчовците от А1 прихванат малко, че ми писна да ме доят като дойна крава, а като дойде време за преподписване на договорите да ми казват, че преференциалната оферта ми е заредена в профила и не може друго. В същото време идва съседа и ми се хвали какъв план са му предложили за една мижава карта, докато аз плащам за две домакинства ебаси дебелича...

Ти пък, не си чувал за картел. Те служителите по магазините много добре знаят тарифите на конкуренцията. Само трябва да ги наблюдаваш, минават през обучение как да те манипулират.

timothy 14-09-2022 09:36

Добри са плановете, сигурно и А1 ще излязат с нещо подобно..
Просто трябва да се следят промоциите - аз съм на неограничения план на А1 от Април 2021 за 34 лв, преди 2 месеца го поднових онлайн като поръчах едни слушалки.

ники_потребител 14-09-2022 10:50

При Unlimited 10 дали ще има пролеми с клипчетата, които се пускат при обикновено сърфиране из нета и социалните мрежи?

Гадьо 14-09-2022 14:18

Цитирай:

Първоначално написано от ники_потребител (Мнение578376)
При Unlimited 10 дали ще има пролеми с клипчетата, които се пускат при обикновено сърфиране из нета и социалните мрежи?


Би трябвало да няма проблем.

10MBit = 1,25 МВ/s или около 4,5 GB на час.
Пък и на такива сайтове битрейта на клипчетата се променя спрямо скоростта на връзката, най-много да ги гледаш с малко по-ниско качество.

Хоризонт 14-09-2022 21:49

Цитирай:

Първоначално написано от timothy (Мнение578373)
Добри са плановете, сигурно и А1 ще излязат с нещо подобно..
Просто трябва да се следят промоциите - аз съм на неограничения план на А1 от Април 2021 за 34 лв, преди 2 месеца го поднових онлайн като поръчах едни слушалки.

:worry: И колко изразходваш на месец? :worry:
За половината на тези пари на предплатена го имаш пак същото на същия оператор с тази разлика че не ти дават 5Ж .

taewu 14-09-2022 22:59

Не отговаряте на условията за избор на тази оферта. Моля, премахнете офертата от кошницата и я заменете с оферта, подходяща за клиенти без Vivacom фиксирани услуги.


не става за какво са ми фиксирани услуги?

Veskop 15-09-2022 06:40

ами, просто е!искат да те цакат с две топли бири, не само с една....

Valkov 15-09-2022 08:20

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение578383)
:worry: И колко изразходваш на месец? :worry:


Зависи си от човека и обстоятелствата. Аз например досега имам 70 GB а отчетния период още не е приключил. В хотела в Несебър WIFI мрежата беше скапана та се наложи да поддържам интернет достъпа на още 3 телефона, 2 таблета и един ТВ бокс. Иначе харча около 30 - 35 GB на месец когато съм на работа. Там пък имам зъл сисадмин който слага безумни ограничения на фирмената мрежа.

111111 15-09-2022 12:33

Цитирай:

Първоначално написано от Valkov (Мнение578389)
Зависи си от човека и обстоятелствата. Аз например досега имам 70 GB а отчетния период още не е приключил. В хотела в Несебър WIFI мрежата беше скапана та се наложи да поддържам интернет достъпа на още 3 телефона, 2 таблета и един ТВ бокс. Иначе харча около 30 - 35 GB на месец когато съм на работа. Там пък имам зъл сисадмин който слага безумни ограничения на фирмената мрежа.

Ти за какво си ходил на море след като си си кибичил в стаята?
;;573

ogibo 15-09-2022 13:06

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение578385)
Не отговаряте на условията за избор на тази оферта. Моля, премахнете офертата от кошницата и я заменете с оферта, подходяща за клиенти без Vivacom фиксирани услуги.


не става за какво са ми фиксирани услуги?

Аз съм без фиксирана услуга и нямаше проблем при преподписването.

Valkov 15-09-2022 16:36

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение578392)
Ти за какво си ходил на море след като си си кибичил в стаята?
;;573

Ами не съм кибичил :). Това беше удобен повод да хвърля телефона. Всичко това се натрупа от гледане на сапунки и риалитита от жената и щерката. Иначе ние двамата с внука си я карахме по мъжки ;;650 , е, за него без бира де:;801. Дай на женките сапунките да ти е мирна главата.....

111111 16-09-2022 08:52

Цитирай:

Първоначално написано от Valkov (Мнение578401)
Ами не съм кибичил :). Това беше удобен повод да хвърля телефона. Всичко това се натрупа от гледане на сапунки и риалитита от жената и щерката. Иначе ние двамата с внука си я карахме по мъжки ;;650 , е, за него без бира де:;801. Дай на женките сапунките да ти е мирна главата.....

