Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Проблем помогнете (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40013)

yavor1 04-05-2016 11:32

Тази антена не е доокомплектована !
Липсват и двете странични рейки , придържащи квадратния профил за конвертора да не провисне и да не се мандахерца няляво - надясно :worry:
Антената е някаква турска модификация на първите НЕТА 120 антени, както се казва: менте на ментето :)
Ако не сложиш тиранти на рейката, няма как да получиш по-добър сигнал от 70см антена ;)
В Кържали имате доста от истенските НЕТА антени, замери тирантите и си доокомплектовай антената ;;650

angeljorj 04-05-2016 12:07

offset
 
Виде ли сега Севале къде може да е проблема първо си сложи и странични държачи ако няма откаде да ги вземеш даи да ти продам хубава антена ;;513 да се не мъчиш .;;650

dzumba 04-05-2016 12:47

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение412123)
Липсват и двете странични рейки , придържащи квадратния профил

Няма да му помогне,точно тези антени нямат жартиери,ако, че има дупки на борда,конвертора сочи центъра,така че не е изметнат надолу,евентуално наляво надясно,ако влезе вода,може да се спука,но не и да се изкриви надолу,няма тежест за това!

Васил 04-05-2016 12:51

Дзумба ,то тежест няма ,ама сняг ,вятър...

dzumba 04-05-2016 13:03

Не може да се изкриви надолу,да види дали има пукнатини на сгъвката!
Мисля че съм настройвал такава и май имаше жартиери,ами той да каже нова ли е вземал или втора употреба!

yavor1 04-05-2016 13:11

Ако и сложи тиранти, няма да има проблем, особено ако е от тези с дебелата тенекия , или не ги е сложил, или не са му ги дали към комплектацията, а най-вероятно е икономия на 2м алуминиева тръба ф-10мм ;;573
Казах му да обиколи в Кърджали ( мисля че там му е локацията на колегата), там трябва да има доста турски 120см антени, да замери тирантите и замери мястото на отвора за тях на рейката :worry:

лун2лан 04-05-2016 18:47

Изобщо стегнат ли е този мотор за тръбата? Като гледам снимката е увиснал...

севал 07-05-2016 17:51

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение412120)
Няма как да ги гледаш с тази калпава антена!Ако си в Северна България,да,но едва ли,а и пак си трябва прецизна настройка,което ти,едва ли можеш!

Аз това дето го гледах в Кърджали с тази антена дори по на север в Хасково и Димитровград се чудиха мои приятели, как! Араби, израелци, скандинавци, всичко което не си сънувал с 120 см офсетка (отговор за цитата ти „едва ли можеш„) !!!!

севал 07-05-2016 17:53

Цитирай:

Първоначално написано от лун2лан (Мнение412191)
Изобщо стегнат ли е този мотор за тръбата? Като гледам снимката е увиснал...

максимално стегнат е

севал 07-05-2016 18:05

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение412144)
Ако и сложи тиранти, няма да има проблем, особено ако е от тези с дебелата тенекия , или не ги е сложил, или не са му ги дали към комплектацията, а най-вероятно е икономия на 2м алуминиева тръба ф-10мм ;;573
Казах му да обиколи в Кърджали ( мисля че там му е локацията на колегата), там трябва да има доста турски 120см антени, да замери тирантите и замери мястото на отвора за тях на рейката :worry:

на стойката за конвертора няма дупки за тиранти,модела е без


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:10.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.