Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=239)
-   -   Приемници с двойни операционни системи - най-доброто? около 300 лева (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30930)

Йовчо Димов 16-10-2013 19:01

еее навлизаме в глупости пак МБ MB са българското и английското означение на едно и също .. освен това съм писал NAND flash . Там в мануала ги пише точно така NAND ... аз и затова съм писал NAND чудесно се разбира какво съм написал MB/МБ - мегабайта . Там където е необходимо си го пишат че е Mbit - мегабита , тоест делено на 8 получаваш реалните мегабайти . Там си пише Мегабайти на всичките редове - 8 мегабайта си е за Флаш, 512 мегабайта NAND флаш и 128х2 =256 мегабайта РАМ памет

civica 16-10-2013 19:02

Цитирай:

Копи, пейст от рекламите....
Колега , аз нямам проблем с тази информация и не ползвам реклами , а сайтовете на производителя и съответните форуми . Проблема е , че се чете и от други и създава грешно впечатление . Сега ясен ли съм ?

Прав си , реалностите са други - 512MB и нагоре !


Цитирай:

...еее навлизаме в глупости пак МБ MB....
Това не са глупости , а откровена грешка . Няма как да смесваш кирилица и латиница , малки и големи букви , че и да делиш на 8 - доста несериозно . Въпрос на правилно изразяване , говори за някаква компетентност .

yavor1 16-10-2013 19:05

Цитирай:

Първоначално написано от civica (Мнение283618)
Колега , аз нямам проблем с тази информация и не ползвам реклами , а сайтовете на производителя и съответните форуми . Проблема е , че се чете и от други и създава грешно впечатление . Сега ясен ли съм ?

Прав си , реалностите са други - 512MB и нагоре !

Колега, най-точно е не писаното , а реалното ползване, но това е друга бира, май ;;650

civica 16-10-2013 19:06

Прав си - не пиши и няма да има проблем ! Нищо лично ! ;;650

Йовчо Димов 16-10-2013 19:09

да минем към предложения за двойни ОС и всички цифрови телевизии в едно - T,C,S в диапазон 300 лева - ако има такива други разбира се . Аз съм достатъчно добре за да погледна после в техните мануали какви рам мрам имат и т.н. и да си преценя, нали така . Който чете после нека пита какво не му е ясно , нали затова е тема затова е обсъждане ?

Така ... Сивик , моля да не ме учиш как се пише , защото аз не измислям мануалите . В едни от тях пише в МЕГАБИТИ , а в други в МЕГАБАЙТИ . И аз казвам че мегабитите се делят на 8 за да получиш реални мегабайти . Това е инфо за четящите и незнаещи какво е . Шото друго е да го видиш как е , друго е да видиш 1024Mbit и да си мислиш че това е 1024 мегабайта тоест 1 гигабайт ? Прави разлика между инфо и грешки. Аз където е нужно винаги пиша след това Мбит/Mbit независимо на Бг ли го пиша или не . но когато не е Мбит значи е МБ/MB аз постоянно превключвам на Бг и на EN нормално е да забравя някое превключване нали ?



До тук една безмислена страница , а да видим колко ще станат преди предложение за друг приемник с който да се запозная и да има такива или по хубави параметри като Амикото и Триплекс-а

yavor1 16-10-2013 19:14

Цитирай:

Първоначално написано от civica (Мнение283620)
Прав си - не пиши и няма да има проблем ! Нищо лично ! ;;650

Даа, явно искаш да не споделям лично мнение, а да оставям да се вихри меко казано некоректност в изказванията.:s101
Давай да пишем само за ефирната и провайдерска ТВ, защото друго не съществува , според теб.;)
А относно инфото, мисля че съм бил полезен на доста колеги , на теб явно не ти се е налагало , предполагам по липса на друга техника , но никога не е късно да излезеш от коловоза на стандартното ;;650

civica 16-10-2013 19:24

Цитирай:

Даа, явно искаш да не споделям лично мнение,...
Не е така , колега . Кажи , че е грешка или редактирай , не е нужно да се обясняваме . Възможности има . ;)

Кое не ми се е налагало , липса на каква техника , ... това пък е ..... ;;basi Имам си всичко , което ми е нужно и не се ограничавам . ;;573

Wanderer 16-10-2013 19:26

С условията, които поставяш към приемниците, не мисля, че ще намериш нещо с цена до, и под 300лв, със сменяеми тунери, достатъчно памет(вероятно и процесорна мощ), пък и с "... DVB-T/T2,C,S/S2 в едно..." Хубаво си се насочил към Амико. Според мен това е твоя приемник.

civica 16-10-2013 19:28

Има , но не са брандирани и не се продават на бройка . Но това си е друга тема .

Йовчо Димов 16-10-2013 19:31

Тук е вярно , има но са на казан/килограм. Аз само питам има ли такива .
А защо да не е Триплекс-а , защото го няма тук или защото Алиен-а е с нещо по добър ?
Wanderer те всички са сменяеми , но тия са на слот за който говоря. Другите просто се разпояват


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:59.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.