Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   НОВИ СПЪТНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Express-AM7 / 40E (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36683)

JAV0 20-03-2015 15:30

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение363090)
Е и ?
както съм написал ~700 км ;;573
Няма да цепим микроните я !!! :D

И една бърза проверка по синусовата теорема: X=(sin1/sin89,5)x42164,1=735,89км.

бендо 20-03-2015 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от JAV0 (Мнение363095)
И една бърза проверка по синусовата теорема: X=(sin1/sin89,5)x42164,1=735,89км.

Че кво е това за космоса :);;650

Астрал 20-03-2015 23:35

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение363081)
Нещо са се разбързали, щом по последни данни щели да го паркира на 40 около 31.03.2015.
Предишния - АМ6 го клатиха няколко месеца докато стигне позицията си.

Правилно,колега........Aз досега от скромния опит дето имам, такова гласене не бях виждал,с тоя сателит избиха рибата. В края на годината качиха спътника и чааак юни 2015 влиза в експлоатация,то бе движение,то сега ще са тестове то ще е чудо.....

sarivano 21-03-2015 05:03

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение362997)
Не вярвам да оставят само тия бози.Като гледам на европейския лъч има "опашка"и за Египет.За руските туристи там.

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение363084)
Тия руснаци са интересни хора:s101 орязаха цяла Европа да не може да гледа руски канали, преди това имаше радуга на линейна поляризация със силен сигнал за Европа, Платформа хд също линейно със силен сигнал за Европа, и изведнъж махнаха платформата махнаха и радугата и руските канали за Европа се скриха.
Дано поне тук от 40Е пуснат силен сигнал и поне федералните канали да качат с линейна поляризация за да може да се гледат.

И двамата вятър ви вее на Бял Мерак))) Поне да си бяхте опитали да прочетете част от договорите на руските DTH оператори. Има една дребна подробност-съдържанието се разпространява само на територията на РФ и оборудване се купува само от граждани на РФ. Как си представяте свободното "лъчене" на некодирани програми по цяла Европа + Египет? Държателите на авторските права на излъчваните предавания ще ги кастрират и ще се вкарат в много интересни филми Федералните програми!!!
Международните версии на някои федерални канали и така си вървят от Hot Bird. С премахнато съдържание, което може да се излъчва само за територията на РФ.

Специално за Васил : Васко нито е работа на държавата, нито на частният оператор да осигурява "облъчване" на курорти в чужди държави. Не прави нелепи предположения. За причините прочети по-горе. Изхождайки от твоята логика и Астра трябва да пуснат лъч до Египет ,щото има не по-малко англичани и немци. Като искаш да гледаш руски телевизии, многократно ти е обяснявано и показвано как става )))))) Друга работа е, че не го правиш. Вече дори и с уред)))

Васил 21-03-2015 07:59

Цитирай:

Първоначално написано от sarivano (Мнение363189)
И двамата вятър ви вее на Бял Мерак))) Поне да си бяхте опитали да прочетете част от договорите на руските DTH оператори. Има една дребна подробност-съдържанието се разпространява само на територията на РФ и оборудване се купува само от граждани на РФ. Как си представяте свободното "лъчене" на некодирани програми по цяла Европа + Египет? Държателите на авторските права на излъчваните предавания ще ги кастрират и ще се вкарат в много интересни филми Федералните програми!!!
Международните версии на някои федерални канали и така си вървят от Hot Bird. С премахнато съдържание, което може да се излъчва само за територията на РФ.

Специално за Васил : Васко нито е работа на държавата, нито на частният оператор да осигурява "облъчване" на курорти в чужди държави. Не прави нелепи предположения. За причините прочети по-горе. Изхождайки от твоята логика и Астра трябва да пуснат лъч до Египет ,щото има не по-малко англичани и немци. Като искаш да гледаш руски телевизии, многократно ти е обяснявано и показвано как става )))))) Друга работа е, че не го правиш. Вече дори и с уред)))

Ти все с твоето високомерие!Къде съм казал ,че ще има свободно лъчене?!Макар,че нищо не пречи държавните канали да се пуснат свободно(или със символична кодировка) ,във връзка с със стремежа на Русия да увеличи пропагандата.Защо ли 28 има петно по черноморието и Турция.Аз каквото искам да гледам ,си го гледам и ми стига.Тук само предполагаме какво може да има на този спътник.Но както и да е "поживем увидим"!

sarivano 21-03-2015 10:46

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение362997)
...има "опашка"и за Египет.За руските туристи там.

Това е Нелепото в предположението Васко))) А цитирането на общ познат, без мисъл, не прави истината различна. Нарича се Обективност, а не Високомерие )))

sarivano 21-03-2015 10:50

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение363192)
Ти все с твоето високомерие!Къде съм казал ,че ще има свободно лъчене?!Макар,че нищо не пречи държавните канали да се пуснат свободно(или със символична кодировка) ,във връзка с със стремежа на Русия да увеличи пропагандата.Защо ли 28 има петно по черноморието и Турция.Аз каквото искам да гледам ,си го гледам и ми стига.Тук само предполагаме какво може да има на този спътник.Но както и да е "поживем увидим"!



Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение363192)
Макар,че нищо не пречи държавните канали да се пуснат свободно(или със символична кодировка) ,във връзка с със стремежа на Русия да увеличи пропагандата.Защо ли 28 има петно по черноморието и Турция.

Пречи Васко, Авторското право на съдържанието пречи! Международните версии са само с тяхно съдържание и си лъчат свободно. С увеличаването на пропагандата пак изби рибата))))Де го този Стремеж?

yavor1 21-03-2015 11:14

Цитирай:

Първоначално написано от sarivano (Мнение363204)
Това е Нелепото в предположението Васко))) А цитирането на общ познат, без мисъл, не прави истината различна. Нарича се Обективност, а не Високомерие )))

Не се оправдавай пред Васил, няма смисъл, такъв си е човека ;)
Само не му огласявай диагнозата, че ще се хване за лекарската етика ;;573

themaster301 28-03-2015 10:15

info
 
В периода от 25 до 30 Март т.г. , е планирана работа по привеждане на спътника в редовна орбитална позиция 40 degree East.
<<Eкспрес - АМ7>> , разполага с 80 транспондера , 8 антени , две от които с пренасочване.
Въвеждането на спътника в редовна експлоатация , се очаква през м.Май т.г.

themaster301 03-04-2015 09:32

info
 
ФГУП ''Космическая связ'' , започна изпитания на <<Експрес - АМ7>> , съвместно с неговия производител - френската компания Airbus Defence Space. В комерсиална експлоатация космическия апарат ще бъде въведен в края на м. Април т.г.
По-рано оператора беше намекнал , че въвеждането на спътника в експлоатация , щяло да стане през м. Май т.г.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.