Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   VU+ Zero (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35750)

Онджичек 25-03-2016 13:27

Нищо и няма на Енигмата. Чети повече.

Отиваш в setup-service searching-tuner configuration-избираш тунера-configuration mode- избираш simple- долу на mode избрираш diseqc ABCD. Настройваш за всеки зает порт съответния сателит и даваш ОК.

yavor1 25-03-2016 13:34

Цитирай:

Първоначално написано от краси098 (Мнение407851)
Имам и още едно питане. Примерно зареждам готова листа с канали примерно за 13 и 19.2. След това отивам в настройка на тунера за да си наглася дайсек-а, но като дам избор на сателити, имам само 13 и 19.2 и настройките по usuals и примерно 36Е не мога да го задам. Няма го като опция.
Някакви идеи ?

След като си нагласиш антенното стопанство, направи си бекъп на сетингите, а ако искаш готови листи да ползваш, то си ги допълвай към тези, които имаш :worry:
А и не ми е ясна тази перверзна любов към листи на някой си ханибал или подобен хуманоид, толкова ли не можете да си направите собствени фаворитни листи, които да си допълвате, абе както искате , явно е че на готово изглежда по-лесно ;;basi

краси098 25-03-2016 13:36

Е, аз ръчкам в момента и просто ми трябва за проба, а не да сканирам сто часа. ;;513

Чък Норис 25-03-2016 13:43

Няма проблеми с букетите на вханибал, много са си хубави даже, винаги актуални и винаги подредени в приличен вид, единствено трябва да си преместиш своите любими букети най-отгоре и всичко е ток.

@краси098
Изтегли си за мотор сетингите, вземи само файла satellites.xml и го замести при теб, рестартирай от тока и ще имаш всички спътници на разположение за сканиране.

yavor1 25-03-2016 13:48

@краси098
Точно за ръчкане е правилно да си ползваш едни и същи листи, в противен случай не е ясно какъв резултат получаваш:)
Докато ръчкаш, поне монтирай една флашка за бекъпи на сетинги, бекъпи на цели имиджи и дори за мултибуут , ама ти си имаш явно други приоритети и виждания, определено си тръгнал по заобиколния път на познанието ;)

краси098 25-03-2016 14:29

Знанията в тази материя са ми посредствени, но нали трябва човек да научи нещо ново :)
Просто ми дойде малко тежко и изнервящо, много нови за мен неща на един път и като прибавя ограниченото свободно време, което имам и мерака всичко да стане бързо... и става мазало :hammer:. Та само мултибуут ми трябва в момента и ще я втасам :hammer: :).

До като не науча основните неща, не искам да експерементирам с други имиджи и да откривам нова топла вода ;;675 и най-накрая да завърша в секцията продава и така :)
Иначе бекъпи постоянно правя ;;513, но винаги след това почвам отначало с чист имидж, защото искам да намеря оптимален вариант, на който да направя един стабилен бекъп. Канали, бутони, дистанционно, плъгини, просто искам да направя едни завършени настройки и като се омаже нещо, поне да тръгна от стабилна основа.

Благодаря на всички, ще ви послушам. ;;513

антена 27-06-2016 21:05

какви камове вървят? имам мгкам но ми прави конфликт като сложа 2 линий , какъв друг ще работи ?

краси098 29-07-2016 09:19

От известно време, забелязвам следния проблем :

Гледам даден канал, превключвам си каналите, всичко е ОК, след това, избирам от листата първия канал от списъка, в дадения букет и като дам ОК, черен екран и "анимацията - busy" в горния десен ъгъл. Тотален блок, единствения шанс е рестарт с харуерния бутон.
Всичко ми е ъпдейтнато, пробвах и с пълен флаш, проблема стои.
Прави го когато си иска, не е всеки път.

VU+Zero+USB Turbo DVB-C + OpenPLI

Някакви идей?

valseat 29-07-2016 09:29

Пробва ли с друг имидж ?

краси098 29-07-2016 09:33

НЕ, само с ПЛИ-то съм пробвал.
Не знам дали ще тръгне Turbo тунера с OpenVix, примерно, който ми допада и ползвах по едно време.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.