Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   Внимавайте при преподписване на договор! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44374)

анти 05-11-2018 21:43

Внимавайте при преподписване на договор!
 
Преди 4дни преподписах 2 договора с А1...подадоха ми устройството за подпис и разменихме няколко подписа с "труженичката" в офиса. На няколко пъти я попитах да не ми вкарат нещо допълнително и съответно отговора беше "Не няма не се притеснявайте". Грешката си беше моя, че не седнах да прочета договора на място. :lol15:
Та освен към месечната такса са активирали Musicall 0.60лв/месец ; A1 ExploreTV 1.99лв/месец(който става 2.99 след година) и екстра за мобилен интернет на макс. скорост 1лв/месец
Утре явно ще се разхождам пак до офиса им да видим какво оправдание ще измислят.

ВНИМАВАЙТЕ !

Цец0 05-11-2018 22:14

Най-вероятно тези услуги са добавени по подразбиране в пакета на плана и служителя няма право да ги деактивира. Но няма нужда да се впрягаш. Всичко, което си изброил може да се деактивира след излизанетоо на първата фактура. Може би само с изключение на екстрата за нет, но преди месеци с тази екстра вдигаха мегабайтите в плановете и беше включена по подразбиране в таксата на плана, която обявяват. Почти съм сигурен, че ще ти отговорят това.

sa6o91 05-11-2018 22:22

Musicall се активира по подразбиране и е безплатна за първия месец, но може да бъде отказана по всяко време, за телевизията ако не е подписано приложение за срок от 1 или 2 години може да се деактивира, екстрата за мобилен интернет по принцип активират за срока на договора на стойност 0 лева, но явно в случая е на стойност от 1 лев на месец. Всичко, което не е подписано за срок от 12 или 24 месеца може да бъде деактивирано.

Цец0 05-11-2018 22:43

Екстрата за нет винаги е с цена. Лев, два, четири. Въпроса е, че в приложението може да има точка с отстъпка от тази такса за срока на договора. Но за това се иска и четене.

БониБо 05-11-2018 22:43

Всичко е по дефолт включено в договора! На мен още при подписването ме попитаха искам ли ги и ми ги деактивираха!

анти 06-11-2018 08:13

Екстрите със сигурно са по подразбиране включени...въпроса е че нито ме питаха искам ли ги, нито ми казаха че активират нещо друго освен услугата за която преподписвам. На няколко пъти им казах, че не желая телевизията им...явно съм приказвал на стената там.
А екстрата за допълнителен интернет е 1лв за 100МБ и то след изчерпване евентуално на 1000МБ които са ми в договора. Ползвал не ползвал 1лв отива...като има и опция до 5 пъти да се презареди по 100МБ след изчерпване. Така че накрая можеш да се окажеш не със сметка 14лв(за плана), а с 19 + 2 за ТВ + 0.60лв Musicall ....
В случая аз го видях...но 90% от преподписващите съм сигурен че няма да го видят ..и отидоха поне 2 месеца докато се осъзнаят и деактивират услугите

Цец0 06-11-2018 08:29

Човек, те точно на това разчитат. Толкова безскрупулни започнаха да стават всички оператори, че дори аз, който съм бил толкова години в този сектор и им знам и кътните зъби не съм убеден, че като преподпиша нещо няма да ме нашият, ако все още не ме обслужват хора, с които съм работил ;;basi

анти 06-11-2018 09:35

За съжаление е така :(

Имам и 3ти договор който изтича след години...картата я ползва дъщеря ми с Myki touch която е 2ри клас...Препрочетох и него договор и се оказа, че в плана и на тази карта имам телевизия ;;basi ...След като ги попитах как по дяволите мога да ползвам телевизията на Myki....измънкаха нещо че било част от договора ...да съм го ползвал на смарт устройство...
Както и да е...така или иначе тая карта ще я спирам искат не искат... въпросът е дали ще дочака края на договора...
На сила ще откажат човек от услугите им

Хоризонт 06-11-2018 11:22

Ако има анекс към договора нищо не може да се направи и да се прекрати.

oldgraf 06-11-2018 14:46

Някой беше писал преди време и аз общо взето го спазвам. Уговарям условията по телефон и после договорът по куриер. Така имаш право да се откажеш в 14 дневен срок сега.

Бобката1 06-11-2018 17:22

Досега плащах винаги на 1-во число вечерта и съответно ми спираха нета и телевизията на 1-во число сутринта.

