Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Дриймбокс 800 ктиайски - проблем (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=28487)

basti 15-01-2014 15:18

Fw: 800SE
 
Провери си кондензаторите на дъното дали няма подути и после на тунера...

vassilp 17-01-2014 21:38

Цитирай:

Първоначално написано от vassilp (Мнение299531)
Здравейте! Имам следния странен проблем с моя китайски Дриймбокс. От днес на абсолютно всички канали, на които въртях чинията (англичани, холандци, испанци, немци, австрийци, унгарци и т.н.) ми индикира 0dB, моторът върти без проблем. Единствено на SD каналите на Булсатком всичко е наред - силата е около 9.6 dB, без да претендирам за оптимална настройка на чинията - 150 см, парабола. ХД каналите на Була също са на 0, а до вчера всичко излизаше. Проверих конвертора, кабелите - няма видима причина за пробелма. Няколко пъти рестартирах, включвах от различни контакти - без промяна. Имиджът ли (Опен Пли) е за смяна или е нещо хардуерно?

Занесох го в Скай Дигитал. Отвориха го, оказа се, че има проблемен кондезатор на тунера. Смениха го, тестваха го при тях (с тяхно захранване)- бачка. Връщам се вкъщи доволен - нищо. Отварям пак единствено СД каналите на Булсат. Тествах поне 30 СД и ХД канала (H и V поляризация) от други сателити - 0 dB. Пробвах ново захранване, изолирах сплитера и мотора и вързах антената директно в приемника - никой. Къде може да е проблема? Помагайте... :-;;645

demmlik 17-01-2014 21:47

требва дасе сменят още кондензатори, целия Борд (C) и останалите ;;650

vassilp 17-01-2014 21:55

Другите кондезатори внимателно ги огледаха и бяха наред, а и боксът в Скай Дигитал запали.

пешето 17-01-2014 22:16

Само една антена ли имаш? Ако имаш някоя само за була или вива пробвай на нея или някои съсед виж с антена.. Ако не, сканираи наново един транспондер да видиш какво ще се случи.

vassilp 17-01-2014 23:37

Цитирай:

Първоначално написано от пешето (Мнение300184)
Само една антена ли имаш? Ако имаш някоя само за була или вива пробвай на нея или някои съсед виж с антена.. Ако не, сканираи наново един транспондер да видиш какво ще се случи.

Антената ми е една - 150 см, с мотор. Като сканирам транспордерите на Булсат каналите излизат. Пробвах да сканирам Астра-та на 19.2 КР - нищо. :-(

пешето 18-01-2014 00:03

Дай един шот да видиме колко децибела ти е сигнала на була, сд канал които гледаш (отваряш).

vassilp 18-01-2014 00:38

Цитирай:

Първоначално написано от пешето (Мнение300202)
Дай един шот да видиме колко децибела ти е сигнала на була, сд канал които гледаш (отваряш).

Оправих се. Проблемът е бил в позиционера, беше изместил без позволение позициите на сателитите. Благодаря ви!

vassilp 13-08-2017 21:12

Привет! Имам следния проблем - от няколк дни насам като поработи приемника и в един момент силата на сигнала пада на 0 dB на всички канали. Изагасям Дриймбокса за няколко минути, пускам приемника и си работи известно време, после пак сигнала изчезва. В някои от случаите сигналът пада, щом преквлюча на друг канал, в други - и без да превключвам. Кондезаторите на Дрийма са ми правили проблем в миналото, но сега са наред. В конвертора няма пришълци. Какъв може да е проблема - захранване, тунер или софтуер?

дрим 13-08-2017 21:49

Щом кондензаторите на дъното и на тунера са ок, тогава е захранване, а аз залагам на охлаждането.
Според мен дрима ти прегрява.
Само гадая разбира се ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:44.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.