Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Тунер на TV от UK (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45676)

erixx 07-02-2020 10:34

Тунер на TV от UK
 
1Прикачено(и)
Имам един TV от UK - Panasonic TX-55EZ952B.

На телевизия от НЕТ 1 съм. Проблемът е, че не намира никакви цифрови канали (само аналогови). Имам опции за смяна на държавата само UK и Ireland и се води с Freeway tuner. Очеведно има разлика в тунерите с европейста версия. :hammer:

Отзад има два входа с резба за сателит и един за стандартна коакциална букса.

Въпросът е нещо може ли да се направи със смяна на firmware или си е хардуерно и няма опции?

P.S. в момента му вързах приемник на blizoo, но ме дразни.

Джапи 07-02-2020 10:57

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523527)
Имам един TV от UK - Panasonic TX-55EZ952B.

На телевизия от НЕТ 1 съм. Проблемът е, че не намира никакви цифрови канали (само аналогови). Имам опции за смяна на държавата само UK и Ireland и се води с Freeway tuner. Очеведно има разлика в тунерите с европейста версия. :hammer:

Отзад има два входа с резба за сателит и един за стандартна коакциална букса.

Въпросът е нещо може ли да се направи със смяна на firmware или си е хардуерно и няма опции?

P.S. в момента му вързах приемник на blizoo, но ме дразни.


Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-S2

За Нет1 ти трябва DVB-C

erixx 07-02-2020 11:30

Да, това го видях. Тоест няма начин, въпрос на хардуер е.

Музикантът 07-02-2020 12:28

DVB-C означава тунер за кабелна телевизия.
Няма как да подкараш цифрова кабелна без такъв тунер.

erixx 07-02-2020 15:34

Ясно, благодаря. Ще трявба да проуча за по-приятен приемник от този на Близу или да си сменя телевизията с интерактвна :)))

milenjs 08-02-2020 08:58

Потърси как се влиза в сервизиен режим. Там може и да има опция за DVB-C която не е включена. Едно време ТВ-та от УК имаха само дециметров тунер, сега не вярвам да е така. Пък каква е разликата между T и С, вероятно софтуерна само.

111111 08-02-2020 12:04

Цитирай:

Първоначално написано от milenjs (Мнение523568)
Пък каква е разликата между T и С, вероятно софтуерна само.

Почти никаква само волтажа е различен :lol15:

ТКЗС 08-02-2020 13:17

Цитирай:

Първоначално написано от milenjs (Мнение523568)
... Пък каква е разликата между T и С, вероятно софтуерна само.

Пробвай със dvb-t стик да подкараш dvb-c на комп. За там поне, софтуер да искаш .

CITRON 08-02-2020 17:53

вв
Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523527)
Имам един TV от UK - Panasonic TX-55EZ952B.

На телевизия от НЕТ 1 съм. Проблемът е, че не намира никакви цифрови канали (само аналогови). Имам опции за смяна на държавата само UK и Ireland и се води с Freeway tuner. Очеведно има разлика в тунерите с европейста версия. :hammer:

Отзад има два входа с резба за сателит и един за стандартна коакциална букса.

Въпросът е нещо може ли да се направи със смяна на firmware или си е хардуерно и няма опции?

P.S. в момента му вързах приемник на blizoo, но ме дразни.

Задайте тунер dvb-t, доставчик cable

erixx 08-02-2020 23:28

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение523592)
вв

Задайте тунер dvb-t, доставчик cable

Не виждам откъде мога да направя тази настройка в менюто.

@milenjs търсих из нета как се достъпва сервизното меню на този модел, но не открих инфо, пробвах различни варианти за други модели от марката, но не се получи.

CITRON 09-02-2020 08:03

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523609)
Не виждам откъде мога да направя тази настройка в менюто.

@milenjs търсих из нета как се достъпва сервизното меню на този модел, но не открих инфо, пробвах различни варианти за други модели от марката, но не се получи.