И то пак същия въпрос.
хората ходят да се пекат и ходя вечер на ресторантче ;;650
(някои зависими и на друго)
да се наспят и така да си починат от ежедневието.
Ти като си си пренесъл ежедневието за какво си тръгнал на почивка.
;;573

Работилница 16-09-2022 19:39

Уууу, муцкаа, за 19 кинта неограничени минутки. Дано да важат при прехвърляне на номера от друг оператор.

компира 17-09-2022 21:44

Реакция от A1: За 21 лева на месец Unlimited Special план, включващ неограничени минути, неограничени мегабайти, през първата година от договорът неограничена скорост, а през втората е ограничена до 20Mbps.
https://www.a1.bg/a1-one-unlimited

турбо 17-09-2022 22:01

В момента правя експеримент с техния Unlimited Traffic 100 като го използвам за домашен достъп до интернет.
Имам 4g рутер който поддръжа 150Mbits DL / 50Mbits UL . Като цяло става iptv върви и всичко друго което ми трябва. Минусите са скоростта е непостоянна във времето, стигна до 50Mbits DL и много често се сменят IP адресите.
Това е скоростта в момента:

Ping: 18 ms.
Jitter: 6 ms.
Determine line type (2) .......................
Buffering-lover line type detected: profile selected narrowband

Testing download speed (2) ................
Download: 20.67 Mbit/s
Testing upload speed (2) ...................
Upload: 23.15 Mbit/s

Предполагам че ако имах 5g рутер щеше да е различно, но за момента са много скъпи и не си заслужава.

турбо 17-09-2022 23:14

Сега час след като писах, явно мрежата се разтовари и скоростта е друга
Ping: 18 ms.
Jitter: 6 ms.
Determine line type (2) ........................
Broadband line type detected: profile selected broadband

Testing download speed (32) .............................................................................................
Download: 50.90 Mbit/s
Testing upload speed (8) ..............................
Upload: 15.30 Mbit/s

Но нека споделя и позитивно нещо. Аз живея в гъстонаселен район, днес е почивен ден пък и е лошо време, така че повечето хора са вкъщи и вероятно на телефоните.
През седмицата сигурно връзката ще е по-добра. Ако това е най-лошото от към представяне пак става. Естествено ми се искаше да получавам скоростта която рекламират, но те са се застраховали с знака за 5G, реално 100Mbits само там :)

Незнам как го отчитат този трафик но излиза че за 5 часа съм изхарчил 10 GB а нищо не съм теглил

Duration Downloaded Uploaded Total Used Data
Current Connection 05:17:37 5.41GB 5.41GB 10.82GB

драго1 17-09-2022 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от компира (Мнение578483)
Реакция от A1: За 21 лева на месец Unlimited Special план, включващ неограничени минути, неограничени мегабайти, през първата година от договорът неограничена скорост, а през втората е ограничена до 20Mbps.
https://www.a1.bg/a1-one-unlimited


Добра оферта, но пък колко да са неограничени мегабайтите...до 100 GB дневно.
Не че са малко, но все пак неограничените мегабайти се оказват ограничени, каква изненада.

драго1 17-09-2022 23:22

Цитирай:

Първоначално написано от турбо (Мнение578488)
В момента правя експеримент с техния Unlimited Traffic...


А това възможно ли е при Vivacom? Тоест, да се използва като домашен интернет, или по някое време влиза в сила политиката за честно използване?

турбо 17-09-2022 23:29

В договора не пише за ограничения. Но едно уточнение от моя страна аз съм с data карта - нямам разговори към нея.
Иначе те самите предлагат рутери със същия план като моя. Така че е предвидено за домашен интернет.
https://www.vivacom.bg/online/bg/sho...08175044455839

Атлантис 18-09-2022 08:34

А дали ограничението от 100 ГБ дневно остава за планове Unlimited 50 и 150 или също за тях важи новото ограничение от 10 ГБ дневно? Благодаря !

драго1 18-09-2022 08:45

Цитирай:

Първоначално написано от турбо (Мнение578493)
В договора не пише за ограничения. Но едно уточнение от моя страна аз съм с data карта - нямам разговори към нея.
Иначе те самите предлагат рутери със същия план като моя. Така че е предвидено за домашен интернет.
https://www.vivacom.bg/online/bg/sho...08175044455839

За Vivacom наистина не намерих подобно нещо, но при А1 го пише в общите условия с много ситен текст. Вярно, че не го пише за дата карта, а за мобилните им планове, но предполагам, че и при Vivacom е същото. Иначе, ако го няма това ограничение, офертата е много повече от добра.