Октомври месец ми спряха всичко на 31-во число сутринта и съответно опцията за активиране на още 48 часа нет и тв. не функционира, заради това че я бях ползвал на 1-ви октомври.

Та който е плащал като мен, да знае че ше му извият ръцете да плаща преди 1-во число.:)

анти 06-11-2018 21:49

Пуснах темата, за да предупредя ако някой скоро подновява договор да внимава...Иначе ако се прочете договора има места на които е задължително да не подписваш...като точката да се съгласиш договора да стане активен веднага, а не след 7 дни...така имаш 7дни да си го разучиш за подводни камъни...
Днес ходих в офиса...казах им, че са ми активирали 2 услуги без мое съгласие...погледнаха договора...човъркаха 5мин на компютъра и уж спряха въпросните услуги...Като дойде първата фактура ще се разбере :e085:, но преди това ще мина и през друг офис и ще питам дали имам активни "екстри", че нещо не им вярвам...що ли...

Хоризонт 07-11-2018 17:31

Цитирай:

Първоначално написано от анти (Мнение495213)
Пуснах темата, за да предупредя ако някой скоро подновява договор да внимава......

До там я докараха с трикове и удурми и трите оператора да заприличат на "лъжливото овчарче"! С постояните си трикове клиента постоянно да си мисли че някак си с нещо са го прекарали.

СтартХ 13-11-2018 01:24

Това са си трикове на служителите, за да гонят бонусите си за месец, така че те преценяват по клиента дали да го питат или не за подобни услуги. Ако го усетят, че не е голям непокист или просто е невнимателен ще му ги сложат и после ще ги спрат ако се оплаче.

свиленрр 23-11-2018 22:28

По дефолт явно се включват. Аз наскоро подписах също и на мен почнаха да ми идват sms-и за активирани допълнителни пакети, на които с безплатен отговор STOP си спрях всички ненужни неща! Съветвам ви ако не искате нещо да си го спрете. Дойдоха ми две фактури на които си платих само това за което говорихме в магазина!

БониБо 01-12-2018 11:39

За отказване от услуги е същото! Подаваш молба за прекратяване на дадена услуга, след което ти сервират, че всъщност в офиса са отбелязали, че искаш да ти се предостави нова по-изгодна оферта и сега ако не бъдат коректни към мен, както аз към тях следват 10 жалби от моя страна и съд!

Цец0 01-12-2018 14:58

Само едно ще кажа: Гледайте и четете какво подписвате!
Няма как да подпишеш искане за прекратяване на договор, а в същото време да те нашият с нещо друго. Очевидно само един господ знае под какъв документ си се подписал :)

Gena_Bs 01-12-2018 18:50

На мен пък в магазин служителят в прав текст ми заяви, че задължително трябва да подпиша нов договор към А1. Течала кампания за преподписване, забележете, на всички договори с Mtel към A1! Дали в магазин или по телефона с Call Center-а им, така или иначе трябвало да сключа договор по новите тарифни планове.
Аз съм с безсрочен от няколко години, а новите им цени за SMS и минути над включените не ме устройват.
Много ми е интересно как ще ме задължат да подпиша договор с A!, ако казаното от продавача въобще отговаря на истината. Най-много да им влоша статистиката на абонатите, ако продължат да настояват и да ми звънят по телефона.:D

Kiki Riki 03-12-2018 18:26

Внимавайте при преподписване на договор!
 
И мен ме изнудват по същия начин.Договора ми изтича този месец и ми казаха че не могат да го подновят при същите условия а трябва нов договор и съответно по висока такса.Ходих до два офиса звънях на кол центъра и навсякаде едно и също.За мен това си е чис рекет.Цялото семейство сме на А1 от 15 год.и сега на всички договорите скачат нагоре.Вече незнам какво да правя.Така в момента се отнасят А1 към дългогодишните си лоялни клиенти.:s101:s101:s101

Веско 03-12-2018 18:32

Тук важи поговорката.
Вълка козината си мени,но нрава не!

Изчезвайте бе хора,какво толкова има да му мислите.

jack82 03-12-2018 18:53

Цитирай:

Първоначално написано от Kiki Riki (Мнение497303)
И мен ме изнудват по същия начин.Договора ми изтича този месец и ми казаха че не могат да го подновят при същите условия а трябва нов договор и съответно по висока такса.Ходих до два офиса звънях на кол центъра и навсякаде едно и също.За мен това си е чис рекет.Цялото семейство сме на А1 от 15 год.и сега на всички договорите скачат нагоре.Вече незнам какво да правя.Така в момента се отнасят А1 към дългогодишните си лоялни клиенти.:s101:s101:s101

Със теленор беше същото положението. Предложиха ми същата тарифа но със 7 лева отгоре. И във офиса ми излизат със номера ама вие сте били на 30 лева тарифа и ви е била намалена на 18. И сега като лоялен клиент ми предлагат същата тарифа но на 25 лева смях пълен. Между другото от офиса ми дадоха за 180 лева huawei y6 2018 който е доста готино телефонче.

