Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   прекъсвания на 12463 и 12565 при силен сигнал? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47667)

teolink 04-01-2023 07:19

Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи

mistreated 04-01-2023 09:39

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение582206)
Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи


Аз не мога все още да намеря решение, а съм с 1.20 антена! Сигналът е стабилен "уж", всички други са над 16.5 децибела въпреки дайсека и немалката дължина на кабела. Тези двата са около 14 и пак на моменти изчезват и прекъсва картината. Оставил съм го така и ще гледам напролет, че не ми се мръзне на покрива сега. Смяна на конвертор не реши проблема, ще се мъча с нов дайсек и евентуално смяна на кабел...

Калито 04-01-2023 09:54

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение582206)
Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи

А замислял ли си се че съвсем наблизо имаш клетки на мобилен оператор!

vasilstf 04-01-2023 10:46

...И един мармот завива шоколада в станиол.
Но във форума един трол завива конвертора във фолио. Ще мине и от тук да ти каже как. ;;650

manqka 04-01-2023 11:20

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение582210)
...И един мармот завива шоколада в станиол.
Но във форума един трол завива конвертора във фолио. Ще мине и от тук да ти каже как. ;;650

Няма оправия със завиването на фолио самия конвертор.
Особено на BTV HD на булята.
Аз едвам успях да достигна 14.50 дицибела , сила на качество 96% 97% , но транспондера пак си варира.
На 80см. Антена.
На единия приемник нямам проблем. Гледам без да сече.
Но на втория приемник ми сече и не става да се гледа кой знае колко. Но там кабела е много стар. И е за смяна. Но не ми се прекарва нов. Понеже стария вече е вътре във изолацията където минава кабела по терасата , от хола към кухнята. Някой ден ще го сменя със нов. И ще се оправи проблема. Установих че в кухнята е проблемен кабела.
Та мисълта ми беше , ако в близост има GSM клетка , трудно се стабилизират транспондерите.
До мен на 100 метра има GSM клетка , и оказва влияние...

vasilstf 04-01-2023 15:01

Цитирай:

Първоначално написано от manqka (Мнение582211)
Няма оправия със завиването на фолио самия конвертор.
Особено на BTV HD на булята.
Аз едвам успях да достигна 14.50 дицибела , сила на качество 96% 97% , но транспондера пак си варира.
На 80см. Антена.
На единия приемник нямам проблем. Гледам без да сече.
Но на втория приемник ми сече и не става да се гледа кой знае колко. Но там кабела е много стар. И е за смяна. Но не ми се прекарва нов. Понеже стария вече е вътре във изолацията където минава кабела по терасата , от хола към кухнята. Някой ден ще го сменя със нов. И ще се оправи проблема. Установих че в кухнята е проблемен кабела.
Та мисълта ми беше , ако в близост има GSM клетка , трудно се стабилизират транспондерите.
До мен на 100 метра има GSM клетка , и оказва влияние...

Фолиото трябва да е тенекиено, със кухненско алуминиево не става.

Момчил Минков 04-01-2023 16:02

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение582212)
Фолиото трябва да е тенекиено, със кухненско алуминиево не става.

Е нали, бе джанъм, конвертора под пластмасата си е метален и екранира всичко? Екран в/у екрана?

BULLET 04-01-2023 17:53

Да споделя моя опит със тези сривове на танспондерите на була и на 1.9, с един обикновен линеен усилвател от 4-5 лв сложен възможно по близо до лнб то, и преди евентуален дайсек, решава проблема безотказно и потвърдено. ако искаш да е по евтино слагаш след дайсека също става но е възможно да се получат аномалии с нивата ако имаш голяма антена

manqka 04-01-2023 19:17

Цитирай:

Първоначално написано от BULLET (Мнение582216)
Да споделя моя опит със тези сривове на танспондерите на була и на 1.9, с един обикновен линеен усилвател от 4-5 лв сложен възможно по близо до лнб то, и преди евентуален дайсек, решава проблема безотказно и потвърдено. ако искаш да е по евтино слагаш след дайсека също става но е възможно да се получат аномалии с нивата ако имаш голяма антена

Дай някой примерен линеен усилвател.
Да тествам , да видя дали ще има някакъв ефект.
Преди дайсека от конвертора , нали така. ;)

ХаМаВ 05-01-2023 00:42

Цитирай:

Първоначално написано от manqka (Мнение582217)
Дай някой примерен линеен усилвател.
Да тествам , да видя дали ще има някакъв ефект.
Преди дайсека от конвертора , нали така. ;)

м/у DISEqC и приемника.

https://pacostar.eu/sateliten-lineen...r-ams2001.html
http://www.satshop.bg/category.php?id_category=117
https://www.*********.com/index.php?...4a224d959b0e02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.