Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Съвет за tv box android (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44373)

yavor1 19-10-2019 17:06

Цитирай:

Първоначално написано от начинаещ късметлия (Мнение518748)
По принцип едва ли ще се занимавам с флашвания , бриквания, рутвания понеже отдавна не съм го правил и съм си аматьор. Последно - намерих този https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7...ml?wid=1527929 , пише gigabit ethernet 120 mbps , което малко ме хвърля в размисъл колко да е гигабитов тоя интернет?

То си пише:
Main Features:
● It runs on the Android 7.1, which is stable to use. You can connect to a world of content and entertainment at home with the box
● Amlogic S912 Octa-core ARM Cortex-A53 64bit CPU. With high-performance CPU known for a fast speed
● Bluetooth 4.1 connec****ty. Easy pairing with most Bluetooth-enabled devices
● Support dual band WiFi of 2.4G and 5.8G, with 1000M LAN port
● The remote control is powered by 2 x AAA battery ( not included )

начинаещ късметлия 19-10-2019 17:14

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение518749)
То си пише:
Main Features:
● It runs on the Android 7.1, which is stable to use. You can connect to a world of content and entertainment at home with the box
● Amlogic S912 Octa-core ARM Cortex-A53 64bit CPU. With high-performance CPU known for a fast speed
● Bluetooth 4.1 connec****ty. Easy pairing with most Bluetooth-enabled devices
● Support dual band WiFi of 2.4G and 5.8G, with 1000M LAN port
● The remote control is powered by 2 x AAA battery ( not included )

Видях, но по-долу на картинките пише 120 Mbps

yavor1 19-10-2019 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от начинаещ късметлия (Мнение518750)
Видях, но по-долу на картинките пише 120 Mbps

Ако имаш съмнения,проверяваш при руснаците:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=879906
Там ще намериш всичко и плюсове и минуси, и как се префлашва,и моднат фирмуер!
По принцип и с другите боксове е добре да се обиколят форумите,където може и да намериш реални и честни мнения,защото търговците си хвалят стоката като най-най-най високия връх на сладоледа ;;573


P.S. Относно написаното от търговеца, на много места има надписи Жени,влизаш кенеф ;)

начинаещ късметлия 19-10-2019 18:28

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение518751)
Ако имаш съмнения,проверяваш при руснаците:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=879906
Там ще намериш всичко и плюсове и минуси, и как се префлашва,и моднат фирмуер!
По принцип и с другите боксове е добре да се обиколят форумите,където може и да намериш реални и честни мнения,защото търговците си хвалят стоката като най-най-най високия връх на сладоледа ;;573


P.S. Относно написаното от търговеца, на много места има надписи Жени,влизаш кенеф ;)

Мерси за съветите, явно трябва да се чете повече ;;650

Панайот17 28-10-2019 16:15

Здравейте,
От няколко дни прочитам темите във форума но не мога да стигна до избор на нисък клас устройство за IPTV.
Моля за съвет - защо никой не предпочита устроиствата с Rockchip - примерно подобните на това ?
Цената на 4 RAM + 64 EMMC, с две дистанционни и доставка до БГ е около 100 лева.

Та въпроса беше какъв е проблема на тези с Rockchip.
Има същите устройства и с чип Amlogic - какво е тяхното предимство (като изключим гигабитовата лан)?

Моля отговорете като на абсолютен новак ...
Благодаря.

yavor1 28-10-2019 18:13

Цитирай:

Първоначално написано от Панайот17 (Мнение519155)
Здравейте,
От няколко дни прочитам темите във форума но не мога да стигна до избор на нисък клас устройство за IPTV.
Моля за съвет - защо никой не предпочита устроиствата с Rockchip - примерно подобните на това ?
Цената на 4 RAM + 64 EMMC, с две дистанционни и доставка до БГ е около 100 лева.

Та въпроса беше какъв е проблема на тези с Rockchip.
Има същите устройства и с чип Amlogic - какво е тяхното предимство (като изключим гигабитовата лан)?

Моля отговорете като на абсолютен новак ...
Благодаря.

Зависи за какво ще го ползваш бокса.
Ако е за игрова канзола с 2 дистанционни може и да става,
но за качествено видео Rockchip не е избор.
Регулярно Rockchip се предлага на по-висока цена,за да се
хванат балъците,че по-високата цена е заради по-високо качество,но за всеки влак се намират пътници :)

TurboGD 28-10-2019 21:44

Цитирай:

Първоначално написано от Панайот17 (Мнение519155)
Здравейте,
Моля за съвет - защо никой не предпочита устроиствата с Rockchip - примерно подобните на това ?

