Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   Нови канали (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=32096)

vasilstf 31-05-2021 18:30

Аз само да попитам. В колата слушам музика доста силно, със сигурност се чува от хората по тротоарите и тези в съседните коли. Следвайки тази логика, когато слушам музика в колата аз един вид разпространявам, излъчвам или препредавам тази музика. Значи ли това, че трябва да плащам авторски права, когато някой друг слуша музика за която аз съм платил?

Mediadigital 31-05-2021 23:12

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение558733)
Аз само да попитам. В колата слушам музика доста силно, със сигурност се чува от хората по тротоарите и тези в съседните коли. Следвайки тази логика, когато слушам музика в колата аз един вид разпространявам, излъчвам или препредавам тази музика. Значи ли това, че трябва да плащам авторски права, когато някой друг слуша музика за която аз съм платил?




Тя е от частния ти автомобил и не гониш клиенти нали ?:worry::worry::worry:


Ресторантите плащат на брой места и категория

Фризиорските салони според квадратурата
кварталните магазинчета молове и хипермаркети , според квадратурата..

всички тарифи са одобрени от МК .. :worry::worry::worry::worry:


Казано директно


Медията в качество на ползвател плаща на дружествата но това е според покритието..
След това са тарифите според това къде се ползва..


Дори подгониха Виваком и А1 заради НВО ГО за препредаване .. 600 хил лв.. за неуредени права за 3ти страни .




Казуса с Планета е Митко Пйнера купува всички песни . с текст и музика .. като певицата Х си плаща ротацията по Планета , за да има повече участия . ако реши да напусне Пайнер ако иска трябва да си откупи правата за песните..

mistor 01-06-2021 07:38

Цитирай:

Първоначално написано от Mediadigital (Мнение558776)
Казуса с Планета е Митко Пйнера купува всички песни . с текст и музика .. като певицата Х си плаща ротацията по Планета , за да има повече участия . ако реши да напусне Пайнер ако иска трябва да си откупи правата за песните..

Не случайно дадох пример с планета - там кръга е затворен и няма много за философстване .
И тогава каква е целта ? За какво точно събират пари от профон и мюзикаутор ? На кого и какво отчисляват от събраното ?

Mediadigital 01-06-2021 08:13

Цитирай:

Първоначално написано от mistor (Мнение558784)
Не случайно дадох пример с планета - там кръга е затворен и няма много за философстване .
И тогава каква е целта ? За какво точно събират пари от профон и мюзикаутор ? На кого и какво отчисляват от събраното ?

Планета е затворен цикъл , но Фен не е
иначе всичко се очислява между 8те издателя в бг най големия е Вирджиния Рекърдс , Sony music ,и още 50% от каталозите ... след това Анимато мюзик които държат каталога на Universal Music , Орфей Дика - WMG т нар мейджъри .. другото е по членове .. и малки издатели ... и независими изпълнители ...
Музикаутор - Авторски права
автори на музика , текст , аранжимент , разрешаване на синхронизации в реклама и филми .

Профон - Сродни права
Артист- изпълнители ,продуценти , издатели !

mistor 01-06-2021 19:38

Цитирай:

Първоначално написано от Mediadigital (Мнение558785)
Планета е затворен цикъл , но Фен не е
иначе всичко се очислява между 8те издателя в бг най големия е Вирджиния Рекърдс , Sony music ,и още 50% от каталозите ... след това Анимато мюзик които държат каталога на Universal Music , Орфей Дика - WMG т нар мейджъри .. другото е по членове .. и малки издатели ... и независими изпълнители ...
Музикаутор - Авторски права
автори на музика , текст , аранжимент , разрешаване на синхронизации в реклама и филми .

Профон - Сродни права
Артист- изпълнители ,продуценти , издатели !

И логичния въпрос е как се събират такси за mtv,vh1 ..... Те какво получават и от кого ? Да ти кажа честно , ясно е , че си измислиха хранилка . Вероятно някой може и да получава нещо , но това е тъпо и няма никакъв смисъл . Логичното и правилно е да купиш правата за една песен , клип , филм ... за едно излъчване , за неограничен брой излъчвания в определен период или за още по-голям период с ограничен или неограничен брой излъчвания . Или искаш да ми кажеш , че за филми , сериали и реалити всичко е уредено , но за музиката не е .
Имаше пример , мисля от @TUISTERa как си плащат за да получат правото да излъчват един клип . Плащат си на правоносителите . Е тези правоносители за какво вземат пари ? Не са ли точно те тези които да са си уредили отнощенията с автори , изпълнители , ..... ? Или те са само правоносители да имат клипа и да ти го предоставят ? Пародия .

