Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   H-H или линеен мотор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=7819)

oldman 14-01-2020 13:30

Проблемът не е в релето, според мен!

Вайдин57 17-01-2020 11:31

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение522425)
Проблемът не е в релето, според мен!

И аз не знам къде е проблема,засега му сложих позиционер и пак си движи по дъгата (същия н-н мотор),докато намеря друг.Мерси за напътсвията!;;650

Вас 17-01-2020 13:13

А пробва ли да го движиш с друг приемник, защото просто може да е бъгясал Юсалса на приемника. Оправянето става с преинсталиране на софтуера и никакви потребителски настройки, бекъп файлове + няколко ресета на самият мотор от бутоните му.
Имал съм такъв случай преди 4-5 години с подобен на Аривата приемник и така се оправи. Все едно слагаш чисто нов приемник, без нищо качено от теб на него.Спомням си, че дори му заредих първо софтуер на производителя и след това "по-добрият" софтуер.
До момента съм със същия мотор. Веднъж само съм му сменял пружинките, които обират луфта.;)

П.С. Как точно си го включил през позиционер, там не са ли 36V?:s101

Вайдин57 18-01-2020 11:35

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение522578)
А пробва ли да го движиш с друг приемник, защото просто може да е бъгясал Юсалса на приемника. Оправянето става с преинсталиране на софтуера и никакви потребителски настройки, бекъп файлове + няколко ресета на самият мотор от бутоните му.
Имал съм такъв случай преди 4-5 години с подобен на Аривата приемник и така се оправи. Все едно слагаш чисто нов приемник, без нищо качено от теб на него.Спомням си, че дори му заредих първо софтуер на производителя и след това "по-добрият" софтуер.
До момента съм със същия мотор. Веднъж само съм му сменял пружинките, които обират луфта.;)

П.С. Как точно си го включил през позиционер, там не са ли 36V?:s101

Пробвах го с друг приемник,същото е.На платката която е на мотора има плюс и минус ,там подавам напрежението от позиционира някъде към 17v,саморъчно правен.Мотора движи добре само че не фиксира спътника,а трябва да гледаш нивото на сигнала и да спреш.Както едно време с линейните мотори.;)

Вас 18-01-2020 12:34

Явно си плаче за нов. Чел съм тук във форума, някъде из секцията за мотори, че има колега, който ги ремонтира, дори даваше някаква минимална гаранция, но не мога да се сетя кой точно беше....:s101

oktay89 28-06-2020 16:32

Каква ви е мнението за Jaeger Sg2500?
В момента съм сложил td88, но имам проблем с дъгата и крайните спътници. Когато сваля наклона на антената с 0.5-1 градус спътниците на изток им се покачва сигнала, когато го вдигна с 0.5-1 спътниците на запад са с по висок сигнал.
Настройвам по dishpointer.com. Наклона на антената е 23 градуса, мотора е по latitude 49 градуса, 0та му е центрирана на 10 градуса. Живея в lat- 49.79, long -10.02

вассил46 28-06-2020 18:08

Смятам не е проблем мотор,линеен или HH а настройка. Основата не е точна.

dzumba 28-06-2020 18:52

Цитирай:

Първоначално написано от oktay89 (Мнение532465)
Каква ви е мнението за Jaeger Sg2500?
В момента съм сложил td88, но имам проблем с дъгата и крайните спътници. Когато сваля наклона на антената с 0.5-1 градус спътниците на изток им се покачва сигнала, когато го вдигна с 0.5-1 спътниците на запад са с по висок сигнал.
Настройвам по dishpointer.com. Наклона на антената е 23 градуса, мотора е по latitude 49 градуса, 0та му е центрирана на 10 градуса. Живея в lat- 49.79, long -10.02

Трябва да завъртиш около основната тръба, т.е. мотора надясно около 2-3 градуса ,после да върнеш наляво тези 2-3 градуса антената около хобота,когато си в 10 градуса,до макс сигнал!

Вас 28-06-2020 19:51

Цитирай:

Първоначално написано от oktay89 (Мнение532465)
Настройвам по dishpointer.com. Наклона на антената е 23 градуса, мотора е по latitude 49 градуса, 0та му е центрирана на 10 градуса. Живея в lat- 49.79, long -10.02

Така! Като настройваш по dishpointer-а, там какво ти пише
Dish Setup Data Motor Latitude: 49.8°
Declination Angle: 7.3°
Dish Elevation: 23°

Като начало сложи мотора на Latitude 50° или на една идея преди 50 и там повече не пипай! След това компенсирай с антената. Точно това касае крайните спътници.
Ако пак не стане, Дзумбата ти го е написал! Вервай му!;)

П.С. На някои мотори надписите от двете страни са различни.....от едната страна пише Latitude, а от другата Elevation и човек в бързината понякога бърка.;;650
П.С.-2 Не стана ясно, кои са ти крайните спътници?

oktay89 29-06-2020 09:52

Благодаря за съветите.
Крайните са 15w и 51.5E. Но загубата на сигнала се усеща още на 28.2E и 1.9E при промяна на наклона на антената. При 42E/5W вече става критично и изчезва съвсем, ако не променя наклона на антената.
Сега проверих наклона на парапета на терасата, на която е закачена. Има лек наклон, ще подпра отдолу за да дойде на нивел и тогава ще опитам пак.
Прави ми впечатление, че след 35-36 градуса антената доста се усуква по диагонал. Може би като основата стане на нивел ще се оправи


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.