Та въпроса беше какъв е проблема на тези с Rockchip.
Има същите устройства и с чип Amlogic - какво е тяхното предимство (като изключим гигабитовата лан)?

Не взимай много сериозно мнението преди моето, субективно е, без да обиждам написалият го.
Със сигурност ще го използваш за повече от игрова конзола.:)
Видял съм достатъчно пръчки и с Rockchip, и с Amlogic, вкл. с прехваления S912.
Можеш да погледнеш и нещо с Allwinner H6.

aandreevbg 28-10-2019 23:20

какъв е проблема на тези с Rockchip.
 
Няма проблеми, просто чисто практично не става, в сравнение с Amlogic. Само в параметрите пише 8 ядрен. Как да ти се обясни, като трябва да го видиш, сравниш и почустваш. Иначе някои са си доволни и от 905, с 1 РАМ.

yavor1 28-10-2019 23:38

Цитирай:

Първоначално написано от TurboGD (Мнение519180)
Не взимай много сериозно мнението преди моето, субективно е, без да обиждам написалият го.
Със сигурност ще го използваш за повече от игрова конзола.:)
Видял съм достатъчно пръчки и с Rockchip, и с Amlogic, вкл. с прехваления S912.
Можеш да погледнеш и нещо с Allwinner H6.

И като си ги погледнал внимателно, какво предлагаш: Allwinner H6 :)
Как си ги виждал и какво си правил с тях,та си толкова категоричен?
Аз ги имам не само на картинка да ги гледам и Rockchip и Amlogic и Allwinner H6 та може да ги сравнявам!
Мислиш ли че е случайно след Allwinner H6 даси взема още един
Amlogic S912 :worry:

Allwinner H6 съм го префлашнал сигурно над 50 пъти,докато накрая си комбинирах Андроид 7 за моя бокс с всички екстри,дори буутвидео като Франкенщайн!На Андроид 9 натоварването на проца е необяснимо високо,което предопределя и нагряването му!На Андроид 7 натоварването при 4к видео и при гледане на ИПТВ и на STBEMU е почти като на Аmlogic 905W,което е добре,но е потресаващо за нов бокс Allwinner H6 4/32GB да сравнявам с
Аmlogic 905W 1/8GB ;;basi

Като цяло Allwinner H6 е по-добър от Аmlogic 905W и Аmlogic 905Х като видеовъзпроизвеждане, но отстъпва на Amlogic S912 особено с повишена честота на GPU от 400 на 666 MHz!

Rockchip бокса е извън класация,направо ще ти скъса нервите дори не всичко,което за Amlogic е нормално, върви на него!
Най-точно се прави сравнение при еднакви приложения от един титаниум бекъп,тогава от наличните ми 5 бокса (+4 други минали през мен ) отсъжда лидерство на неслучайно прехваления S912,въпреки че като производство е доста преди "новите" и "модерни" боксове!


Последно: Най-новия и прехвален Rockchip вече е с
GPU: Penta-Core Mali-450 ; същия като на
Аmlogic 905W и Аmlogic 905Х

TurboGD 29-10-2019 18:31

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение519184)
И като си ги погледнал внимателно, какво предлагаш: Allwinner H6 :)
Как си ги виждал и какво си правил с тях,та си толкова категоричен?
Аз ги имам не само на картинка да ги гледам и Rockchip и Amlogic и Allwinner H6 та може да ги сравнявам!:worry:

Внимателно подбирай емотиконите, защото би трябвало да ти ги върна поне тройно за нелепите хвалипръцкания. ;)
Относно картинките:
Няма да ти отговарям детайлно, поне не сега, но на година през ръцете ми минават поне по 60-70 бокса с всякакви процесори, RAM и т.н.
И така е от поне 5 години насам. Аз лично имам 12(дванадесет).
Правил съм много неща с тях, включително изпратих един H96 Pro+ (S912) с шутове в стената, така че може да се каже, че и футбол съм играл.:)
Защо предложих Allwinner H6? Предложих добра алтернатива на Rockchip, а и човекът попита за нисък клас тв бокс, но на теб изглежда пак ти се привидя нещо друго.;;basi
Ако четеше внимателно какво точно питат хората нямаше да пишеш толкова безсмислено болднати чаршафи. Върни се и прочети пак и неговия, и моя пост, а накрая отново твоя.;)
И защо все го споменаваш този скопен Аmlogic 905W?
А това даже не си струва да го коментирам:
Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение519184)
Последно: Най-новия и прехвален Rockchip вече е с
GPU: Penta-Core Mali-450 ; същия като на
Аmlogic 905W и Аmlogic 905Х

Хайде, със здраве! ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.