Сервизното не ти трябва а това е смарт и сигурно е лодер. Виж от 38 до 40 страници от ръководство на потребителя там е описано. Но има едно наум, че автоматичното търсене е с честоти за Англия и има вариант да ги въвеждаш от дистанционното.

Златанов 09-02-2020 10:14

Аха, нека въведе на ръка - ако стане!

111111 09-02-2020 16:30

Накрая от кабела на кабелната и ефирния тунер ще изгори по слабото място.

erixx 09-02-2020 20:38

2Прикачено(и)
Благодаря за насоките!

Предполагам, че това имахте предвид, но не намира нищо. Силата на сигнала мига от 0 на 100 и канали не открива.

CITRON 10-02-2020 10:58

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523646)
Благодаря за насоките!

Предполагам, че това имахте предвид, но не намира нищо. Силата на сигнала мига от 0 на 100 и канали не открива.

https://cdn.cnetcontent.com/6a/68/6a...ba575fa2d7.pdf

Да тук си ,но настрой мод, виж дали има други освен UK and ireland Гледай 40стр. Настройките са от 114 стр. до 128...

milenjs 11-02-2020 23:04

Виж и от тук дали нещо няма да ти помогне -
https://www.youtube.com/watch?v=7gosP70-JtI
Виж и това какво пишат хората, за мен 99% е софтуерно ограничение -

I wonder how can I acess the DVB-C tuner at panasonic p42v10E? I have configured analog and DVB-T programs already. When I press the TV button I can only choose between analogue and DVB-T.

You can get DVB-C only via the country selection. Either Germany, Finland or Sweden. If you choose Germany after a factory reset, switch to dvb-t and start the DVB-C channel search via the function adding dvb-c channels in the DVB-T tuning menu.

мамми 12-02-2020 05:49

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%...%B8%D1%8F.html
На 4#пост са описани проблеми и техните решения.

erixx 12-02-2020 22:10

Цитирай:

Първоначално написано от milenjs (Мнение523751)
Виж и от тук дали нещо няма да ти помогне -
https://www.youtube.com/watch?v=7gosP70-JtI
Виж и това какво пишат хората, за мен 99% е софтуерно ограничение -

I wonder how can I acess the DVB-C tuner at panasonic p42v10E? I have configured analog and DVB-T programs already. When I press the TV button I can only choose between analogue and DVB-T.

You can get DVB-C only via the country selection. Either Germany, Finland or Sweden. If you choose Germany after a factory reset, switch to dvb-t and start the DVB-C channel search via the function adding dvb-c channels in the DVB-T tuning menu.

”Either Germany, Finland or Sweden.“

След като го ресетна излиза екран, от който мога да избера само UK и Ireland. Не излизат други държави освен тези двете.

erixx 12-02-2020 22:22

Цитирай:

Първоначално написано от мамми (Мнение523755)
http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%...%B8%D1%8F.html
На 4#пост са описани проблеми и техните решения.


“Как да сменя региона, за да ми тръгне DVB-C тунера ?
Върнете фабричните настройки на телевизора и започнете наново да избирате език на меню , страна и регион.
Това става по следният начин- влизате в в системното меню -заводски настройки, телевизора ви пита два пъти -потвърждавате- да.
Внимание! При връщането на заводските настройки телевизора ще нулира всички настройки които сте направили.
Ще иска да изключите ТВто след това го пускате и избирате последователно език и страна /регион (пробвайте с Финландия област "turku") след което или ще можете да избирате с кои тунери да сканира “

Проблемът е, че няма други опции за държави освен UK и Ирландия и заради това останалите описани неща не се случват.

