Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Първия българин със сателитна антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23420)

ТИНТИН 14-06-2012 10:44

Първия българин със сателитна антена
 
Любо Ганев бил първия българин със сателитна антена
Цитат:
”Любо Ганев разказва как в миналото спортистите са успявали да си докарват допълнително пари при задграничните си пътувания. За да си купи първата в България частна сателитна антена, той самият продава около седемдесет бутилки водка във Финландия по време на сухия режим там. “Носим бутилки водка, продаваме във Финландия, оттам връщаме пари... Няма да забравя – първата ми сателитна антена я купих от едно европейско във Финландия... Прибирам се тук и на митниците всички ми викаха: “А, какво е това?” Казах им, че е сателитна антена... Аз бях много луд на тема техника – бях първият българин, който има сателитна антена.”
http://life.dir.bg/news.php?id=11355803&nt=5

ali_baba 14-06-2012 10:51

Любо Ганев беше ГОЛЯМ волейболист, от който сегашните момчета трябва да се учат!

roro91 14-06-2012 10:51

Тоя тюфлек да вземе днес да подава оставка заедно с другия мафиот а сателитните чинии да ги остави на нас ;;573

Brian 14-06-2012 10:58

Този сигурно си и вярва. Аз поне се сещам за един от моите преподаватели който беше запален по водопроводната техника и имаше на покрива на института чиния със собственоръчно правен (отлят) конвертор, който сваляше в дециметровия обхват. По това време Любо Ганев тъкмо е завършил спортното в Русе.

dzumba 14-06-2012 11:02

Сега кое му е големото,освен търбуха?Двата тюфлека са единствените,които ще духат срещу нас, да не се класираме и ще подриват със всякакви средства и интриги,да не сполучиме!Ако не ги арестуват дотогава!

dzumba 14-06-2012 11:11

Цитирай:

Първоначално написано от ТИНТИН (Мнение167208)
”Любо Ганев разказва “Носим бутилки водка, продаваме във Финландия, оттам връщаме пари...

Той си е бил нагъл контрабадист още тогава!70 бутилки,нас за 3 ни сваляха от влака!Представяте ли си сега,за какво е борбата и какъв е размера!?

Златанов 14-06-2012 11:13

Тоя тубак сега ще драпа по всякакъв начин да остане във волейбола. Печалбите му от метанчето, скоро може драстично да паднат, заради тези космически цени. Няма как, не е свикнал да не лапа...

ТИНТИН 14-06-2012 11:23

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение167214)
Той си е бил нагъл контрабадист още тогава!70 бутилки,нас за 3 ни сваляха от влака!Представяте ли си сега,за какво е борбата и какъв е размера!?

Борбата за големия кокъл се подразбира от вчерашната статия дневник
Цитат:

Отвън, блъскани и удряни бяха опозиционерите

- Димитър Златанов, Димо Тонев, Борислав Кьосев, Димитър Каров, Ивайло Гаврилов и Георги Чолов. "Гамените", по думите на Данчо Лазаров, така и не получиха правото да влязат дори като гости.

В онзи ден Любо Ганев, като част от приближените на Данчо Лазаров, гласува против това Димо Тонев да бъде допуснат до залата дори като гост. Той гласува срещу човека, с който дълги години деляха една стая в националния отбор.

В онзи ден Владислав Тодоров-Сарата предаде най-добрия си приятел Ивайло Гаврилов, за да запази поста си на помощник-треньор в националния отбор. Гаврилов така и не разбра кой му заби нож в гърба. Няколко години до този момент той и Сарата бяха двойка на плажен волейбол и обикаляха света на разноските на самия Ивайло.
Склонността към предателство, безнадеждността и безпардонността може би обясняват защо днес повечето от "опозиционерите" вече не са такива. Малко или повече хората, които искаха нов дух в управлението на волейбола се превърнаха в част от статуквото.

GoroMitrev 14-06-2012 12:53

Един добър спорт имахме и него го пре.....ха. Амин!

Brian 14-06-2012 12:56

Българска работа...

ВалчоП 14-06-2012 13:09

Може би е първият волейболист с частна сателитна антена (дано да се е сетил да си купи и приемник), защото това европейско във Финландия е през 1993 г.
http://en.wikipedia.org/wiki/1993_Me...l_Championship
Аз обаче имам спомени за слухове как някои членове на партийната върхушка имаха такива антени още в края на 80-те години, а такива антени се виждаха по балконите на тузарските апартаменти в Лозенец, Изток дори и в Младост доста преди 1993 г. :)

Brian 14-06-2012 13:14

Не и такъв не е. Ако става въпрос за 93-та година.
На някой дали му се намира снимка от него време на парабола от стъклопласт облепена с алуминиево фолио?