СтартХ 22-01-2019 00:08

Цитирай:

Първоначално написано от Kiki Riki (Мнение497303)
И мен ме изнудват по същия начин.Договора ми изтича този месец и ми казаха че не могат да го подновят при същите условия а трябва нов договор и съответно по висока такса.Ходих до два офиса звънях на кол центъра и навсякаде едно и също.За мен това си е чис рекет.Цялото семейство сме на А1 от 15 год.и сега на всички договорите скачат нагоре.Вече незнам какво да правя.Така в момента се отнасят А1 към дългогодишните си лоялни клиенти.:s101:s101:s101

Странно и аз ходих в началото на декември да подновявам договора си и подписах същият като предният. Дори се чудех дали да не пипна някои неща, но служителката ми каза, че ако го направя цената на пакета ще се промени и по добре да не пипат нищо т.е. останах си със същата месечна такса, с която бях подписал през 2016 година.

Явно си зависи в кой офис ще отидеш иначе няма логично обяснение за тези разминавания ако е официална разпоредба.

аспух 22-01-2019 03:24

Цитирай:

Първоначално написано от СтартХ (Мнение500985)
Странно и аз ходих в началото на декември да подновявам договора си и подписах същият като предният. Дори се чудех дали да не пипна някои неща, но служителката ми каза, че ако го направя цената на пакета ще се промени и по добре да не пипат нищо т.е. останах си със същата месечна такса, с която бях подписал през 2016 година.

Явно си зависи в кой офис ще отидеш иначе няма логично обяснение за тези разминавания ако е официална разпоредба.

За максовете колко плащаш на месец?

СтартХ 22-01-2019 05:01

Гледам сега фактурата и не пише цена към него, но аз съм на най високият им пакет телевизия + интернет. Пише си под спортният пакет, че е безсрочен и заради това сигурно не ми влияе на месечната цена увеличението на пакетите. Сумата е фиксирана същата още от 2016, когато подписах 2 годишен договор и сега декември поднових същият за още 2 години и цената не се промени. През 2016 дори като подписах договора спортните канали не бяха тръгнали, а те стартираха няколко месеца по късно и автоматично си влязоха в пакета без да им се обаждам и без да доплащам. Ако бях на по малък пакет телевизия, а не на високият им с всички канали вероятно трябваше да доплащам и аз.:s101

https://i.imgur.com/O4RKoZ0.png

Хоризонт 26-06-2019 22:13

UP по темата минах на предплатена карта и съм повече от доволен. Въпреки кандърмите на служителите успях да ги склоня и 6 лв ми даде 4000 мб интернет и 300 минути и това до края на август трябва да го изразходвам.

Веско 27-06-2019 07:47

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение512501)
UP по темата минах на предплатена карта и съм повече от доволен. Въпреки кандърмите на служителите успях да ги склоня и 6 лв ми даде 4000 мб интернет и 300 минути и това до края на август трябва да го изразходвам.

Кой оператор е това?

Хоризонт 27-06-2019 10:26

a1 на предплатената има също планове където дават безплатни минути и мегабайти.

Бай Гого 27-06-2019 10:56

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение512507)
a1 на предплатената има също планове където дават безплатни минути и мегабайти.



Тези допълнителни опции към предплатените планове са валидни само за БГ, а самият план е без роуминг и трябва да се сменя при всяко пътуване зад граница при което бонусите се губят безвъзвратно.

Хоризонт 27-06-2019 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от Бай Гого (Мнение512510)
Тези допълнителни опции към предплатените планове са валидни само за БГ, а самият план е без роуминг и трябва да се сменя при всяко пътуване зад граница при което бонусите се губят безвъзвратно.

Споко смартфона ми е с две карти и втората е към вивата и там имам бая интернет и никакъв проблем нямам за евросъюза изпитано вече няколко години зад граница. И приложението файфай мап също много ми помага за паролите на заключени рутери.