Незнам възможно ли е да се ъпдейтне FW с този на EX950, който е европейската версия на продукта...

demmlik 12-02-2020 22:27

spi flash
 
Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523784)
“Как да сменя региона, за да ми тръгне DVB-C тунера ?
Върнете фабричните настройки на телевизора и започнете наново да избирате език на меню , страна и регион.
Това става по следният начин- влизате в в системното меню -заводски настройки, телевизора ви пита два пъти -потвърждавате- да.
Внимание! При връщането на заводските настройки телевизора ще нулира всички настройки които сте направили.
Ще иска да изключите ТВто след това го пускате и избирате последователно език и страна /регион (пробвайте с Финландия област "turku") след което или ще можете да избирате с кои тунери да сканира “

Проблемът е, че няма други опции за държави освен UK и Ирландия и заради това останалите описани неща не се случват.

Незнам възможно ли е да се ъпдейтне FW с този на EX950, който е европейската версия на продукта...

акоси расбира4 налея му думп

CITRON 16-02-2020 10:54

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523784)
“Как да сменя региона, за да ми тръгне DVB-C тунера ?
Върнете фабричните настройки на телевизора и започнете наново да избирате език на меню , страна и регион.
Това става по следният начин- влизате в в системното меню -заводски настройки, телевизора ви пита два пъти -потвърждавате- да.
Внимание! При връщането на заводските настройки телевизора ще нулира всички настройки които сте направили.
Ще иска да изключите ТВто след това го пускате и избирате последователно език и страна /регион (пробвайте с Финландия област "turku") след което или ще можете да избирате с кои тунери да сканира “

Проблемът е, че няма други опции за държави освен UK и Ирландия и заради това останалите описани неща не се случват.

Незнам възможно ли е да се ъпдейтне FW с този на EX950, който е европейската версия на продукта...

Предложих ти на опиташ ръчно да въведеш честотите.
Не случайно. Запитвал ли си се защо щепсела е друг стандарт, не шуко. Така е било и ще бъде още повече след изхода им от Евросъюза. Стоката е произведена специално за Обидиненото Кралство.

erixx 18-02-2020 23:13

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение523879)
Предложих ти на опиташ ръчно да въведеш честотите.
Не случайно. Запитвал ли си се защо щепсела е друг стандарт, не шуко. Така е било и ще бъде още повече след изхода им от Евросъюза. Стоката е произведена специално за Обидиненото Кралство.

Пробвах да вкарвам честотите още тогава. Незнам дали го правих правилно - гледам даден канал от програмата на Нет 1, че е на 600 мхц (примерно, говоря наизуст) и премествам на тази честота.. но нищо не се получаваше...

кулио 19-02-2020 05:42

1Прикачено(и)
Каквото и да правиш този телевизор има само ефирен и сателитен тунер, т.е. няма как да подкараш Нет1! Явно ще си трябва отделен кабелен приемник.

CITRON 19-02-2020 06:29

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение523986)
Пробвах да вкарвам честотите още тогава. Незнам дали го правих правилно - гледам даден канал от програмата на Нет 1, че е на 600 мхц (примерно, говоря наизуст) и премествам на тази честота.. но нищо не се получаваше...

Въведи и FEC корекция на грешка и бит рейта (компресията) и стъпка на търсене

erixx 19-02-2020 22:58

3Прикачено(и)
@кулио - да, съгласен съм, най-вероятно е така, но не минпречи за спорта да пробвам. :)


Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение523993)
Въведи и FEC корекция на грешка и бит рейта (компресията) и стъпка на търсене

Добре, ако ми кажеш откъде да ги въведа, защото няма такава опция. Прилагам снимки.

ogibo 19-02-2020 23:10

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение523991)
Каквото и да правиш този телевизор има само ефирен и сателитен тунер, т.е. няма как да подкараш Нет1! Явно ще си трябва отделен кабелен приемник.

Мисля че това е ключът за палатката.