вассил46 14-06-2012 13:20

Цитирай:

Първоначално написано от GoroMitrev (Мнение167234)
Един добър спорт имахме и него го пре.....ха. Амин!

12-13000 посетители в залата ръкопляскат и се радват на успеха на нашия отбор и искат и още още.Тези същите дали могат да помогнат да изчистим боклуците за един ден? Само с коментари няма да се получи.

Ивайло Цанков 14-06-2012 13:36

ре
 
Аз имам от 1988 :) Внос от Канада с приемник Предки и по късно 89та уж го взеха за нещо и ни върнаха вместо него едно българско чудо на Изотимпекс - SR89 който още си бачка.Преди мене имаше поне още трима в София който имаха сат чинии -едно чехско семейство,бившият ни посланик в Англия и един възрастен който много се вълнуваше на всеки нов канал и звънеше по телефоните.През 1993 та предоплагам, че вече е имало хиляди сат чинии вече си работеха и Евротурсат,МадСат и Мирта мисля, че вече правеше офсетки и разказваше в добро утро по БНТ как САТ1 е първа австрийска а РТЛ е телевизия Люксембург.

Brian 14-06-2012 13:37

Имаше една основна причина за националните ни спортни успехи в смутните преходни години. Това бяха опита натрупан в прекрасните държавни спортни бази, възможността да излязат да играят със силните на запад и "комунистическото възпитание" изразяващо се в дълг към Родината, безкористно участие в националните отбори и себераздаването в името на победата за България.
Не чакайте това да се повтори. Един прост борец е казал "Рънътъ прай бурбатъ!"

themaster301 14-06-2012 13:53

Цитирай:

Първоначално написано от d3v1c3nv11 (Мнение167243)
Не и такъв не е. Ако става въпрос за 93-та година.
На някой дали му се намира снимка от него време на парабола от стъклопласт облепена с алуминиево фолио?

Сигурно намекваш за антените на Мирчо Табаков. Ако се разтъпчеш из Фелибето може все още да ги видиш.Освен собствениците да са ги свалили повечето. Офсетки по 2.20.По онова време за да се гледа трябваха големи антени и пак с много спаркове.Ганев си е взел неговата сигурно до 91г. Как я домъкнал тои си знае освен ако не е била малка да гледа с нея Берлускони на 68Е.

BOBIKAT 14-06-2012 14:17

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение167264)
Сигурно намекваш за антените на Мирчо Табаков. Ако се разтъпчеш из Фелибето може все още да ги видиш.Освен собствениците да са ги свалили повечето. Офсетки по 2.20.По онова време за да се гледа трябваха големи антени и пак с много спаркове.Ганев си е взел неговата сигурно до 91г. Как я домъкнал тои си знае освен ако не е била малка да гледа с нея Берлускони на 68Е.

А на Берлускони по Теле 5 каква кака даваха , УеУе маУе.

Brian 14-06-2012 14:22

Как ги помните? Аз само Ф1 помня, другото се изпари...

uplevel 14-06-2012 14:25

Не вярвам да има някой, който да не си мисли че е имал "първата" сателитна чиния в България. С който и да съм си говорил за ония години все е бил с първата в България,София,Пловдив и т.н.

мнн 14-06-2012 14:35

аз си спомням през 91-ва руснаците на път за Турция изкарваха някой лев/долар като продаваха някакви техни комплекти на руския пазар във Варна.

jijo99 14-06-2012 14:45

89г ходих в МВР да давам обеснения какво гледам с Руската паница. RTL даваха яко детско до късно на обяд.
Нашите ми разправяха че са имали доста проблеми тогава с чинията.

Brian 14-06-2012 14:50

Почна се с басните...

bate_dino 14-06-2012 14:50

Аз си спомням навремето в две списания /немското Funkamateur /, а по-късно в едно чешко списание бяха публикували схеми на сателитни приемници. Разработката в чешкото списание, ако не се лъжа беше базирано на транзистори BFR и публикацията беше горе-долу по-времето когато тези транзистори бяха нашумели при нас за направа на усливатели за сръбската телевизия. Мой познат си беше направил такъв приемник. Антената му беше самоделка /също негова изработка/ по споменатия по-горе метод стъклопласт и фолио. Не си спомням годините, но със сигурност беше доста преди 1994, защото имахме традиция да се събираме да гледаме Формула 1 на бира и картофки.
Така или иначе, той не беше първия със сателитна система.

Brian 14-06-2012 14:52

Точно това имах предвид ;;650

Brian 14-06-2012 14:55

Даже сега се сетих, че за варикапи ползвахме от онези плоските диоди... и после що имало снеж... пардон спаркове

gentu 14-06-2012 15:06

Цитирай:

Първоначално написано от d3v1c3nv11 (Мнение167279)
Почна се с басните...