Mediadigital 02-06-2021 05:19

Цитирай:

Първоначално написано от mistor (Мнение558836)
И логичния въпрос е как се събират такси за mtv,vh1 ..... Те какво получават и от кого ? Да ти кажа честно , ясно е , че си измислиха хранилка . Вероятно някой може и да получава нещо , но това е тъпо и няма никакъв смисъл . Логичното и правилно е да купиш правата за една песен , клип , филм ... за едно излъчване , за неограничен брой излъчвания в определен период или за още по-голям период с ограничен или неограничен брой излъчвания . Или искаш да ми кажеш , че за филми , сериали и реалити всичко е уредено , но за музиката не е .
Имаше пример , мисля от @TUISTERa как си плащат за да получат правото да излъчват един клип . Плащат си на правоносителите . Е тези правоносители за какво вземат пари ? Не са ли точно те тези които да са си уредили отнощенията с автори , изпълнители , ..... ? Или те са само правоносители да имат клипа и да ти го предоставят ? Пародия .


Много лесно , използват софтуер който прави мониторинг по 24/7/365 на 98радио станции и на 80тв

като най важните са БНТ , БТВ,НОВА , THE VOICE. MAGIC .. FEN TV Balkanika BG Music ch . Fen Folk , MTV HITS , MTV 80,S MTV 90 , VH1. MTV CLUB . на. втора степвн по важност са нишовите канали на БТВ , НОВА , ФОКС ,ДИСКАВЪРИ , NGC
трета степен са Евроком , Скат итн ..

Mediadigital 02-06-2021 05:28

Цитирай:

Първоначално написано от Mediadigital (Мнение558875)
Много лесно , използват софтуер който прави мониторинг по 24/7/365 на 98радио станции и на 80тв

като най важните са БНТ , БТВ,НОВА , THE VOICE. MAGIC .. FEN TV Balkanika BG Music ch . Fen Folk , MTV HITS , MTV 80,S MTV 90 , VH1. MTV CLUB . на. втора степвн по важност са нишовите канали на БТВ , НОВА , ФОКС ,ДИСКАВЪРИ , NGC
трета степен са Евроком , Скат итн ..

Тъ така внедрената система БМАТ
Клиповете се теглят предимно от youtube само някой ги взимат от специализираните сайтове където ги качват всеки четвъртък .. и вътре са и биографии и корднати на мениджъри ... на самия артист ... и там е посочвно кой отговаря за правата ...

111111 02-06-2021 08:21

Цялата история е заради лакомията,
някой да дои 50 години за песен.
То автора я го има я не, при филмите на премиера избили в пъти вложеното, но ще доят още и още.
Докато правата на песен не стане макс 2 години както и филмите, постоянно ще е така.

Който не му е угодно да твори а не да търтее.

Mediadigital 02-06-2021 14:27

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение558887)
Цялата история е заради лакомията,
някой да дои 50 години за песен.
То автора я го има я не, при филмите на премиера избили в пъти вложеното, но ще доят още и още.
Докато правата на песен не стане макс 2 години както и филмите, постоянно ще е така.

Който не му е угодно да твори а не да търтее.




Да говориш така , както болшинството в България

ти изобщо имаш ли представа как се прави песен , и какъв екип трябва за да направят текст който да ти се набива като канче в главата..

и да стане хит . При филмите е същото .. там освен режисьори ,сценаристи , актьорски състав се инвестира и в декор.. че и да се уреждат т.нар синхронизационни права върху музката.. и за това нов филм под 220к $ няма как да го пуснат по бг каналите..




Това дали автора го има или не , има наследници на правата хахахаха ама си далеч от тия работи .. тъ по тоя повод ся се сети в кой е каталога на Бийтълс и в кой е каталога на Майкъл Джексън .. ;;602
Тъ дефакто всичко се управлява от каталога на Бийтълс . за това от 50 години авторски права го направиха 75 :lol15: тъ Бабата върти много добре бизнеса..

Мартинския 03-06-2021 10:36

На тия м..дили и HGTV ли им иде скъп, та затова не го пускат? Иначе плановете по 40 лв станаха с каналите на мюмюн медия.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.