кулио 20-02-2020 05:46

За първи път се сблъсквам с такава комбинация от инсталирани тунери на модерен телевизор с UHD и HEVC. Но явно за UK пазара това е логично съдейки по силно развитото ефирно излъчване 📺

mistor 20-02-2020 09:44

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение524026)
За първи път се сблъсквам с такава комбинация от инсталирани тунери на модерен телевизор с UHD и HEVC. Но явно за UK пазара това е логично съдейки по силно развитото ефирно излъчване 📺

Не забравяй , че там е много популярно Freesat , а и като добавиш амазон и нетфликс (изключително модерни в uk) няма нищо учудващо зашо така се продава . Модела завършва на B(обикновено така си означават моделите за uk) . Поразрови се за сервизно в нета и е много вероятно да съществува възмножност в сервизното меню да се отключи тази функция .
Това е за подобна серия / модели
Натискаш и задържаш бутона [VOLUME (-)] на самия телевизор и в това време натисни бутона [RED] на дистанционното управление 3 пъти в рамките на 2 секунди.
От сервизното се излиза с натискане на бутон POWER .
Ако това те вкара в сервизното меню , много внимавай къде и какво променяш .

CITRON 20-02-2020 12:06

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение524019)
@кулио - да, съгласен съм, най-вероятно е така, но не минпречи за спорта да пробвам. :)




Добре, ако ми кажеш откъде да ги въведа, защото няма такава опция. Прилагам снимки.

Почни от последната снимка Update channel list

erixx 23-02-2020 18:35

2Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от mistor (Мнение524031)
Не забравяй , че там е много популярно Freesat , а и като добавиш амазон и нетфликс (изключително модерни в uk) няма нищо учудващо зашо така се продава . Модела завършва на B(обикновено така си означават моделите за uk) . Поразрови се за сервизно в нета и е много вероятно да съществува възмножност в сервизното меню да се отключи тази функция .
Това е за подобна серия / модели
Натискаш и задържаш бутона [VOLUME (-)] на самия телевизор и в това време натисни бутона [RED] на дистанционното управление 3 пъти в рамките на 2 секунди.
От сервизното се излиза с натискане на бутон POWER .
Ако това те вкара в сервизното меню , много внимавай къде и какво променяш .


Да, така е. Стигнах до сервизното меню по указания начин. Там опциите за промяна са ограничени или са с кодове. Не успях да намеря нещо конкретно.

https://www.avforums.com/threads/fz9...-menu.2204996/

erixx 23-02-2020 18:39

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение524035)
Почни от последната снимка Update channel list

Не става, директно започва автоматично да търси канали, няма опции за промяна.

миронски 23-02-2020 21:47

При ръчна настройка, на снимка 1 от по-горните постове, има подсказка с навигационните бутони да се промена честота и оффсет.
Направете си от там ръчна настройка на честотата.

CITRON 24-02-2020 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение524154)
Не става, директно започва автоматично да търси канали, няма опции за промяна.


Махни ауто ьпдейта |off| и виж едитора на честотите.

Музикантът 24-02-2020 11:19

Виждам, че тази тема все още се дъвче. ;;basi
Още веднъж, няма как да подкараш кабелна телевизия чрез телевизор, който няма кабелен тунер!
Този телевизор е за английския пазар. Там се гледа Freeview, а не кабелна.

CITRON 24-02-2020 11:26

Цитирай:

Първоначално написано от Музикантът (Мнение524170)
Виждам, че тази тема все още се дъвче. ;;basi
Още веднъж, няма как да подкараш кабелна телевизия чрез телевизор, който няма кабелен тунер!
Този телевизор е за английския пазар. Там се гледа Freeview, а не кабелна.

Ааа дай да започнем от там .Човекът каза излизат ми само аналоговите.
И къде се намират аналоговите честоти на кабелната.

Музикантът 24-02-2020 11:31

https://www.panasonic.com/uk/support...-55ez952b.html

Тук всичко е написано, но някой трябва да го прочете.

CITRON 24-02-2020 13:30

Цитирай:

Първоначално написано от Музикантът (Мнение524172)
https://www.panasonic.com/uk/support...-55ez952b.html

Тук всичко е написано, но някой трябва да го прочете.