Работилница 18-09-2022 09:02

Цитирай:

Първоначално написано от компира (Мнение578483)
Реакция от A1: За 21 лева на месец Unlimited Special план, включващ неограничени минути, неограничени мегабайти, през първата година от договорът неограничена скорост, а през втората е ограничена до 20Mbps.
https://www.a1.bg/a1-one-unlimited


А1 отдавна предлага неограничени за 21 кинта. Време е за нови уйбки:)

турбо 18-09-2022 10:22

Цитирай:

Първоначално написано от драго1 (Мнение578495)
За Vivacom наистина не намерих подобно нещо, но при А1 го пише в общите условия с много ситен текст. Вярно, че не го пише за дата карта, а за мобилните им планове, но предполагам, че и при Vivacom е същото. Иначе, ако го няма това ограничение, офертата е много повече от добра.

Да ако човек е в движение става. Иначе тази непостоянна скорост е нещото което може да е проблем ако интернета се използва за работа. Все пак си е близо 30лв на месец, но аз съм го писал отдавна целта на мобилните оператори е вземат нишата и на фиксираните услуги. Когато внедрят 6G закъсненията ще бъдат същите като с кабел. Дори колега беше писал че се планира да има mesh мрежа между устройствата и така ще си спестят пари от клетки.
Според мен нямат избор starnet все някога ще стане по-достъпен от тях.

Иначе пуснах тест сега и започват да доближават 100Mbits

Ping: 18 ms.
Jitter: 3 ms.
Determine line type (2) ........................
Broadband line type detected: profile selected broadband

Testing download speed (32) ......................................................................................................
Download: 68.01 Mbit/s
Testing upload speed (8) .........................................................
Upload: 37.17 Mbit/s

Гадьо 18-09-2022 11:14

Цитирай:

Първоначално написано от драго1 (Мнение578490)
Добра оферта, но пък колко да са неограничени мегабайтите...до 100 GB дневно.
Не че са малко, но все пак неограничените мегабайти се оказват ограничени, каква изненада.

Даже могат да ти спрат и достъпа ако решат!

Цитирай:

Плановете включват неограничен мобилен интернет (МВ) в България, като при установен риск от злоупотреба,
нетипичен трафик и/или неправомерно ползване на услугите, А1 България може да ограничи скоростта до 64 Кbps на
дневна база, както и да спре достъпа до мрежата. Операторът ще извършва преценка за наличие на риск при
реализирано потребление над 100 GB в рамките на едно денонощие.

драго1 18-09-2022 11:20

Ами...ако ще не 5G, aми 15G да е, цакането си е отвсякъде...Айде нема нужда.
Според мен, това си е подвеждаща реклама отвсякъде.
Unlimited, но все пак си има граници, нали...

Гадьо 18-09-2022 12:28

При 20 МБит/с скорост, 100 ГБ ще ги изтеглиш за 11 часа и 20 минути, ако през цялото време скоростта е на макс! На мен ми се струва малко вероятно да го направя, така че офертата си е ок.


Между другото същото условие го има и за разговорите, само че там е още по-разтегливо написано.

драго1 18-09-2022 13:30

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение578503)
При 20 МБит/с скорост, 100 ГБ ще ги изтеглиш за 11 часа и 20 минути, ако през цялото време скоростта е на макс! На мен ми се струва малко вероятно да го направя, така че офертата си е ок.


Между другото същото условие го има и за разговорите, само че там е още по-разтегливо написано.


4к тв канали плюс торенти, например и си ги направил като нищо.
Но не е там въпроса. Дали ще ги изтеглиш, или не, няма значение.
Въпросът е, че както всичко в България, с големи букви пише UNLIMITED, но със ситни буквички, някъде на майната си, пише истинските условия.
Като пише неограничено, ами направи то неограничено.
Ако не, напиши си със същите големи букви истинските условия.
Другото е шмекеруване.

дрим 18-09-2022 15:09

Аз пък съм доволен от раздвижването на пазара.
От А1 отговориха също с unlimited за 20.99 без 5г, което лично мен идеално ме устройва.
Дет се вика, за работа и 5Mbit ми стигат, да не кажа 2, по-важно ми е латенцията на мрежата, а при мибилките е ок.
Също така напълно съм съгласен с условията, при злоупотреба, оператора да ограничава услугата. Няма как някои потребители да искат да таковат дявола във въздуха и за 20лв да се мръщат на 100Gb дневно. Пуснете си мобилен от 50лв и си свиркайте или за 20лв оптика фикс до дома :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

турбо 18-09-2022 16:50

Цитирай:

Първоначално написано от драго1 (Мнение578491)
А това възможно ли е при Vivacom? Тоест, да се използва като домашен интернет, или по някое време влиза в сила политиката за честно използване?

