Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Оператори в гр. ПЛОВДИВ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Параметри на цифровите канали на DCC-Пловдив (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=1296)

gogo0 03-02-2010 19:32

нали в сам модула има и карта, устроиството което дават кабелната каналите излизат всичките но с вградения тунер пропуска поне на 4 5 честоти канали. Идеята мие САМ модул = Устроиството което ти дават от кабелната . Разликата е че с вградения тунер гледаш ХД канали и не заема място допанителното устроиство и няма допалнителни дистанциони :)

Деян 03-02-2010 19:46

САМ модул != Устроиството което ти дават от кабелната (различно).
Виж сега, DVB-C тунерът на телевизора (вградения) хваща каналите, работи с честотите и т.н. Модулът отговаря само за това доколко имаш право да отключиш канала. А тунерите в телевизора и в сет-топ-бокса, който дава оператора, са различни, софтуерът им е различен и т.н. Ако телевизорът ти не намира канал Х, то и с пъхнат CAM + карта пак няма да го открие, като в същото време външният тунер от оператора ще го открие.

juli76 03-02-2010 21:28

Няма логика при пълно сканиране да не открива определени честоти като при ръчна настройка но е факт при мен липсваха 2-3 от чесототите и при ръчно търсене ги откри и запамети тв-то.
Имам опция в настройките за каналите "автоматично обновяване на софтуера" бях е изключил не знам дали има връзка с пропускането на някой честоти и загубата на канали преди седмица ?

gogo0 04-02-2010 02:58

да разбрах те, примерно тогава как някой кабелни телевизии ти предлагат устроиство или ако искаш ти дават и САМ модул + карта вместо устроисвото. модула и картата служат като разкодирване на каналите тези канали ги има но те са заклучени. така има и устроисва на кабеларки в който вкарваш карта. но на дцц май устроисвата са без карти и това е лошото! пример Евроком предлагат или устроиство или САМ и карта кое ти си избираш. защо не съм минал на евроком - от Асеновград съм а тук има само Дцц. Преспектива виждам за вбъдеще за САТ. тв :)

lazarus18 04-02-2010 12:45

Като ви сложат карти и си вземето модули просто ще ви се увеличат проблемите. Сега сте по-добре.

harko77 04-02-2010 15:13

Гледам има раздвижване вече хващам ахн-те сега остана да пуснат и другите :)

gogo0 05-02-2010 04:56

да по горе промених списъка

u1315 05-02-2010 21:36

Цитирай:

Първоначално написано от БумтаБамта (Мнение31279)
Тези DCC почват да ме дразнят.От една седмица нямам Канал1,БТВ нито на аналагова нито на цифрова... незнам какво става.През цялото си свободно време правя сканирания на всевъзможни честоти..имаше си всичко поне 1 седмица и след това изчезнаха.Като си пусна стария ТВ хваща си всичко пусна ли плазмата няма братче ни Канал1 ни БТВ.
658 нищо не хваща а ми дава че има сигнал на тази честота
730,786,794 все канали на които трябва да са ми основните програми.
Май скоро ДЦЦ ще се раделят с един добросъвестен платец.Убеден съм,че те са нпаравили нещо.

същата работа и при мен от вчера. на 658 +закъсненията ми дава че има сигнал, но не го открива. На анлоговия тунер също не ги открива с изключение на Нова телевизия. Луда работа.... :s103:s103

gogo0 06-02-2010 05:30

аналоговата си бачка идеално, а за цифровата през 1 час има размествания :o050:

u1315 06-02-2010 13:06

Цитирай:

Първоначално написано от u1315 (Мнение31667)
същата работа и при мен от вчера. на 658 +закъсненията ми дава че има сигнал, но не го открива. На анлоговия тунер също не ги открива с изключение на Нова телевизия. Луда работа.... :s103:s103

сега се обадих в офиса на DCC. казах ми че са започнали да кодират каналите от цифровия пакет и явно са започнали от канал 1, бтв, нова и диемите. Нямало да предлагат карти за декодиране от самия ТВ. Трябвало само с техните приемници да се гледало, което нещо не ме кефи. Определено ще ги сменям, но май няма голям избор...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.