Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Първия българин със сателитна антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23420)

ТИНТИН 16-06-2012 22:24

В момента по Нова тв Любо Ганев с първата сателитна антена:lol15:.

Veskop 16-06-2012 22:52

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение167713)
-лично ти сега от какво се лишаваш и кой те безпокой?

ами,не се лишавам,но се ограничавам!но много хора се лишават!а втората част от въпроса ти е нелепа,да не би да няма от какво да се безпокоиш?бездомни помияри,тумби цигани,дрогирани, пияни олигофрени и мутри,мислещи се за безсмъртни,крадци....да изреждам ли още?да не говорим и ако си родител да се тревожиш и за детето си!

Nova 16-06-2012 23:17

Пък да не говорим – ако си дете на възрастни вече хора, с чийто труд е изградено всичко, що вече 20 години се краде, и още огризки са останали, но тия хора са подложени на геноцид – и доходен, и медицински, и морален, за да могат "свои" Любопавловци, доневци и софиянски с усмивка да демонстрират палати на Лазурния бряг...
Или пък –да си индивид от тудоспособната част от популацията на БГ (не хората, не гражданите, а популацията!-както гледат на нас "избраните"), чиито единствени права–задачи са да отглеждат поивечко слоеве кожа на гърба си, че да има кво да се дере с измислени ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ осигуровки, застраховки, такси, данъци, каси, фондове и т.н., че още като горните да се фукат по ТВ, било с псевдомагистрали, било с ореоли на "спасители на нацията", било с лъскави отрочета с кеймбриджки дипломи, платени с мойте и твойте пари, откраднати от социални фондове...
Да не продължавам, че ще е безкрайно...

stilo72 18-06-2012 12:46

Пичове, кражба винаги ще има!
Въпроса е в това, че трябва да се научат така да краднат, че такива като нас да са доволни, тоест да създават блага и за нас пък те нека да си краднат.
Тогава нас няма да ни боли и да ни е гадно!
Не трябва да се управлява еничерски или чуждопоклоннически, защото на мен лично ми се струва, че повече се защитава интереса на бизнеса какъвто и да е той а за обикновенния работник, които изкарва парите на тоя бизнес и дума не става! Всеки говори само за вдигане на цени а никой не говори за вдигане на заплати е това няма как да се случи, докато няма ръст в моя джоб няма как да има ръст в оборота на бизнеса, просто защото аз съм свил потреблението си, защото същият този бизнес не се сеща да ми вдигне заплатата!:worry:

ВалчоП 18-06-2012 15:25

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение167785)
ами,не се лишавам,но се ограничавам!но много хора се лишават!а втората част от въпроса ти е нелепа,да не би да няма от какво да се безпокоиш?бездомни помияри,тумби цигани,дрогирани, пияни олигофрени и мутри,мислещи се за безсмъртни,крадци....да изреждам ли още?да не говорим и ако си родител да се тревожиш и за детето си!

Лишения и ограничения винаги е имало и ще има, както при соца едно време, така и в най-богатите общества, защото човек е устроен да иска всичко. Чувството на безпокойство е естествена черта на човека, особено ако е родител. Но нека всички да се огледаме и да кажем, това което имаме в къщи сега дали щеше да е възможно при условията на онази система, където дори на 10 км от границата не можеше да се припари без документ, не можеше да отидеш да живееш в друг град, без да са те разпределили там "отгоре", а за някой безобиден виц можеше да те приберат веднага на топло, да не говорим че ако тръгнеш "спонтанно" да преминаваш границата, те застрелваха на място като вреден дивеч...

Veskop 18-06-2012 17:56

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение168051)
Лишения и ограничения винаги е имало и ще има, както при соца едно време, така и в най-богатите общества, защото човек е устроен да иска всичко. Чувството на безпокойство е естествена черта на човека, особено ако е родител. Но нека всички да се огледаме и да кажем, това което имаме в къщи сега дали щеше да е възможно при условията на онази система, където дори на 10 км от границата не можеше да се припари без документ, не можеше да отидеш да живееш в друг град, без да са те разпределили там "отгоре", а за някой безобиден виц можеше да те приберат веднага на топло, да не говорим че ако тръгнеш "спонтанно" да преминаваш границата, те застрелваха на място като вреден дивеч...

да,ама на запад се ограничават от мерцедеси,не от опел-и,има огромна разлика ;)ако ме разбираш какво намеквам...

ВалчоП 18-06-2012 20:31

Разбирам те, абсолютно си прав че има разлика. Но за разглезения западняк горчивината в душата си е същата и него не го интересува, че някъде карат стари Опели, или че търкалят каруци. Богатите също плачат. :)

Veskop 18-06-2012 21:07

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение168114)
Разбирам те, абсолютно си прав че има разлика. Но за разглезения западняк горчивината в душата си е същата и него не го интересува, че някъде карат стари Опели, или че търкалят каруци. Богатите също плачат. :)

друго имах предвид,западняците се ограничават (лишават) от излишни екстри,а ние от необходими неща ;)

om63 18-06-2012 21:52

Цитирай:

Първоначално написано от евросат (Мнение167661)
Аз съм настройвал сателитна антена преди промяната от 1989г., вече не си спомням точно годината. Работех в лаборатория за СВЧ ХИС и лолучихме няколко конвертора с идеята да започваме производство. Бяха доста големи, мексиканско производство.:D В лабораторията бяха налети милиони за ембаргова техника на HP - СВЧ спектроанализатори, измерител на шум, на мощност. Гледахме 13Е и 16Е. Спомням си кодираните испански програми и Super Ch. Приемникът беше с ръчна настройка. В крайна сметка нищо не се получи.

Това вляво ниските постройки преди парадния вход на МЕИ или бъркам ?

Veskop 18-06-2012 22:08

Цитирай:

Първоначално написано от om63 (Мнение168141)
Това вляво ниските постройки преди парадния вход на МЕИ или бъркам ?

Колега,все се каня да те питам относно подписа ти...

Цитирай:

Няма дума, чието множествено число в българския език която да завършва на "Й".
абе,я ми кажи,как пишеш звучната бг думичка за пенис без Й накрая?;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.