Имат ограничение на "неограничения интернет" Пълен ташак както и очаквах, ще видим дали ще ударя тавана с използване на виртуална машина с RDP и телевизия IPTV.

Цитирай:

Мобилният интернет в мрежата на Vivacom е неограничен. С цел предотвратяване на нетипичен трафик и/или недобросъвестно ползване при достигане на дневно потребление 10 GB скоростта се ограничава до 64 Kbps. Максималната скорост се възобновява чрез изпращане на безплатен SMS на номер 1237 или автоматично между 00:00 и 00:59 часа на следващия ден.
Има и друго всички потребители които не са преподписали на нова избрана от тях тарифа го духат.
Вкарали са приоритети спрямо плана на който си
Цитирай:

Приоритет

Приложими тарифни планове

Коефициент

Висок

Unlimited 100, 300, Max и Unlimited Traffic 100

10

Стандартен

Всички останали стандартни мобилни тарифни планове

5

Пример 2: Базовата станция има максимален ресурс до 150 Mbps и има 2 ползвателя, като потребител 1 е с висок приоритет (коефициент 10), a потребител 2 е със стандартен приоритет (коефициент 5):


Максимална скорост
на базова станция – до 150 Mbps

Потребител 1 – до 100 Mbps

Потребител 2 – до 50 Mbps

драго1 18-09-2022 17:56

Е, значи, А1 предлагат несравнимо по- добра оферта. При тях е 100 GB.
Пълен ташак, както винаги. Рибари.

Valkov 18-09-2022 18:06

Цитирай:

Първоначално написано от драго1 (Мнение578495)
За Vivacom наистина не намерих подобно нещо, но при А1 го пише в общите условия с много ситен текст. Вярно, че не го пише за дата карта, а за мобилните им планове, но предполагам, че и при Vivacom е същото. Иначе, ако го няма това ограничение, офертата е много повече от добра.


И при Виваком е същото - 100GB на ден и после си запазват правото да резнат канала, но е много надълбоко зарито в общите условия та е трудно за откриване. Ако не теглите торенти обаче няма начин как да се достигне лимита. Както писах по горе в темата за 8 дни на морето жената и дъщерята ускяха да изхарчат около 60GB. Останалите до 70 са мои и на внука. Все пак за домашна мрежа мобилния интернет не е за препоръчване. Пинг и житер не са постоянни, а и скоростта също. Засега 5G мрежата на Виваком май не е натоварена та в нея връзката е на порядък по добра от 4G-то , но със закупуването на нови устройства от хората предполагам че и тя ще почне да се сгъва от натоварването.

турбо 18-09-2022 18:44

Пишеш на изуст! В предишния ми пост съм цитирал точно условията им от сайта
В раздела "Правила и условия" https://www.vivacom.bg/online/bg/sho...2817581&open=3
Тъкмо предималко ми приключи теста. Резнаха ме точно на 10 GB За какво стига: детето гледа телевизия не беше HD канал. Аз използвах RDP и съм пускал само няколко speedtest което може да се сметне за сваляне. (общо време около 4 часа)
Така че неограничения мобилен отива където му е мястото за резерва ако спре другия. Е хванаха поредния шаран 2 год ще им плащам по 30лв на месец. В офиса ми казаха друго преди преподписване че ограничение няма никакво. Лъжци

Valkov 18-09-2022 20:58

Явно съм пропуснал. Аз съм на Unlimited 50 която вече не съществува. Там в правилата беше записано 100 GB на ден след което връзката се прекъсва до изтичане на денонощието. После се подновява автоматично. Сега явно са се заиграли сериозно с ограниченията така че настоящите планове изобщо не можем да ги броим за безлимитни!


Ето условията на които подписах:
https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...8F-358005.html

турбо 18-09-2022 22:47

Преди малко получих sms че съм превишил 10 GB и ако искам още 10 да пратя смс на еди какъв си номер. Това 5 часа след като са ме ограничили. Тези вярно са малоумници.

ceco2000 18-09-2022 22:55

Не са бре /ако нямаш алтернатива в момента и клъвнеш/. Окачи се на предложението и няма отърване докато не го отмениш /в повечето случаи се отнасяш и си оставаш с допълнението/. Те и А1/М телите/ бяха същите че и сега сигурно продължават. Свежи парички.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.