Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Първия българин със сателитна антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23420)

marinrm 15-06-2012 16:33

Аз още имам у дома сателитен приемник Johanson с настройване на честотите на аудио и видео с потенциометри, а също така и сателитен радио приемник, пак от тези години. Може да събереме зе един музей техника...

xariss_44 15-06-2012 17:24

Може би ще разочаровам Любо Ганев и другите които пъчат гърди, че са пионерите в тази област, но първата сателитна антена доколко си спомням имаше Владко, синчето на Първия от Правец! Бяха я снимали, беше офсет!!! За съжаление не мога да си спомня годината!

Brian 16-06-2012 00:34

Не е вярно!

ВалчоП 16-06-2012 00:44

Не е била на Владко, а на Татко, за да има 24/7 връзка с Брежнев. ;;602

ozata 16-06-2012 09:14

Цитирай:

Първоначално написано от d3v1c3nv11 (Мнение167255)
Имаше една основна причина ...изразяващо се в дълг към Родината, безкористно участие в националните отбори и себераздаването в името на победата за България. ..."

Ако в това се изразява комунизъма, тогава си леко заблуден. Това са нещата, които при комунизма си бяха на ред, а след промените се разпаднаха заедно с малкото останали духовни и морални достойнства. Настанаха времена, когато вместо да се гордеем с нашите спортисти, слушаме за нашествия от български прocтитуткu към столиците на Европа.

евросат 16-06-2012 09:38

Аз съм настройвал сателитна антена преди промяната от 1989г., вече не си спомням точно годината. Работех в лаборатория за СВЧ ХИС и лолучихме няколко конвертора с идеята да започваме производство. Бяха доста големи, мексиканско производство.:D В лабораторията бяха налети милиони за ембаргова техника на HP - СВЧ спектроанализатори, измерител на шум, на мощност. Гледахме 13Е и 16Е. Спомням си кодираните испански програми и Super Ch. Приемникът беше с ръчна настройка. В крайна сметка нищо не се получи.

ВалчоП 16-06-2012 14:17

Цитирай:

Първоначално написано от ozata (Мнение167659)
Ако в това се изразява комунизъма, тогава си леко заблуден. Това са нещата, които при комунизма си бяха на ред, а след промените се разпаднаха заедно с малкото останали духовни и морални достойнства.

Т. нар. духовни и морални достойнства от онова време бяха релултат от пропаганда и насаден страх още от детските ясли, та до гроба. Имаше несменяема върхушка с привилегии, а за нас важеше мотото "Какво тук значи някаква си личност". За овчедушни хорица това статукво беше чудесно, но за по-отворени и свободолюбиви личности си беше затвор. Спамим яко и съм убеден, че такъв вид спор няма никога да завърши, защото отношението към онова време се е оформило в резултат на вътрешното усещане на всеки отделен индивид, а то няма как да е еднакво у всички.

Veskop 16-06-2012 14:28

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение167698)
Т. нар. духовни и морални достойнства от онова време бяха релултат от пропаганда и насаден страх още от детските ясли, та до гроба. Имаше несменяема върхушка с привилегии, а за нас важеше мотото "Какво тук значи някаква си личност". За овчедушни хорица това статукво беше чудесно, но за по-отворени и свободолюбиви личности си беше затвор. Спамим яко и съм убеден, че такъв вид спор няма никога да завърши, защото отношението към онова време се е оформило в резултат на вътрешното усещане на всеки отделен индивид, а то няма как да е еднакво у всички.

що,сега да не е по-различно?!?само дето върхушката пак е същата,ама е значително нарастнала и доооста по-лакома и крадлива!някога поне се живееше що годе спокойно и без лишения....

вассил46 16-06-2012 15:17

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение167700)
що,сега да не е по-различно?!?само дето върхушката пак е същата,ама е значително нарастнала и доооста по-лакома и крадлива!някога поне се живееше що годе спокойно и без лишения....

На пълно съм съгласен с мнението на Veskop.До като ги траем ще е така,Костов съдеше Живков, да продължа ли? 6-7-8 или повече милиони Вальо маи ще трябва да открадне още от нашия гръб,до като траем торбалани които знаят само Аз,Аз и да ползва ножица! е де за лента,де за дохода. Честно казано гледах волейболен мач, там видях подскачаща калинка.Този премиер защо си назначава такава администрация?

gentu 16-06-2012 16:39

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение167700)
някога поне се живееше що годе спокойно и без лишения....

-лично ти сега от какво се лишаваш и кой те безпокой?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.