-като някои ми напомнят за:
Цитирай:

9 годишо девојче се намачкало со крем од Oрифлејм, кој подмладува 10 години и се вратила у пичку материнy.

Brian 14-06-2012 15:10

мухахахаха... тоя не го бях чувал ;;650

ВалчоП 14-06-2012 16:22

Цитирай:

Първоначално написано от d3v1c3nv11 (Мнение167243)
.... Ако става въпрос за 93-та година.

Ами тогава е имало европейско във Финландия. Преди това е имало през 1977, но той няма как да е играл на него...

BOBIKAT 14-06-2012 16:40

Той Любо наистина е инал първата антена, внесена в България. Само че от Финландия.;;573 Не вярвам някой друг да е има Финландска антена. И сигурно е била < 90 см.

красибел 14-06-2012 16:41

Мили спомени. С варикапите беше дива работа да хванеш цялата лента. Обикновено горният диапазон бягаше. По онези времена -89-90 година един конвертор беше към 150 USD по трънския курс, а на Пловдивския панаир имаше изложени много добри съветски антени /още май си беше СССР, а не ОНД/, даже и едни двойноогледални съм запомнил. Точно тогава пуснаха на 13 градуса изток истинският Super Channel и разликата между между тогавашната първа програма и супер ченъла беше потресаваща... Или диодните матрици за разкодиране на швейцарският Filmnet, който едвам мъждееше с 180 см. на тясна лента.

themaster301 14-06-2012 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение167326)
Ами тогава е имало европейско във Финландия. Преди това е имало през 1977, но той няма как да е играл на него...

Чукни на Гугъл и ще го видиш. След 91г вече играе в Италия.От 85 г е в национала. Може да е нарамил и по-голяма - сегментна , но преди 91г.

Тодор Тодоров 14-06-2012 20:14

През 1991 година служех в гранично поделение в Кюстендил.
Там в поделението имахме дарена от някакъв спонсор сателитна система ,чийто приемник можеше да пусне по коаксиален кабел 3 предварително настроени канала ,които гледахме на телевизора в ротата.Тогава бях доста на "Вие" със сателитната техника и нито знам кой сателит сме гледали нито дали е било цифрово или аналогово излъчването.Помня само че гледахме по цял ден МТВ,ВИВА,ПРО7 и друки подобни канали.
Сигурно са били на 19 градуса тогава или пак може и да се лъжа....
Но сам сигурен че тогава много малко от тука присъстващите "юзери" са знаели "Що е то?";;602

филасат 14-06-2012 20:20

Преди 91г е в Италия, а кой беше другия преди него в Италия?

Brian 14-06-2012 20:40

Глушков но той е баскетболист

Цец0 14-06-2012 20:53

Цитирай:

Първоначално написано от филасат (Мнение167381)
Преди 91г е в Италия, а кой беше другия преди него в Италия?

Димо Тонев, от 1989

Sent from my Crespo

E71 14-06-2012 23:06

В кв.Бояна, на ул.Росен още 86 г имаше къща, на която имаше антена...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

pe6o1975 15-06-2012 00:13

Цитирай:

Първоначално написано от E71 (Мнение167429)
В кв.Бояна, на ул.Росен още 86 г имаше къща, на която имаше антена...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Сигурно е било нещо от тоя сорт:

http://www.youtube.com/watch?v=M1muU...eature=related

kabel 15-06-2012 00:32

Цитирай:

Първоначално написано от E71 (Мнение167429)
В кв.Бояна, на ул.Росен още 86 г имаше къща, на която имаше антена...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

също и в Гевгелийският квартал бл.7 антена имаше Кръстьо Капанов 85-86г. ....

ivo 15-06-2012 00:36

През 1990 година един познат, си беше направил собствено ръчно сателитен приемник и го беше поместил в чекмедже на бюро. Дори после направи още 2-3 и ги продаде. Честотите се регулираха с потенциометри. Чинията му беше около метър и двадесет. Изложението му беше югозападно. Доста ходих в тях да гледаме това онова, на телевизор Велико Търново, който се чудеше, що за програми показва. Тогава бяха аналогови канали. С триста зора му изпросих схемата за приемника. Може би още я пазя някъде из архивите. Поръчах си почти всички части без тунера, но станах студент и така и не ми оставаше време за това. Знам, че дадох доста парици тогава, но така и не ми остана време да си направя приемника сам. После стана лесно. Излязоха цифровите приемници и канали и всичко приключи. Все още съжалявам, че не можах да реализирам мечтата си да си направя сам приемника.

stilo72 15-06-2012 16:03

Много се притеснявам, че на Любо Ганев ако му дадът още ефирно време ще каже, че е по-запознат със сателитната техника и от Мирчо богоровеца!;;573
Този пич беше велик волейболист, но да вземе да спре с публичните си изяви, че е много, много тъпо парче!:lol15:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.