Aries 01-07-2019 11:04

Внимавайте много с тея мошенници, опитват се по всякакъв начин да ви прекарат.
Заявих онлайн сателитна телевизия, като във формата си попълвате адреса, после минавате на стъпка колко приемника ще ползвате, после пакета и т. н. екстри. Има с в предвид НВО, Диема.... Макс спорт и накрая калкулира и излиза колко прави всичко. До тук чудесно, даже се изненадах колко е удобно.
Нещата добиха пълен обрат когато дойде техника. Първо го питах носи ли договора да се запозная. Отговора беше отрицателен. Щял да дойде допълнително. Той само слагал оборудването и нищо не разбирал от договори. След като му казах, че нямаме сделка намери веднага договора.
Договора е объркващ и неясен. Имаше набутано нещо което никъде не съм заявявал А1 Xplore TV 2 месеца безплатно..... а после питам? Не разбирал човека!
Имаше 6-7 листа разпечатани 2 пъти, но иначе следваха като отделни страници. Това всичко с психологическия ефект да ви откаже да четете 20 листа договор и да подпишете направо.
Последното което преля беше свързано с антената и конвертора. Аз си имам инсталирана мрежа към целия космос състояща се от 4 чинии по покриви и тераси. Занимавам се повече от 10 години да ръчкам.
Не можело. Щял да пише че съм отказал тяхното оборудване и да си вземе антената, кабелите и конвертора. Трябвало да снимал. Добре викам, ще ти махна от мачтата едната антенка дай твойта и я снимай. Ще стане за 10 мин. И уж се разбрахме..... взе да попълва протокола и гледам в забележката написа "Клиента пожела да му бъде доставено оборудване"!?!. Тъй ли! Я си взимай такъмите и да те няма.... пожелал съм бил. То си е включено в договора му викам. И се отказах след като установих, че искат да ме цакат.
Да не говорим, че после видях както не съм абонат на мобилните им услуги колко и какво е туй А1 Експлор ТВ
Радвам се че не подписах и дано времето дето отделих да ви споделя не е било напразно и помогна ня някой друг да се предпази

Хоризонт 01-07-2019 18:45

И да подпишеш договор може после и да се откажеш стига да не си подписал клаузата към договора.

mistor 01-07-2019 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение512830)
И да подпишеш договор може после и да се откажеш стига да не си подписал клаузата към договора.

Я по-конкретно , че това ми прозвуча много неразбираемо . Хем подписваш договора , хем нещо не подписваш . Договор е документ за съгласие между две или повече (физически или юридически) лица . Единия обикновено предлага , другия приема от първия ред на стр.1 до последния ред на последната страница . Няма как техника да ти донесе нещо на хартия и ти да тръгнеш да спориш с него - той просто няма права за да прави корекции .

Хоризонт 03-07-2019 11:55

Цитирай:

Първоначално написано от mistor (Мнение512837)
Я по-конкретно , че това ми прозвуча много неразбираемо . Хем подписваш договора , хем нещо не ....

На втория третия месец ако нещо не си доволен разтрогваш договора или сменяш плана това е новото от поне една година. От КЗП съветват да не се подписва клаузата която ти я тикат с договора и докато се усетиш и после две годинки няма мърдане.

Бобката1 03-07-2019 14:35

Цитирай:

Първоначално написано от Aries (Мнение512814)
Внимавайте много с тея мошенници, опитват се по всякакъв начин да ви прекарат.
Заявих онлайн сателитна телевизия, като във формата си попълвате адреса, после минавате на стъпка колко приемника ще ползвате, после пакета и т. н. екстри. Има с в предвид НВО, Диема.... Макс спорт и накрая калкулира и излиза колко прави всичко. До тук чудесно, даже се изненадах колко е удобно.
Нещата добиха пълен обрат когато дойде техника. Първо го питах носи ли договора да се запозная. Отговора беше отрицателен. Щял да дойде допълнително. Той само слагал оборудването и нищо не разбирал от договори. След като му казах, че нямаме сделка намери веднага договора.
Договора е объркващ и неясен. Имаше набутано нещо което никъде не съм заявявал А1 Xplore TV 2 месеца безплатно..... а после питам? Не разбирал човека!
Имаше 6-7 листа разпечатани 2 пъти, но иначе следваха като отделни страници. Това всичко с психологическия ефект да ви откаже да четете 20 листа договор и да подпишете направо.
Последното което преля беше свързано с антената и конвертора. Аз си имам инсталирана мрежа към целия космос състояща се от 4 чинии по покриви и тераси. Занимавам се повече от 10 години да ръчкам.
Не можело. Щял да пише че съм отказал тяхното оборудване и да си вземе антената, кабелите и конвертора. Трябвало да снимал. Добре викам, ще ти махна от мачтата едната антенка дай твойта и я снимай. Ще стане за 10 мин. И уж се разбрахме..... взе да попълва протокола и гледам в забележката написа "Клиента пожела да му бъде доставено оборудване"!?!. Тъй ли! Я си взимай такъмите и да те няма.... пожелал съм бил. То си е включено в договора му викам. И се отказах след като установих, че искат да ме цакат.
Да не говорим, че после видях както не съм абонат на мобилните им услуги колко и какво е туй А1 Експлор ТВ
Радвам се че не подписах и дано времето дето отделих да ви споделя не е било напразно и помогна ня някой друг да се предпази