То лесно да го пратиме за нов европейска версия, но Предложих ме целият мануал. Аналоговият банд покрива ниските честоти и в случая излизат. Има dvb-t то ни интересува.
Това което трябва да се случи, тъй като тв е смарт да се създаде нова листа с параметри на цифрови канали. Въведените са за Англия и Ирландия. Няма блинд скан тунерът му като опция.

mistor 24-02-2020 17:25

В 99% от случаите , хардуерна разлика между версиите за EU и UK няма . Не ми се занимава да пиша защо е така . Същото се отнася и когато даден модел има само една различна буква в края , която определя пазара на който се продава . Та накратко , ако същия модел има dvb-c за EU ,а за Uk няма , това просто трябва да се отключи от сервизното меню . Няма значение дали е смарт или тъп , все тая .Същото е и за dvb-t . Разлики в тунерите за dvb-t и/или dvb-c почти няма - определя се от типа модулация според стандарта . Никакви листи , никакви други глупости няма да помогнат . Понеже нямам документация точно за този модел , не мога да предложа решение стъпка по стъпка . Но най-простия начин е да се махне задния капак и да се види модела на шасито , след което гугъл може да каже доста неща (много е вероятно да се ползва това шаси в доста повече модели) . Ако трябва да навлезем още повече , може и с префлашване да стане , дъмпове има под път и над път - това обаче обикновено води до други проблеми поради разлики в настройки на панела и т.н. , за това е нежелателно .
Както беше писано по-рано в темата , трябва просто да се отключат всички възможни функции . Ако може модела на шасито и ще опитам да помогна( за някой производители се вижда през менютата и не се налага да се отваря задния капак)

erixx 24-02-2020 23:44

Цитирай:

Първоначално написано от mistor (Мнение524189)
В 99% от случаите , хардуерна разлика между версиите за EU и UK няма . Не ми се занимава да пиша защо е така . Същото се отнася и когато даден модел има само една различна буква в края , която определя пазара на който се продава . Та накратко , ако същия модел има dvb-c за EU ,а за Uk няма , това просто трябва да се отключи от сервизното меню . Няма значение дали е смарт или тъп , все тая .Същото е и за dvb-t . Разлики в тунерите за dvb-t и/или dvb-c почти няма - определя се от типа модулация според стандарта . Никакви листи , никакви други глупости няма да помогнат . Понеже нямам документация точно за този модел , не мога да предложа решение стъпка по стъпка . Но най-простия начин е да се махне задния капак и да се види модела на шасито , след което гугъл може да каже доста неща (много е вероятно да се ползва това шаси в доста повече модели) . Ако трябва да навлезем още повече , може и с префлашване да стане , дъмпове има под път и над път - това обаче обикновено води до други проблеми поради разлики в настройки на панела и т.н. , за това е нежелателно .
Както беше писано по-рано в темата , трябва просто да се отключат всички възможни функции . Ако може модела на шасито и ще опитам да помогна( за някой производители се вижда през менютата и не се налага да се отваря задния капак)

Здравейте, не съм го отворил все още, но порових малко в google. Намерих аналога за Русия, чието шаси би трябвало да е LA73, ако това в линка е вярно.

https://tel-spb.ru/tv/panasonic-tx-55ezr950

CITRON 25-02-2020 22:07

Цитирай:

Първоначално написано от erixx (Мнение524202)
Здравейте, не съм го отворил все още, но порових малко в google. Намерих аналога за Русия, чието шаси би трябвало да е LA73, ако това в линка е вярно.

https://tel-spb.ru/tv/panasonic-tx-55ezr950


Porovil se v nastroikite.

Imash rabota s operacionna sistema 200Mb, ne e prosto DUMP i e ednakav softuer za ciaalata seria EZ . linux distribucia veroiatno ima softueren Tool za sistemnite nastroiki. Inache softa se Smenia se kato na sat priemnik s USB flashka formatirana, no niama smisal . Izvinete za lllatinitsata.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.