Договора ти е онлайн и имаш право без значение подписал ли си се, в срок от 14 дни да откажеш която и да била услуга както и да се откажеш от целия договор.
Аз също за преподписване на мобилната услуга получих Експлор ТВ. но се обадих в срок и я отказах без проблем.

Хоризонт 05-07-2019 00:45

Така е със всяка стока закупена онлайн ако не ти хареса в 14 дневен срок я връщаш.
И сега за предатените мобилни карти- и при при а1 и теленор ти дават много безплатни минути и мегабайта но за месец. При вивата ако не говориш много и за година можеш да изкараш с 5 лева. Обаче а1 и вивата нямат мегабайта за роуминг!! И си взех предплатена на теленор общо за 10 лв и направо пей сърце. В гръцко нонстоп работи телевизия онлаиин радио бг вестници чета и нонстоп телефона работи с външна батерия и;;650 няма свършване на мегабайтите вече 4 ден..
На а1 картата си я оставих в България с пренасочване и теленорската приема и на двете има бол минути за говорене.

teolink 28-01-2020 18:12

Наскоро сключих договор с А1 за мобилен интернет. Дойде първата фактура - малко солена сумичката щото има активация 9 лв и такси за миналия и следващия период. Само не можах да разбера от къде ми е дошло "Екстра дигитални услуги" - 1.67 лв без ДДС. Не е било обект на договорка нито пък съм правил нещо специално да го има.
Въпроса ми е може ли и как да се деактивира?
А също така и как най лесно да махна "musical", за която такса стана дума по-напред в темата?

Владимир1965 28-01-2020 18:52

как да се оправиш
 
Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение523082)
Наскоро сключих договор с А1 за мобилен интернет. Дойде първата фактура - малко солена сумичката щото има активация 9 лв и такси за миналия и следващия период. Само не можах да разбера от къде ми е дошло "Екстра дигитални услуги" - 1.67 лв без ДДС. Не е било обект на договорка нито пък съм правил нещо специално да го има.
Въпроса ми е може ли и как да се деактивира?
А също така и как най лесно да махна "musical", за която такса стана дума по-напред в темата?

Това с по - скъпата месечна такса е така винаги . За дигитални услуги и мюзиккол се обаждаш на *88 ако си собственик на сим картата и набираш 3 после 9 . Свръзваш се с оператор и настояваш да се деактивират 2-те услуги .

Ченгел 28-01-2020 21:40

Деактивиране на услуги при Теленор
 
Някой знае ли как стои въпросът при деактивирането на допълнително включени към плана пакети за мобилен интернет в мрежата на Теленор?


Активацията става лесно през приложението MyTelenor, обаче ако реша примерно след два-три месеца, че тях вече не ги искам, ще може ли да се деактивират 'мегабайтите' също толкова лесно или ще останат включени до края на текущия договор?


Същия въпрос имам и за допълните стрийминг услуги за които може да се активират към плана: дали ще е Deezer, HBO GO, VOYO или нещо подобно... Кажете знаете ли дали има някакви подводни камъни при отписването от такива абонаменти.

onewg 16-06-2020 08:31

Скоро слючихме договор и идва техник , държал се грубо с нашите и троснато, и не обяснявал нищо! майка ми плаче, не може да си пусне телевизията, че трябваше аз да ходя да настройвам нещата.. Как да е, минало заминало, оправих нещата. Още за месечните сметки не знам, обещаха да е 12 лева месечно, обаче аз малко не им вярвам пълни мошеници са, заслужават едно яко :e085: иначе още мнение нямам от 3 дена са на сателитна А1..



Като качество картината е кристална, поне от към тази част съм доволен... като мине време ще пиша мнения


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.